Centralny zamek uniwersalny - drzwi kierowcy

Awatar użytkownika
markas

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2021, 17:16
Imię: Marcin
Auto: Astra f
Silnik: X16XEL
Rocznik: 1997
Województwo: śląskie

Centralny zamek uniwersalny - drzwi kierowcy

#1

Nieprzeczytany post autor: markas »

Cześć wszystkim! To mój pierwszy post na tym forum. Kupiłem sobie Astrę F Caravan X16xel z centralnym zamkiem z kluczyka. Dołożyłem uniwersalny sterownik z pilotem, który podpiąłem wg. manulala znalezionego na forum auto kącik i mam taki problem. Wszystkie drzwi zamykają się i otwierają (bagażnik i wlew też) z wyjątkiem drzwi kierowcy. Tzn. jak kołek drzwi kierowcy jest wyciągnięty, to po naciśnięciu "zamknij" pozostałe drzwi zamykają się i zaraz otwierają. Jak kołek drzwi kierowcy wciskam, to wszystko się zamyka, natomiast z pilota mogę otworzyć wszystkie drzwi oprócz drzwi kierowcy. Jak już otworzę z pilota pozostałe drzwi, to z pilota ponownie ich nie zamknę. Analizowałem schemat i wątki na forum, ale nie mam już pomysłu. Ktoś może coś dłubał w tym temacie? Kierunki podłączyłem i działają za każdym razem. Z kluczyka wszystko działa jak należy ale tylko z drzwi kierowcy. Od pasażera mogę tylko otworzyć. Próba zamknięcia kończy się zamknięciem i natychmiastowymi otwarciem wszystkich drzwi.

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5889
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 63 razy
Pomocny: 147 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

Kiedyś ze znajomym dokładałem sterowanie CZ z pilota. Zestaw zwyczajny zamiennik ale wszystko działało super przez kilka lat, do sprzedania auta.
Coś świta mi w głowie o ustawieniu w dołączonej centralce zamka drzwi kierowcy jako Master.
Nie masz jakiejś zworki, którą należy ustawić w odp pinach centralki? Zerknij w schemacie.

Awatar użytkownika
markas

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2021, 17:16
Imię: Marcin
Auto: Astra f
Silnik: X16XEL
Rocznik: 1997
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: markas »

Cześć, Uniwersalna centralka to prosty LB402 z allegro. Nie ma żadnych ustawień poza zmianą czasu impulsu. Podłączałem wg schematu z forum, czyli otwieranie do brązowy/biały i zamykanie brązowy/czerwony, które idą w wiązce przy nogach kierowcy. Na te kabelki podaje tylko impuls masowy. Czytałem o jakieś blokadzie antywłamaniowej w drzwiach kierowcy z przełącznikiem mechanicznym. Może tu jest problem. Kiedyś miałem Astrę F z centralnym z pilota. Co ciekawe, radiolinia była zamontowana przy prawym słupku na dole i działała na jeden przycisk otwórz /zamknij. Niestety tamto auto sprzedałem i nie popatrzyłem jak to jest ogarnięte.

ODPOWIEDZ