Blokowanie wycieraczek tylko podczas pracy na spryskiwaczu.

Rysiek24

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 13 lut 2017, 8:36
Auto: Peugeot 407 SW i Astra F
Silnik: 2.0 Hdi /1.7 Td
Województwo: zachodniopomorskie

Blokowanie wycieraczek tylko podczas pracy na spryskiwaczu.

#11

Nieprzeczytany post autor: Rysiek24 »

Da rade zdjąć ramiona bez ściągacza ? Mam zwykle ściągacze 2 ramienne , da rade tym zdjac, czy muszą byc specialnie do wycieraczek. ?

Usunięty użytkownik 861235

#12

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Odkręcasz nakrętki i merdasz z wyczuciem góra dół i schodzą same.
Wycieraczka do góry i dłonią blisko ośki.

EDIT:
Piórka tylko BOSCH i tylko ECO długość 45cm
Najlepsze i tanie
Te wygięte/sprężynowe czy jak tam, po czasie hałasują i męczą silnik, w F-ce to słabo działa.
Miałem i takie super hiper i aero i coś ale potem klepią, kłapią, te zwykłe BOSCH ECO 45 są najlepsze i tanie.
Jakieś mniej jak 20 zł za sztukę
Są na iparts za 14zł szt.
A dwupak często jest za 50 parę złotych, absurd.
[External Link Removed for Guests]

Zwykłe ale bardzo dobre piórka,po prostu są ciche i elegancko zgarniają, już innych nie kupuje, zmieniam co roku tuż przed jesienią i jest w cycek.
.../wywalam tez zawsze w F-ce filtr kabinowy bo szyby parują jak w saunie, ale ciii bo się wyda ;) hy hy
Lepsze wrogiem dobrego.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2018, 15:21 przez Usunięty użytkownik 861235, łącznie zmieniany 1 raz.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

ja nie wywalam filtra i nic nie paruje !!!! :lol:
marpas 1954

mlodygd

Astro-maniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 kwie 2009, 23:16
Imię: Filip
Auto: Astra F
Silnik: C20NE
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: mlodygd »

Ja również cały rok z kabinówką i nie paruje ;) Bez żadnych tuningów po prostu dbanie, prawidłowy montaż i wszystkie elementy całe :D Tyle że ja raz na pół roku robię wymianę wszystkich filtrów i na bieżąco dbam o auto ;)
Bosch Eco czyli tania szkieletowa wycieraczka Boscha w zeszłym roku mega mnie zawiodła w dwóch autach, bardzo szybko zaczęły mazać i hałasować, wkurzyłem się i do służbowego i prywatnego kupiłem Boscha bezszkietelowe, drogie ale warto ;)
Żeby nie było że wina szyby, to przy montażu nowej szyby założyłem nowe wycieraczki właśnie Eco i dwa - trzy miesiące i zaczęły hałasować a później mazać, a może parę tysięcy kilometrów zrobiłem, pewnie nie więcej niż 4-5
Co do ramion - jak same nie zejdą nawet przy użyciu siły to każdy ściągacz który pasuje średnicą się nada ;) Może mieć dwa ramiona ;) Tylko jakbyś musiał się szarpać uważaj żeby szyby nie wytłuc :lol:

ODPOWIEDZ