Listwy dachowe - jak zdemontować?

Denek

Astro-maniak
Posty: 142
Rejestracja: 13 sty 2008, 10:38
Imię: nie mam
Auto: Saab 9-3
Silnik: B234R
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

Listwy dachowe - jak zdemontować?

#1

Nieprzeczytany post autor: Denek »

Mam Astrę Sedan po lificie (link do wątku w sygnaturce). Akurat zrobiło się cieplej, więc chcę dokładnie wyczyścić wszystkie zakamarki. Pod listwami dachowymi zagnieździło mi się trochę zielonego syfu. Da się je jakoś zdjąć bez rozbebeszania połowy samochodu?

Awatar użytkownika
Darian

V.I.P.
Posty: 3156
Rejestracja: 28 wrz 2008, 18:37
Imię: Darek
Auto: Astra J ST OPC Line`11
Silnik: A20DTH
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: GWE - Rumia
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Darian »

Najprościej by było pojechać na samoobsługową myjkę i pod dużym ciśnieniem wypłukać... myślę że powinno spokojnie dać się usunąć...

A co do chęci zdjęcia listew dachowych to wiem że można je ściągnąć poprzez przesuwanie w kierunku przodu auta. Musisz jedynie uważać aby przy ściąganiu listwy nie załamały się, ponieważ są dosyć "miękkie" a do przesuwania trzeba jednak użyć trochę siły...

Pozdrawiam
Moje autko => Szara Eminencja

Denek

Astro-maniak
Posty: 142
Rejestracja: 13 sty 2008, 10:38
Imię: nie mam
Auto: Saab 9-3
Silnik: B234R
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

#3

Nieprzeczytany post autor: Denek »

Żeby dobrze to wyczyścić, muszę tam wjechać pędzlem. Tego akurat mi się nie uda zrobić bez zdjęcia listw, a chciałbym przy okazji zerknąć w jakim stanie jest blacha.

A jakaś dokładniejsza rada jak zdjąć tę listwę? Narzędzia jakieś są potrzebne, tudzież konieczne przyciskanie lub pociąganie w konkretnych miejscach itp?

Awatar użytkownika
Darian

V.I.P.
Posty: 3156
Rejestracja: 28 wrz 2008, 18:37
Imię: Darek
Auto: Astra J ST OPC Line`11
Silnik: A20DTH
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: GWE - Rumia
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Darian »

Podam Ci linka gdzie znajdziesz więcej informacji na ten temat...

:arrow: [External Link Removed for Guests]

Ja tego nigdy nie robiłem ale wiem że jest zalecana ostrożność przy ściąganiu tych listew aby ich nie pogiąć...
Siły trzeba trochę użyć aby je przeciągnąć czy jak kto woli przesunąć wzdłuż dachu w kierunku przodu auta. Samemu może to się gorzej robić ale nie jest to nie możliwe...

Pozdrawiam
Moje autko => Szara Eminencja

nowy33d

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:28
Imię: Damian
Auto: Opel Astra F
Silnik: X16SZR
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: nowy33d »

Ja zrobiłem to w taki sposób,że odkręciłem relingi tylko z tyłu i podniosłem je do góry(po prostu wysunąłem tak by śruby były na górze) Wtedy miałem trochę miejsca i w lukę pod listwą włożyłem ostrożnie śrubokręt i podważyłem do góry i się okazało,ze te listwy są wciskane na zatrzaski i można je normalnie podważyć. Później to nawet z boku je ostrożnie podważałem,tylko podkładałem szmatę bo opierałem śrubokręt na lakierze.

Też myślałem cały reling odkręcać ale nie mogłem się dostać do przednich śrub i przypadkiem udało mi się listwę podważyć.
Montaż z powrotem jest prosty i banalny. Po prostu kładziesz listwę na swoje miejsce i wciskasz i ona wskakuje na swoje miejsce(słychać jak zatrzaski pstrykają)

normek

Astro-maniak
Posty: 553
Rejestracja: 13 mar 2011, 10:02
Imię: Tomasz
Auto: Astra F `95 LPG | P406 1.9 TD 90KM
Silnik: X16SZ
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#6

Nieprzeczytany post autor: normek »

Tylko on nie ma kombi, a sedan. Tam nie występuję relingi. :) W kombi sprawa wygląda prościej, tak jak przedmówca napisał relingi odkręcić z tyłu i listy schodzą.

nowy33d

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2008, 11:28
Imię: Damian
Auto: Opel Astra F
Silnik: X16SZR
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: nowy33d »

Ło matko ale dałem,zdjęcie auta mnie zmyliło,pod takim kątem zrobione,że wydało mi się,ze tam relingi są :) A w opisie jak wół ,że to sedan. Mój błąd :)

Awatar użytkownika
Bercik7CB

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2014, 12:03
Imię: Robert
Auto: eFka C25XE Caravan
Silnik: C25XE
Województwo: mazowieckie

#8

Nieprzeczytany post autor: Bercik7CB »

witam. potrzebuje wyje... relingi dachowe w AF kombi bo mi cholernie brzeczą, nie wiem czy tam się coś rozkręciło? lata ta środkowa część i zauważyłem na drodze że są wersje kombi bez religów... chcę się swoich pozbyć i zastanawiam się co muszę kupić? napewno listwy dachowe ale czy pod nimi występują jakieś zaślepki w wersji bez? pzdr. :)

marynarz41

Astro-maniak
Posty: 183
Rejestracja: 26 kwie 2013, 7:12
Imię: Wojtek
Auto: opel astra kombi
Silnik: 1.6 X16SZR
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Świecie

#9

Nieprzeczytany post autor: marynarz41 »

Witam,być może za póżno ale jak zdemontujesz częściowo podsófitkę z tyłu w rogach będziesz miał po dwie śruby po prawej i lewej strony odkręcasz i lekko do góry i gotowe.Nie pozbywaj się relingów nie wiesz kiedy się mogą przydać ,wystarczy jakiś klej albo coś innego i gotowe.U mnie ciekły uszczelniłem i po problemie.Pozdrawiam

dampos99

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwie 2017, 19:34
Imię: Damian
Auto: Astra G
Silnik: Z14XEP
Województwo: mazowieckie

#10

Nieprzeczytany post autor: dampos99 »

Ja teraz kupuje relingi do Aśki ;) bez relingów taki pusty ten dach

ODPOWIEDZ