Wilgoć w aucie

Awatar użytkownika
marchewant

Astro-maniak
Posty: 490
Rejestracja: 06 sty 2013, 14:59
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra F oraz Astra H COSMO
Silnik: X14NZ i Z17Cdti
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: [HB]Wilgoć w bagażniku

#21

Nieprzeczytany post autor: marchewant »

W miejscu koła zapasowego, a raczej pod nim masz gumowe dekielki w dnie wnęki na koło.
Zobacz czy Ci one trzymają, i czy w ogóle je masz.
Moje się zużyły i są przyklejone na silikon :)
Też miałem zawsze po deszczu wodę w bagażniku, a zapasówka do dziś przez to wygląda jak nowa:D Tylko felga niezbyt :D

Sprawdź to i ew uzupełnij braki zaślepek :)
Asterka F 1.6 8V 82KM :) Srebrna strzała :-)

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

kozunio12

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 26 mar 2014, 10:11
Auto: Astra F
Silnik: X14XE
Województwo: opolskie

#22

Nieprzeczytany post autor: kozunio12 »

W miejscu koła zapasowego mam butlę gazu, a poza tym cała wnęka była sucha - żadnych zacieków wodnych, czy też jakiś śladów brudu. Na razie wymieniłem filtr kabinowy, bo poprzedni mimo, że niedawno wymieniany miał już trochę nalotu. Cała sytuacja zdarzyła mi się po raz pierwszy, a wcześniej nic nie było ruszane.
! Na przyszłość zanim założysz kolejny temat użyj wyszukiwarki na forum i zapoznaj się z regulaminem Art.4
Przenoszę do istniejącego tematu.
// Wiadomość z:Dido2@

kozunio12

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 26 mar 2014, 10:11
Auto: Astra F
Silnik: X14XE
Województwo: opolskie

#23

Nieprzeczytany post autor: kozunio12 »

Winna okazała się uszczelka lampy. BTW Czy przez szczelinę na rogu pod lampą może lecieć woda do nadkoli, czy cała kabina powinna być szczelna? Bo po polaniu samochodu wodą zauważyłem, że cieknie mi tamtędy lekko, z tym że po odetkaniu odpływu nic już nie zostaje w nadkolu. Albo inaczej - czy w nadkolu ma prawo znaleźć się woda?

kozunio12

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 26 mar 2014, 10:11
Auto: Astra F
Silnik: X14XE
Województwo: opolskie

#24

Nieprzeczytany post autor: kozunio12 »

No i problem powrócił. Dalej mam mokro w prawej tylnej części bagażnika. Problem jest jednak taki, że nie widzę żadnych zacieków od strony tapicerki, natomiast mam mokro od spodu dywanika. Nie mam już pomysłu, skąd może się tam brać woda. Zaślepiłem już otwór konserwacyjny(?) w nadkolu z prawej strony uszczelnieniem do okna. Dodatkowo była zrobiona blacharka prawego nadkola i wlewki paliwa - wszelkie dziury pozalepiane. Lampa powinna być już szczelna, bo nawet te rowki odprowadzające wodę są już pozalepiane silikonem, poza tym we wnęce jest sucho, a i tuż przy samej blasze jest sucho. Na dywaniku mam położoną gumę, jednak nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie. Możliwe, że cała ta woda bierze się jakimś cudem ze skraplania pary? Tylko dlaczego osiada w tym jednym miejscu i to od spodu dywanika. Zna ktoś jakiś sposób na dobrą identyfikację, skąd bierze się woda? Planuję jeszcze wyrzucić wykładzinę bagażnika, jak i gumę, która jest na niej położona. Za wszelkie wskazówki z góry dzięki.

ODPOWIEDZ