Reperaturka czy wstawka..szybciej i taniej...

Awatar użytkownika
aniac

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 26 kwie 2013, 17:56
Imię: Anna
Auto: Astra kombi
Silnik: 1.7 tds
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice

Reperaturka czy wstawka..szybciej i taniej...

#1

Nieprzeczytany post autor: aniac »

witam mam pytanie co lepiej zrobic...wstawic cala reperaturke czy tylko wstawke w miejscu dziury?? bo ogolnie blacha na nadkolu jest zdrowa ( nie liczac lekkiego przytarcia) ale to mozna zaciagnac szpachla...

Obrazek

Jey

Astro-maniak
Posty: 290
Rejestracja: 14 maja 2009, 23:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Jey »

Zdejm plastikowe nadkole i oceń w jakim stanie jest blacha od wewątrz, bo póki co wiele zobaczyć nie można oprócz dziury na połączeniu progu z błotnikiem, którą na pewno trzeba zrobić poprzez wstawienie kawałka zdrowego profilu - reperaturki. Jeśli faktycznie okaże się że błotnik jest zdrowy (watpiąca sprawa biorą pod uwagę stan progu) to zrób wstawkę tylko tego fragmentu, bo szkoda by było ciąć "zdrową" blachę ;)
bordowy "bolid": [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;AstromaniaC

Awatar użytkownika
aniac

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 26 kwie 2013, 17:56
Imię: Anna
Auto: Astra kombi
Silnik: 1.7 tds
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice

#3

Nieprzeczytany post autor: aniac »

patrzac na druga strone samochodu to tutaj nadkole wyglada zdrowo wlasnie...bo lewa strona jest cala do wymiany... no ale decydowac bedzie moj tata....chociaz znajac go tez pewnie bedzie szukal rozwiazania najprostrzego :) ale kazda sugestia z wszej strony jest dla mnie cenna :) oj juz nie moge sie doczekac poczatku lipca kiedy autko bedzie wygladalo jak nowe :D jeszcze tylko nie rozwiazalam kwestii malowania bo tutaj ja nie mam nic do powiedzenia ehh

widmo52

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 23 sie 2012, 13:46
Imię: Kamil
Auto: Opel Astra F Sedan
Silnik: 1.4
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#4

Nieprzeczytany post autor: widmo52 »

U mnie na szczęście wyglądało to troche lepiej ale i tak bez reperaturki się nie obyło,mój blacharz wyciął mi tylko zaifekowany kawałek blachy i co do milimetra dopasowywał zdrowa część , nie stety ten fragment najczęściej leci w Asterkach.

Awatar użytkownika
aniac

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 26 kwie 2013, 17:56
Imię: Anna
Auto: Astra kombi
Silnik: 1.7 tds
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice

#5

Nieprzeczytany post autor: aniac »

wstepne rozpoznanie zrobione i na 95 % obejdzie sie bez reperaturek tylko wystarcza wstawki bo pod pecherzami okazalo sie ze blacha jednak zdrowa.....wiec pojda wstawki tylko w progach reszta szpachla malowanie konserwacja i poprawki :) no i niestety nie udalo mi sie namowic ojca na przemalowanie calego autka...bo stwierdzil ze za duze jest...ale jakby logicznie pomyslec to po odejsciu elementow i tak naprawianych zostana drzwi klapa bagaznika i maska...no ale nie bede sie klocila...

ODPOWIEDZ