Brak reakcji klimatyzacji

grzegrz

ex-Staff
Posty: 1422
Rejestracja: 07 wrz 2011, 23:40
Imię: Grzesiek
Auto: Inne
Silnik: Inny
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Ziębice

Re: Brak reakcji klimatyzacji

#11

Nieprzeczytany post autor: grzegrz »

radzę kompresor oddać profesjonalnej firmie do uszczelnienia / ewentualnej regeneracji jeżeli będzie konieczna, sam tego nie zrobisz racze (jeden z kolegów z forum sam uszczelniał sobie sprężarkę i po niecałym roku ponownie się rozszczelniła)

swego czasu moja też była nieszczelna, oddałem macherom od klimy, zrobili i działa już ponad 2 lata bez zarzutu

Kostek1

Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 10 sie 2014, 14:34
Imię: Szymon
Auto: Astra F Hatchback
Silnik: X 16 XEL
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#12

Nieprzeczytany post autor: Kostek1 »

A pamiętasz może ile zapłaciłeś za tą usługę ??

grzegrz

ex-Staff
Posty: 1422
Rejestracja: 07 wrz 2011, 23:40
Imię: Grzesiek
Auto: Inne
Silnik: Inny
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Ziębice

#13

Nieprzeczytany post autor: grzegrz »

150zł za sprawdzenie i uszczelnienie kompresora, ale wyglądało to tak że sam z auta ją wyciągnąłem i im zawiozłem, po czym osobiście odebrałem i zainstalowałem sobie w aucie

robiłem u nich bo to blisko mnie [External Link Removed for Guests]

Kostek1

Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 10 sie 2014, 14:34
Imię: Szymon
Auto: Astra F Hatchback
Silnik: X 16 XEL
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#14

Nieprzeczytany post autor: Kostek1 »

To tanio myślałem że to wyjdzie gdzieś koło 300 zł a tak jak mówisz najlepiej sobie samemu odkręcić i wkręcić z powrotem dzięki za pomoc ;)

Rafaello

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 01 sie 2015, 15:09
Imię: Rafał
Auto: Opel Astra F
Silnik: X14XE
Województwo: podkarpackie

#15

Nieprzeczytany post autor: Rafaello »

Witam. Mam problem z klimatyzacją w astrze f z silnikiem 1.4 16v 96r. Wymieniłem chłodnicę, skraplacz, oddałem sprężarkę do regeneracji, nabiłem i bam, nie działa. Po diagnozie okazało się że padnięty był czujnik wysokiego ciśnienia po wymianie klimatyzacja zaczęła działać ale na krótko. :( Z moich ustaleń wynika że klima działa tylko przez czas kiedy silnik się nie zagrzeje, tzn. Rozłącza sprzęgło sprężarki. Wentylatory działają a sprzęgło sprężarki nie. Odpiąłem wtyczkę od czujnika wysokiego ciśnienia i złączyłem 2 piny tak aby uruchomić kimę bez czujnika, ale nadal nie działa. Poczytałem trochę na internecie że może w układzie występować duże ciśnienie i rozłącza sprzęgło sprężarki. Po nabiciu klimy znajomy sprawdzał ile wydajności ma Sprężarka i wyszło 14 barów, mówił że bardzo dużą ma wydajność. Czy ten czujnik 4 pinowy odpowiada za wyłączanie się kompresora? Czy jest jakiś inny czujnik który odpowiada za to?

ODPOWIEDZ