Opel Astra F Rozładowuje akumulator

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

Opel Astra F Rozładowuje akumulator

#21

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

autor nie zajaknal się czy ma alarm i to jego bym podejrzewal o taki pobor .
wylaczyc wszystkie odbiorniki zamknąć wszystkie drzwi nie aktywować alarmu i dokonać ponownego pomiaru i jeśli nadal będzie pokazywal te 0.06 A to nic nie stoi na przeszkodzie aby zmienić zakres pomiarowy na 200mA pomiar będzie dokładniejszy .
jeżeli radio będzie wyjęte alarm wylaczony (o ile jest ) należy sprawdzić po kolei wsie obwody poprzez wyjecie po kolei wszystkich bezpiecznikow aby namierzyć obwod który powoduje tak duzy pobor . moja aska 2 lata temu stala 1,5 m-ca bez odpalania bo mialem zlamana noge . odpalila od strzala . akumulator 50 Ah.w godz wieczornych podam ile wynosi pobor pradu na wyl wsiech odb .,braku alarmu .zasilany może być ew did lub tid lub mid i komp oraz alarm o ile wystepuje oraz centralny zamek o ile jest .reszte dolozonych gadzetow jeżeli sa podpięte bezpośrednio pod aku lub szyne 30 na czas pomiaru odlaczyc . .
marpas 1954

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4548
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,288kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 22 razy
Pomocny: 70 razy

#22

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Marianie,a po co się katować :) ... nie lepiej co jakiś okres czasu stania auta,odpalić je i pokręcić alternatorem ?
Myślę,że kolega z problemem nie ma "złodzieja" prądu,a zapomniał,że podpięty pod klemy akumulator jakiś tam prąd pobiera.Teraz ma tego świadomość i dopilnuje doładowania,a przy okazji sprawdzi jego stan
czarnypiotrek pisze:QR_BBPOST No inzynier
Od czasu do czasu trzeba potrenować,żeby nie zapomnieć :D . W tym roku moja szkółka w Gdańsku obchodziła 65-lecie.
[External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 06 cze 2017, 10:50 przez Automat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3691
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

#23

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Wyciągałem wszystkie bezpieczniki, tylko przy tym od radia złuzycie spadło. Radio nie jest made in biedronka tylko Pioneer z wyższej półki(nie pamietam juz jaki model bo kupowane dawno temu)

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4867
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 101 razy

#24

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Podlaczone na stale czy po kluczyku ?

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3691
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

#25

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Zasilanie jest stałe, lecz bardziej chodzi mi o to czy pobór z wyciągniętym bezpiecznikiem radia jest dopuszczalny(0.06). Bo jeśli nie,to szukam dalej, a jeśli jest w normie to problem radia ogarnę

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4867
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 101 razy

#26

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

60mA - znajdz w instrukcji radia czy to prawidlowa wartosc.
Radio mozna wlaczyc bez stacylki ?

60mA *1h=60mAh *24 = 1.440Ah /dobe
Ostatnio zmieniony 06 cze 2017, 14:30 przez czarnypiotrek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3691
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 143 razy

#27

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Tak, można włączyć bez stacyjki bo inaczej to lipa, ponadto gdy włączam postojówki, to w radiu załącza się podświetlenie przycisków razem z MID'em.

[img]60mA%20-%20znajdz%20w%20instrukcji%20radia%20czy%20to%20prawidlowa%20wartosc.[/img]

chodzi mi o reszte odbiorników w aucie(0.06)- tyle pobiera reszta odbiorników bez radia czy to jest w normie czy bez?

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

po odlaczeniu radia pobor pradu spadl o polowe . pobor pradu na poziomie 0,06 Ax24h=1,44 x14dni=20,16 Ah. przy zalozeniu
ze kol ma aku 50Ah to aku ma niewiele ponad 40% poj . moze kol poczyta czym jest aku w takim stanie . jak dla mnie zlomem akumulatorowym . spadek pradu po odlaczeniu radia o 60 mA to jest zdecydowanie za malo . mialem podac ile pobiera komp +tid ale w rozpedzie zabrlem do garazu miernik z uszkodzonym amperomierzem . obiecuje ze jutro w godz poludniwych podam te wartosci . obliczenia wskazuja ze pomimo odlaczonego radia cos zre prad bo przy wartosci 60mA po ok 30dniach aku jest na poziomie 2-3V. moj odpalil po 1.5miesiaca w blaszaku pomimo ze aku mial juz prawie 3lata i nyla zima . . ustrojstwo ktore w stanie czuwania pobiera wiecej niz 0,5-1mA to jest zlom . autorowi dedykuje pomiar praduj pobieranego przez pilota do tv . moje aku o pojemnosci 0,7A siedza juz prawie 2lata i z pilotem nie ma problemu .

autor pyta czy pobor pradu bez podlaczonego radia jest ok ,. wyraznie dalem do zrozumienia ze to jest zdecydowanie o 1 rzad wielkosci za duzo . .jezeli pobor bez radia wynosi 0.06Ato przy zalozeniu Ze doba ma 24h(co niekoniecznie jest dokladne ale umowne )to 0.06x24=1.44Ah x 14dni bez odpalania =20.16Ah .czy wobec tego ten akumulator jest jeszcze akumulatorem czy tez praktycznie zlomem . tu nie ma zadnych watpliwosci .aku w takim stanie nie jest zdolny odpalic silnika .
Wniosek . -nie podlaczac radia i znalezdz obwod ktory zre prad .jeszcze x -jutro podam pobor pradu przez kompa i tida . miernik juz spakowalem do torby po sprawdzeniu ze
mA dziala . .
marpas 1954

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4548
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,288kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 22 razy
Pomocny: 70 razy

#29

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Ano tropiciele :) ,są dwie niewiadome:
- x : jaki powinien być "normalny" pobór prądu z akumulatora w stanie "spoczynku"
- y : w jakim stanie (sprawny/zużyty) jest analizowany akumulator.
Nie polecę rozpinać klem swojego AKU,ale obiecuję,że przy najbliższej sposobności dokonam pomiaru poboru prądu w stanie spoczynkowym.Czekam(y) na dalsze pomiary ;) . W moim aucie,nowy akumulator,jak pisałem -po 2 miesiącach stracił energię. Nie wiem w jakim stanie był,bo autem zajmowało się ASO,po prostu go naładowali.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2017, 20:56 przez Automat, łącznie zmieniany 2 razy.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

jeżeli kol ma np. autoalarm czy centralny zamek to w krótkim czasie dowiemy się na ile może starczyc aj
ku o poj 45czy 50Ah.pod warunkiem ze jakies dodatkowe gadżety sa podlaczone za stacyjka . :P
marpas 1954

ODPOWIEDZ