Nie można odpowietrzyć hamulców

tymczas

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 23 cze 2013, 12:24
Imię: Tymek
Auto: Opel Astra F Kombi , Astra F GSI
Silnik: 1.4 8v, 2.0 16v
Województwo: lubelskie

Re: Nie można odpowietrzyć hamulców

#11

Nieprzeczytany post autor: tymczas »

Jak macie ABS to mogliście zapowietrzyć pompę ABSu i wtedy trzeba odpowietrzać z KTSem inaczej nie da rady.
Natomiast jeżeli jest zwykły układ hamulcowy to proponuję na początek pominąć korektor siły hamowania i zobaczyć co się stanie.
i jeszcze dwie ważne rzeczy: 1) najpierw trzeba porządnie odpowietrzyć pompę hamulcową,
2) kolejność odpowietrzania też jest ważna. Pierwsze powinno być odpowietrzane koło najdalej pompy a ostatnie koło przy pompie.


a trzeba uważać żeby przy nalewaniu nie tworzyły się w płynie pęcherzyki powietrza :)

Awatar użytkownika
papagallo

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 01 mar 2012, 21:49
Imię: zyga
Auto: astra f
Silnik: x16szr
Województwo: kujawsko-pomorskie

#12

Nieprzeczytany post autor: papagallo »

Nie mam ABSu, pompa była odpowietrzana, korektory mam na przewodach hamulcowych a nie z dźwignią. Możliwe żeby te rurkowe korektorki wprowadzały powietrze skoro są suche?************************************************
Problem rozwiązany dzięki koledze który pracuje w ASO Mitsubishi i ma niemałe doświadczenie w tej materii, wystarczyło dać 2,5atm na zbiorniczek płynu, przelać przez układ ham. 2l. dot4 i hamulce pracują jak należy.

Usunięty użytkownik 861235

#13

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Dopiszę coś, bo filmik znalazłem, bardziej obrazowo.
papagallo pisze:QR_BBPOST Problem rozwiązany dzięki koledze który pracuje w ASO Mitsubishi i ma niemałe doświadczenie w tej materii, wystarczyło dać 2,5atm na zbiorniczek płynu, przelać przez układ ham. 2l. dot4 i hamulce pracują jak należy.
Można sobie zrobić sprzęt jak tu na filmie jak masz kompresor (pompka może i da radę chociaż wątpię...), dobre do wymiany płynu hamulcowego.
Dobrać korek, nowy wentyl gdzieś u gumiarza kupić i gotowe.

Bez ABS odpowietrzamy od najdalszego koła od pompy a z ABS od najbliższego po kolei
Czy stacyjkę włączać czy coś przy ABS nie wiem, niby przy VB tak się robi, nie miałem z ABS F ki nigdy

Filmik to tam filmik, wrzucam fotkę żeby nie uciekło.
[External Link Removed for Guests]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2018, 20:41 przez Usunięty użytkownik 861235, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ