Za mocne tylne hamulce, blokują się

Awatar użytkownika
0wen

Astro-maniak
Posty: 160
Rejestracja: 07 gru 2012, 17:33
Imię: Patryk
Auto: Opel Astra F
Silnik: X16SZ
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Za mocne tylne hamulce, blokują się

#11

Nieprzeczytany post autor: 0wen »

Siemanko trochę się jeszcze bawiłem z tymi hamulcami. Już ogarnąłem działanie tego samoregulatora więc spoko :P. Ogólnie teraz jest tak że tylko prawe koło się blokuje przy ostrym hamowaniu i auto dziś mi w poprzek się ustawiło, a że idzie zima to nie wypada tak jeździć... Więc co zrobiłem; odpowietrzone hamulce, przeczyszczone wszystkie elementy sprężynki samoregulator tłoczki cylinderek itd. Sprężynki są nowe i samoregulator był psikany smarem miedzianym. Blaszkę od samoregulatora dogiąłem trochę aby dobrze załapywało nakrętkę i odbijało z powrotem bez powrotu nakrętki, czyli tak jak powinno być. Nawet już ręczny trochę popuściłem bo już myślałem że to tego wina. Szczęki i bęben jest w miarę dobrym stanie jeszcze także luz. Co jeszcze może być bo mi się już pomysły kończą ;/

alien0497

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 09 maja 2008, 12:18
Imię: XXX
Auto: Astra
Silnik: X16SZR
Województwo: Zagranica - Azja
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: alien0497 »

Miałem podobną sytuację,wina prawdopodobnie leży po stronie linki ręcznego,a raczej gumowej uszczelki,która uszczelnia wejście linki do bębna.Sprawdź czy ta guma nie jest zużyta.W czasie jazdy po mokrym do wnętrza bębna może dostawać się woda,która miesza się z pyłem i tworzy się gęsta zawiesina.To ustrojstwo osiada na bębnie i szczękach powodując drastyczne zmniejszenie się odległości szczęki od bębna.W momencie hamowania prowadzi to do zablokowania koła.Ten osad musiałem ze szczęk i bębna zrywać gruboziarnistym papierem.
A tak na marginesie...chciałbym mieć na co dzień tak wydajne hamulce jak w tym momencie gdy zablokowało się to koło.Mam ABS i nic się nie stało,ale efekt był piorunujący.To było jak zarzucenie kilku tonowej kotwicy. :D Aśka stanęła dosłownie w miejscu.Nawet zerknąłem w tylne lusterko w obawie o swój "tyłeczek"

Awatar użytkownika
0wen

Astro-maniak
Posty: 160
Rejestracja: 07 gru 2012, 17:33
Imię: Patryk
Auto: Opel Astra F
Silnik: X16SZ
Województwo: kujawsko-pomorskie

#13

Nieprzeczytany post autor: 0wen »

No właśnie te gumy są w 2 częściach bo popękały. Ale tam nigdzie nie ma żadnego osadu itd. Co prawda tak jak mówisz jak koło się zrobi takie że się blokuje to hamulce żylety i auto staje w miejscu w 1s :D. Ale teraz już chyba się naprawiły bo nie czuje tego tak jak poprzednio, dopiero przy ostrym hamowaniu się blokuje to prawe tylne razem z przodem. Może to rzeczywiście wina tej linki, może to jedno koło nie odbijać do końca czy coś...

ODPOWIEDZ