Nie można odpowietrzyć hamulców

Awatar użytkownika
leszeksz2

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 03 maja 2013, 17:11
Imię: leszek
Auto: Astra
Silnik: X14XE
Województwo: podlaskie

Nie można odpowietrzyć hamulców

#1

Nieprzeczytany post autor: leszeksz2 »

Witam.
Mam problem z hamulcami. Pedał hamulca idzie powoli do podłogi.
Wymieniłem niedawno (ok 2kkm) klocki i kilka dni temu cylinderek z tyłu ( hamulce bębnowe). Podczas odpowietrzania cały czas idzie powietrze ze wszystkich odpowietrzników.
Zrobiłem też odpowietrzanie ciśnieniowe (takie prowizoryczne). Podłączyłem powietrze do korka (dopasowałem korek do zbiorniczka płynu hamulcowego) i odpowietrzałem w ten sposób. Powietrze nie leciało. Natomiast przy pompowaniu pedałem pojawia się powietrze (nie od razu lecz po pewnym czasie).

simon23

Astro-maniak
Posty: 1238
Rejestracja: 11 maja 2009, 18:12
Imię: Przemek
Auto: była Asia f-ka jest Volvo v40
Silnik: C16SE +LPG 1.8+lpg
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie/wlkp
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: simon23 »

Tzn jak nie pompujesz pompą to idzie płyn, jak pompujesz to powietrze się pojawia ?? Z tego opisu wynika że pompa jest uszkodzona i powietrze gdzieś zaciąga.Napisz jeszcze jak odpowietrzasz hamulce , zakładasz wężyk na odpowietrznik , a drugi koniec wężyk do naczynia z płynem ?? Wolno opadający pedał może być spowodowany np przytkanym odpowietrznikiem, kwestia jakie masz na nim ciśnienie, tzn jak popuścisz to pryśnie czy leci jakby chciało a nie mogło ??

Awatar użytkownika
leszeksz2

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 03 maja 2013, 17:11
Imię: leszek
Auto: Astra
Silnik: X14XE
Województwo: podlaskie

#3

Nieprzeczytany post autor: leszeksz2 »

Własnie tak że jak pompuję pedałem hamulca to płyn idzie razem z powietrzem. Natomiast przy podłączeniu cisnienia do zbiorniczka płynu hamulcowego (wytworzyć nadciśnienie) i odpowietrzania tym sposobem hamulce się odpowietrzą, lecz wystarczy nacisnąć ze dwa razy pedał hamulca i powietrze znowu jest w układzie. Na odpowietrzniki zakładam wężyk i do naczynia. Przy popuszczaniu odpowietrznika ciśnienie jest dobre (szybko schodzi).
Pompę hamulcową regenerowałem - problem ten sam. Zmieniłem pompę na nową - dalej to samo. Zmieniłem na używkę pompę i serwo - żadnej poprawy.
Przy naciskaniu hamulca kilkanaście razy w płynie hamulcowym widać że pojawiają się malutkie bąbelki powietrza.
Zrobiłem też odwrotnie. Do zbiorniczka płynu hamulcowego podłączyłem podciśnienie aby zobaczyć czy zaciąga powietrze. Przez kilka minut pompowania nic nie było. Wystarczyło tylko nacisnąć pedał hamulca ze dwa razy, a płyn staje się napowietrzony (im więcej razy się naciska na pedał tym więcej jest powietrza w zbiorniczku z płynem).

simon23

Astro-maniak
Posty: 1238
Rejestracja: 11 maja 2009, 18:12
Imię: Przemek
Auto: była Asia f-ka jest Volvo v40
Silnik: C16SE +LPG 1.8+lpg
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie/wlkp
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: simon23 »

A co się dzieje w zbiorniczku jak pompujesz ??Sprawdź też uszczelki pod zbiorniczkiem płynu, może to tam ciągnie powietrze .

Awatar użytkownika
leszeksz2

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 03 maja 2013, 17:11
Imię: leszek
Auto: Astra
Silnik: X14XE
Województwo: podlaskie

#5

Nieprzeczytany post autor: leszeksz2 »

Jak pompuję hamulcem pojawiają się malutkie bąbelki powietrza. Uszczelki są ok. Zbiorniczek zakładałem też na nową pompę i to samo. Jak zamontowałem pompę używana to była ze zbiorniczkiem, ale sytuacja identyczna.

simon23

Astro-maniak
Posty: 1238
Rejestracja: 11 maja 2009, 18:12
Imię: Przemek
Auto: była Asia f-ka jest Volvo v40
Silnik: C16SE +LPG 1.8+lpg
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie/wlkp
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: simon23 »

No to jest ciekawy przypadek, nie ma innej opcji tylko pompa gdzieś ciągnie sobie powietrze .

ja37

V.I.P.
Posty: 6031
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Też sądzę, że wina pompy.
Regenerować się nie opłaca, bo co z tego, że nowe uszczelki, jak korpus już wytarty.

Awatar użytkownika
maoie

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2011, 20:30
Imię: Maciej
Auto: Opel Astra F
Silnik: C14NZ
Województwo: wielkopolskie

#8

Nieprzeczytany post autor: maoie »

Ja się jeszcze kolegi dopytam bo niewidziałem info albo niedoczytałem.
Jak wygląda pedał hamulca po dłuższym postoju np po nocce jest miękki czy stoi sztywno?
- może winę za pęcherzyki pwiertrza ponosi korektor siły hamowania - brał to ktoś pod uwagę ? (przy odpowietrzaniu tylnych kół)

ja37

V.I.P.
Posty: 6031
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Sam korektor, to raczej nie, prędzej zużyte bębny i szczęki, tamtędy z cylinderka może wychodzić płyn, a przy puszczeniu zasysać powietrze.
Tylko wtedy nie było by kłopotu z przodem.

Awatar użytkownika
papagallo

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 01 mar 2012, 21:49
Imię: zyga
Auto: astra f
Silnik: x16szr
Województwo: kujawsko-pomorskie

#10

Nieprzeczytany post autor: papagallo »

Mam podobny problem, wymienione wszystkie podejrzane elementy ukł. hamulcowego a powietrze wciąż leci z prawego zacisku i lewego tylnego cylinderka. Odpowietrzałem już metodą nadciśnieniową , podciśnieniową i oczywiście deptania na pedał bez żadnego rezultatu.

ODPOWIEDZ