Wymiana licznika

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

Wymiana licznika

#1

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Witam.Szukalem,lecz odpowiedzi nie znalazlem.Po wymianie zarowek ,przestal dzialac obrotomierz.Dwie wtyczki wpiete,linka rowniez.Jedna z przyczyn moze byc bezpiecznik f7.sprawdzilem ok.Co ma wspolnego zarowka rezerwy,bo gdy podpinalem jedna z wtyczek zawiecila sie.?Co moge jeszcze sprawdzic?Czy licznik z obrotomierzem z astry 1.4.bedzie pasowal?do 1.6?

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Ale kontrolka rezerwy pali się cały czas czy zgasła za moment? To że sobie mrugnęła, to nie ma się czym przejmować, wskaźnik poziomu paliwa w F'ce działa tak mozolnie, że zanim się wskazówka podniesie to kontrolka ma prawo sobie mrugnąć ;)
Ścieżki na taśmie licznika sprawdzone? Żadna nie jest przerwana?
Licznik będzie pasował od każdej benzynowej Astry, grunt, żeby zgadzał się współczynnik W, który znajduje się w lewym dolnym rogu prędkościomierza.

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Mrugnela sobie tylko.Sciezek nie sprawdzalem,Podejrzewam wlasnie tasme.Dzieki

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

skoro nie działa obrotomierz to nie będzie dzialala rezerwa .układ automatycznej rezerwy jest na plytce obrotka . zarowka powinna zgasnac jak wskaźnik paliwa opuszcza czerwone pole .wychodzi na to ze obrotek nie ma zasilania .
Ostatnio zmieniony 15 cze 2017, 6:52 przez marian paszek, łącznie zmieniany 1 raz.
marpas 1954

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Tak się zastanawiam, gdzie mógł zgubić zasilanie. Tak, żeby poszukać napięcia, nie rozbierajac?

EDIT:
Gdzie szukac tego napiecia?

EDIT:
Gdzie szukać tego zasilania?

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

bez rozbierania nic nie zdziałasz .trzeba sprawdzić czy napiecie zasilania jest na wtyczce oraz czy folia do obrotka nie jest przerwana na ktrejs sciezce .od zegara paliwa idzie sciezka do obrotka i wraca do zarowki
marpas 1954

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

ok.Dzieki..Wyjme,cos mi sie wydaje ,ze folia bedzie przerwana.

EDIT:
A przy okazji .Jaka doba tasme do podswietlenia zegarow polecacie?Diody raczej odpadaja.Mialem niebieskie.meczyly wzrok,czerwone pewnie jeszcze gorzej,biale nie wiem ,bo mam biale tarcze, i chyba nie bedzie to pasowac.Ewentualnie zielony kolor,zolty mi sie nie podoba?

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

miałem 3 lata niebieskie i wzroku nie meczyly .teraz mam biale i sa za mocne . czerwone mam wskazówki wiec pozostaje do sprawdzenia zielony . folia nie musi być przerwana ale możliwy jest niekontakt wtyku z folia .
marpas 1954

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Sprawdzilem.Nie laczylo przy wtyku,wlasnie tam .Juz dziala.Wlozylem zwykle zarowki,ladnie swieca tylko wskazniki.Pozostale miejsca na tablicy dosyc ciemno.Cgcialem poeksperymentowac z diodami,takie zwykle alledrogo za 1.99szt.r5.t5,a wchodza z bardzo duzym oporem.Dalem spokoj,bo latwo uszkodzic folie,i sciezki tymi diodami.Moze jak trafie jakies lepszej jakosci,to wymienie.Dzieki marian za pomoc.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

widać piny kontaktowe foli sa zmeczone . nie traktuj ich cyna bo możesz uszkodzić folie . ostatni licznik kupiony na olx miał mocno wytarte lub poprzecierane . nie moglem nawet pomierzyć niektórych sciezek . przejechałem klejem elktroprzewodzacym i wsio ozylo .
marpas 1954

ODPOWIEDZ