Zbieżność kół?

astra94'

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:35
Imię: Dominik
Województwo: pomorskie

Re: Zbieżność kół?

#11

Nieprzeczytany post autor: astra94' »

jutro zobacze coś- przerzuce tylne koła na przód zobaczymy może to wina którejś opony, ale rzeczywiście dzisiaj gadałem z kolegą to powiedział że on tam w ciula leci równo na tej stacji.

robertk-g

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 29 lis 2011, 14:30
Imię: Robert
Auto: Astra Gsi
Silnik: c20ne->c20xe
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Kołobrzeg

#12

Nieprzeczytany post autor: robertk-g »

Jeżeli mogę coś doradzie to proponuję pojechać na ustawienie geometrii kół. Miałem to samo w poprzedniej astrze jak przeleciałem przednimi kołami przez wysepkę po krawężniku. Okazało się że lekko podgięły się drążki kierownicze, ale skończyło się na ustawieniu zbierzności a drążki nie ruszane i było ok. Swoją drogą że masz krzywo kierownicę założoną to myślę że w cenie albo za minimalną opłatą by ją zalożyli jak należy bo samo złapanie środkowego ustawienia przekładni kierowniczej to nie problem na komputerowej geometrii kół ( skręcają koła maksymalnie prawo/lewo i łapią środek ).

astra94'

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:35
Imię: Dominik
Województwo: pomorskie

#13

Nieprzeczytany post autor: astra94' »

Nie wiem czy typ na diagnostycznej nie powiedział tak bo mu sie nie chciało tego robić - śruba rzymska ... mało komu będzie sie chciało robić.

robertk-g

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 29 lis 2011, 14:30
Imię: Robert
Auto: Astra Gsi
Silnik: c20ne->c20xe
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Kołobrzeg

#14

Nieprzeczytany post autor: robertk-g »

Jeżeli zlecasz komuś zbierzność to już jego problem. Fakt że te śruby się zpiekają strasznie i dobrze by było je skladać na jakiś smar miedziowy. Mi jak robili raz zbierzność w astrze to musieli wymienić końcówkę na nową bośruba w końcówce tak się zapiekła że pękła przy odkręcaniu. Proponuje przed pojechaniem na warsztat obficie spryskać kilka razy te śruby WD 40, coś na pewno ułatwi.

astra94'

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:35
Imię: Dominik
Województwo: pomorskie

#15

Nieprzeczytany post autor: astra94' »

a ile wzieli wtedy od Ciebie?

Ventura

ex-Staff
Posty: 1521
Rejestracja: 25 maja 2008, 13:55
Imię: Adrian
Auto: Astra GSi '94
Silnik: c20xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Ventura »

jedz w koncu na to ustawienie, 50pln ja płaciłem kiedys za zbieżnośc i ustawienie kierownicy prostu bo też miałem lekko przechyloną. dawno miałbys to z głowy a nie .. ;)
Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
[External Link Removed for Guests]
Obrazek

astra94'

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:35
Imię: Dominik
Województwo: pomorskie

#17

Nieprzeczytany post autor: astra94' »

dawno miałbym to z głowy no ok, ja mieszkam w takim mieście gdzie mam 2 stacje kontroli pojazdów i na jednej nie zrobią mi wprost powiedziane mam a na drugiej poleciał w [cenzura] koleś wczoraj. Tak więc pytając po mechanikach doszedłem do jakiegoś dziadka mieszkajacego na wsi obok co od 40lat to robi i lubi sie pobawić wytrawniejszymi autami tylko musze mieć kontakt do niego a kolega ma załatwić to.
ad. by masterMUNGO:
Kolego opanuj się, to forum publiczne -
żółta kartka.

astra94'

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:35
Imię: Dominik
Województwo: pomorskie

#18

Nieprzeczytany post autor: astra94' »

Zamieniłem przód na tył koła i nie ściąga - czyli bubel w którejś oponie z tyłu teraz jest. Teraz będe musiał kierownice naprostować. Korzystając z okazji napiszcie mi na co uważać przy wyciąganiu poduszki powietrznej żeby nic nie uszkodzić, wiele na ten temat czytałem ale nigdy dobre porady nie zaszkodzą. Korzystając z okazji także spytam co to może być że w te mrozy po odpaleniu silnika dodaniu gazu ewidentnie słychać wode w silniku. Aaa i teraz zobaczyłem posta wyżej.. przepraszam za wulgarność (emocje)

robertk-g

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 29 lis 2011, 14:30
Imię: Robert
Auto: Astra Gsi
Silnik: c20ne->c20xe
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Kołobrzeg

#19

Nieprzeczytany post autor: robertk-g »

U mnie jest to samo, też słychać jakby coś bulgotało w nagrzewnicy. Jakoś specjalnie bym się tym nie przejmował, może nie do końca układ się odpowietrzył po wymianie płynu.

jarmar

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 25 cze 2015, 17:37
Auto: Astra J sedan
Silnik: B16XER
Województwo: wielkopolskie

#20

Nieprzeczytany post autor: jarmar »

Witajcie. Ma problem ze ścieraniem opon przód po zewnętrznej stronie, po badaniu geometri wyszło to co na fotce natomiast fachowiec stwierdził, że nie ma co tam robić bo wszystko jest ok. Macie jakieś sugestie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ