Pukanie w drzwiach kierowcy

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5889
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 63 razy
Pomocny: 147 razy

Re: Pukanie w drzwiach kierowcy

#31

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

deodekabokat pisze:
18 lip 2021, 11:51
Ja mam to samo w AH czyli stuka w drzwiach. Ruszenie przyspieszanie hamowanie. Jestem prawie pewien że to zawias. Wyrobiony mocno duży luz. Dzisiaj wierce i tulejuje zobaczymy.
Regulacja rytmem nic nie daje. Jedyny efekt to wlozyc zwitek folii bombelkowej albo pod zawiasy albo między drzwi A karoserię. Luz na zawiasie
Takie pojedyncze puknięcia w okolicach przednich, prawych drzwi miałem do niedawna i ja w swojej Astrze H.
Dało się je słyszeć jadąc bardzo powoli drogą gruntową ale mocno wyboistą, z głebokimi nierównościami. Wtedy nadwozie poddawane było siłom, które starały się jakby to ująć - "skręcić nadwozie".
Pamiętam, że kiedyś po wymianie tylnych, prawych drzwi (szkoda likwidowana w ASO, nowe tylne drzwi), regulowałem drzwi przednie, a własciwie ich docisk - uchem na słupku. Przestawiłem ucho na tyle, by drzwi lżej się zamykały bo ucho trochę za mocno przestawiłem w stronę wnętrza auta. Pomogło...stuków potem nie słyszałem. Także może to jest jakiś trop dla Ciebie...

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3655
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 400kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 184 razy

#32

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Niestety luz był na sworzniu drzwi taki, że żadne regulacje nie dawały rezultatu. Tulejowanie zawiasu rozwiązało problem pukania w drzwiach.
Za za debil wymyślił spawane zawiasy?
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

ODPOWIEDZ