Wyzerowanie licznika głównego

noidemm

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 04 paź 2017, 16:06
Imię: Krzysztof
Auto: Astra J
Rocznik: 2010
Województwo: łódzkie
Pomocny: 1 raz

Wyzerowanie licznika głównego

#1

Nieprzeczytany post autor: noidemm »

Witam.
Auto Astra F miała licznik bez obrotomierza, zakupiłem licznik z obrotomierzem i chce go przełożyć. Przed przełożeniem chce wyzerować licznik główny bo fajnie to by wyglądało, oczywiście nie do handlu bo takich samochodów się już chyba nie sprzedaje, tylko wyprowadza na żyletki. Szybka licznika schodzi bez problemu i cyferki od przebiegu są na wierzchu. Czy mogę śrubokrętem poprzekręcać na same zera czy będą potem błędy we wskazaniu, jakieś połówki czy inne błędy. Nie chce ściągać wskazówek od prędkościomierza bo mogą być problemy z założeniem.

Dziabka

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 11 sie 2017, 22:39
Auto: Astra F
Województwo: mazowieckie

#2

Nieprzeczytany post autor: Dziabka »

Upewnij się czy w ogóle to jest właściwy pomysł. Możesz mieć w przyszłości problemy przy załatwianiu przeglądu.

noidemm

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 04 paź 2017, 16:06
Imię: Krzysztof
Auto: Astra J
Rocznik: 2010
Województwo: łódzkie
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: noidemm »

Jest to dobry pomysł,
powiem że licznik wymieniony a jeżeli Pan od przeglądów ma ochotę może wbić nawet 1 000 000 KM

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

dokładnie -to martwy przepis bo nigdzie nie znajdziecie zalecenia aby przy zmianie licznika ustawiac taki sam przebieg . byłem na przeglądzie po zmianie całego zestawu zegarow . miałem podświetlenie na niebiesko a zalozylem zegary z podświetleniem na biale ledy . roznica w przebiegu 250tys km . diagnosta nawet nie zapytal co jest grane choć badanie było w tej samej stacji .system powinien mu to sygnalizować jak wpisywal przebiecg a tu nic . macie jakiś przepis który mi zabroni wymieniac caly zestaw wskaznikow 3-5x w roku . ?to system modulowy a nie znam przepisu czy zalecenia aby po jego wymianie nalezalo ustawiac ten sam przebieg co był na zdemontowanym zestawie .raczej trudno by było (a nawet jest to niemożliwe) kupic caly zestaw z takim samym przebiegiem w serwisie czy sklepie z klamotami do opla .kupie nowa tablice zeg.w sklepie i jeśli chciałbym ustawiac przebieg to sprzedawca pozbawial by mnie możliwości korzystania z gwarancji bo musial by ingerować w zegary do czego nie ma uprawnien .
Ostatnio zmieniony 15 paź 2017, 2:32 przez marian paszek, łącznie zmieniany 1 raz.
marpas 1954

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Prawda jest taka ,ze na przegladzie przebiegu nie wpisuja.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

nawet o tym nie wiesz . jeżeli wprowadza do systemu to wpisuje . nie bawia się w dokladnosci ale ogolne dane w tys km klepia od kilku latek . inaczej by mi tego nie wylapal po zmianie całej tablicy i nie zadawal pytan czemu mam mniej jak rok wcześniej . .
marpas 1954

ODPOWIEDZ