Żarowki zegarów

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

Żarowki zegarów

#1

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Witam,zna ,ktos moze szybki i latwy sposob wymiany zarowek podswietlenia tablicy rozdzielczej w AF.Ostatnio kiedy wymienialem tarcze,odpialem linke przy liczniku,ale potem z jej wlozeniem sporo zabawy bylo,i nerwowki.Drugim razem,kiedy wymienialem diody linke zostawilem ,ale to tez zostaje male pole manewru.Teraz chcialbym wymienic diody na inny kolor,i szukam innego sposobu.Mozecie polecic jakies diody ,ewentualnie link.Bo te ktore teraz sa ,maja niby te same oznaczenia,musza sie min. roznic strasznie ciezko wchodza latwo uszkodzic tablice od zewnetrznej strony.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2017, 8:52 przez silvo44, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem temat

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

kol . jak uwolnisz tablice zegarow to wystarczy ja pociagnac na 1cm do siebie . masz dostep do zaczepow szkla tablicy . uwalniasz wyjmyjesz szklo i masz w pip m-sca na wszelkie manewry ustawiając tablice tak aby się lewa str wsunela na max .
nie chcesz zdejmować szkla to odkręć linke licznika na srzyni i tablica ci sama wyjedzie ale możesz mieć problem z ponownym montażem na skrzyni . nie polecam . tablice zegarow wyjmuje w 5 min w-g wcześniej opisanej metody .
montaż w odwrotnej kolejności ale zajmuje ciut więcej czasu -niech będzie 10min . po 3x zejdziesz do 5min.
daj se spokoj z diodami na podświetleniu . najleprzy efekt będzie na paskach ledowych . szukaj na forum tem biale podświetlenie zegarow . nic nie stoi na przeszkodzie aby było niebieskie czy zielone .mam 2 tablice z podświetleniem na niebiesko i na bialo-jak mi sie opatrzy to zamieniam tablice i jade dalej . .
Ostatnio zmieniony 24 maja 2017, 22:24 przez marian paszek, łącznie zmieniany 3 razy.
marpas 1954

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Po co mam wyjmowac szklo do wymiany zarowek?

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

chciales mieć duza możliwość manewru cala tablica zegarow . innej wersji nie ma . chcesz latwo wymieniac zarowki to musisz mieć dobry dostep . pytanie brzmiało czy macie jakiś patent na dobry dostep do wymiany zarowek (czytaj do dupy str.tablicy zegarow ).linke wypniesz i zapniesz na widoku a nie na czuja i przede wszystkim będziesz widział która kontrolke wymieniasz a nie metoda macajewa . . w czym problem ? demontaż szkla to tylko uwolnienie 4 zaczepow .
Ostatnio zmieniony 24 maja 2017, 22:34 przez marian paszek, łącznie zmieniany 2 razy.
marpas 1954

Awatar użytkownika
Ziela

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 08 kwie 2015, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z16XER
Rocznik: 2010
Województwo: łódzkie

#5

Nieprzeczytany post autor: Ziela »

Lewa str zegarów wysunięta na max jak mówiłeś wcześniej i spokojnie wymieni żarówki nawet bez demontażu linki
Redukcja, dwa biegi i nie ma kolegi ;)

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

widzisz kol -problem polega na tym ze co niektóre linki a szczególnie zamienniki nie trzymają wymiarow . ich dlugosc nie pozwoli nawet na wsuniecie lewej str pod odpowiednim katem aby na odpowiednia glebokosc weszla w komore . . po demontażu szkla m-sca jest w pip i można do wymiany zarowek nie odpinać linki licznika . nieraz warto wykonać 1 operacje więcej i mieć dużo m-sca na wykonywanie operacji i na dodatek z widzialnoscia a nie na czuja .
Ostatnio zmieniony 24 maja 2017, 22:46 przez marian paszek, łącznie zmieniany 1 raz.
marpas 1954

Awatar użytkownika
Ziela

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 08 kwie 2015, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z16XER
Rocznik: 2010
Województwo: łódzkie

#7

Nieprzeczytany post autor: Ziela »

O tego o zamiennikach nie wiedziałem. U siebie jak zmieniałem to normalnie przy wysuniętej lewej str miałem dostęp i widziałem gdzie co jest ;) Ale skoro z linkami jest tak jak mówisz to warto zdjąć szkło, czasu dużo nie zajmie bo na zatrzaski, a zyskać można wiele :D
Redukcja, dwa biegi i nie ma kolegi ;)

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

z lewej strony jest ,jako tai dostep.Zdejme szklo ,moze i zrobi sie wiecej miejsca ,zwlaszcza prawa strona.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

dokładnie -od prawej będzie dostep swobodny do zlacz i linki tablica wyjezdza i można wsie zarowki posprawdzać i powymieniać .
marpas 1954

Awatar użytkownika
KonradII

Astro-maniak
Posty: 248
Rejestracja: 04 sty 2013, 21:00
Imię: Konrad
Auto: Astra F
Silnik: 1,7 tds
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Koło
Wdzięczny: 1 raz

#10

Nieprzeczytany post autor: KonradII »

Ja kiedyś podświetliłem Paskami ledowymi
fajnie to wyglądało

ODPOWIEDZ