brak przednich świateł postojowych, brak tylnych świateł mijania

Awatar użytkownika
heksior14

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2018, 12:36
Imię: Tomasz
Auto: Astra F
Województwo: łódzkie

brak przednich świateł postojowych, brak tylnych świateł mijania

#1

Nieprzeczytany post autor: heksior14 »

Witam,
Problem dotyczy Opla Astry F 1.4 8V z 2000r.-kombi
Jeżeli są włączone światła postojowe to się świecą tylko tylne, jeżeli włączone są mijania/dzienne to się świecą tylko przednie?
Oprócz stopu który gdzieś nie styka(miga jedno ze świateł) reszta działa poprawnie,wszystkie bezpieczniki są dobre.
Zauważyłem że podczas włączanie światła wewnątrz przygasają na chwilę przednie światła mijania- czy opisany problem może być spowodowany wadliwym przełącznikiem świateł?

Usunięty użytkownik 861235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Są 3 sprawy w F-ce co krzunią światła.
Jak nie ma tylko mijania albo szaleją i raz drogowe raz mijania to manetka od kierunkowskazów.

Jak nie włącza coś gubi to włącznik świateł.

Jak gubi coś na tyle to w nogach kierowcy jak zdejmie osłonę progu i boczną (pod wajchą do otwierania maski)
Są dwie wtyczki gdzie rozchodzi się instalacja na całe auto (często gniją styki, trzeba wypiąć i zobaczyć)

Albo coś przy samych lampach na tyle.

Najpierw zobacz wtyczki w nogach kierowcy, 20 min roboty. Trzeba fotelem przód tył żeby do wszystkich śrub od osłony progu się dostać,potem osłona pod wajchą.
Torx niby ale jak podpasuje płaski wkrętak też odkręci.

U siebie kiedyś w kombi miałem i zgnite styki w tych złączach od świateł i włącznik też padł.

EDIT:
Też by wypadało próbówką 12 V tudzież miernikiem wybadać czy plus przychodzi.
Najlepsza próbówka na żarówce, bierze żarówkę 21W jak od stopów i lutuje do niej dwa kabelki.
Do stopki jeden i do boku drugi (bok trzeba trochę poskrobać)

Wtedy jak sprawdzasz to masz pewność.
Masę też sprawdzi czy na module żarówek jest i z lewej i z prawej strony.
Masz masę na budzie owszem, ale masa musi być dobra na zespole żarówek co jest na zatrzask w lapmie.

Jakoś tak.

Awatar użytkownika
heksior14

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2018, 12:36
Imię: Tomasz
Auto: Astra F
Województwo: łódzkie

#3

Nieprzeczytany post autor: heksior14 »

Rozebrałem włącznik świateł i się okazało że pin 30 od "napięcie akumulatora" stopiony, przy wymianie włącznika oraz kostki dodatkowo zauważyłem że jeden z przewodów(dwa brązowe) z pin 31(to jest masa?) jest usmażony-brak warunków i czasu na wymianę więc nie podłączyłem.
Światła mijania działają wszystkie, jedynie brak przednich pozycyjnych(muszę sprawdzić żarówki) i światła wewnątrz kabiny po próbie włączenia przełącznikiem.

Awatar użytkownika
prozor

Astro-maniak
Posty: 309
Rejestracja: 22 sie 2018, 22:51
Imię: Leszek
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: lubuskie
Wdzięczny: 49 razy
Pomocny: 11 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: prozor »

Tak dla wyjaśnienia: z tyłu świateł mijania to żaden samochód nie ma. Co najwyżej pozycyjne. Światła mijania mogą być tylko z przodu.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

heksior14 pisze:
20 lis 2018, 22:33
Rozebrałem włącznik świateł i się okazało że pin 30 od "napięcie akumulatora" stopiony, przy wymianie włącznika oraz kostki dodatkowo zauważyłem że jeden z przewodów(dwa brązowe) z pin 31(to jest masa?) jest usmażony-brak warunków i czasu na wymianę więc nie podłączyłem.
Światła mijania działają wszystkie, jedynie brak przednich pozycyjnych(muszę sprawdzić żarówki) i światła wewnątrz kabiny po próbie włączenia przełącznikiem.
przy braku pozycyjnych najpierw sprawdżczy żarówka jest sprawna a następnie czy na wtyczce pojawia się +12V.To ci pozwoli ustalić czy winny jest nadal włącznik świateł czy inst.el. .Światło w kabinie zadziała jak pociągniesz pokrętło do siebie .Inaczej nigdy ich nie będzie chyba że za kabinę uważasz komorę silnika a to spora różnica .
.Reszta jak w poście ko Digil
marpas 1954

ODPOWIEDZ