Klocki hamulcowe

bastek32

Astro-maniak
Posty: 211
Rejestracja: 07 maja 2015, 0:07
Auto: Astra F 1.6 GT
Silnik: C16NZ
Województwo: lubelskie

Klocki hamulcowe

#1

Nieprzeczytany post autor: bastek32 »

Witam. chce w mojej astrze wymienić klocki hamulcowe ale jak poszedłem do sklepu to sprzedawca powiedział mi że musze wymontować stare i przyniesc bo podobno są dwa rodzaje. da sie jakos sprawdzic bez wymontowania jakie mam klocki?

Awatar użytkownika
danny88astra

Astro-maniak
Posty: 200
Rejestracja: 03 sie 2014, 16:25
Imię: Damian
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z17DTH
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Aalsmeer, Nederland/ Złotów

#2

Nieprzeczytany post autor: danny88astra »

Są dwa rodzaje, małe i duże. Małe zwykle i wzmocnione duże. Zdejmij koło i Spisz numer jak się da. Popatrz jakie tarczę masz. Bo do pełnych szły male a do wentylowanych duże.
OPEL FOREVER

Moje sreberko :D
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

bastek32

Astro-maniak
Posty: 211
Rejestracja: 07 maja 2015, 0:07
Auto: Astra F 1.6 GT
Silnik: C16NZ
Województwo: lubelskie

#3

Nieprzeczytany post autor: bastek32 »

czyli jak nie mam wentylowanych tarcz to na 100% moge brac te małe klocki, bedą pasowały? żebym pozniej nie miał niespodzianki

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Tylko pamiętaj, że tarcze wentylowane to nie tylko nacinane i nawiercane ;) Tarcze wentylowane, to jakby 2 tarcze ze szczeliną między nimi. Sam sie kiedyś na to naciąłem i zamówiłem pełne, a znajomy jak zobaczył to sie za głowę złapał, że takiej dupy dałem :P

bastek32

Astro-maniak
Posty: 211
Rejestracja: 07 maja 2015, 0:07
Auto: Astra F 1.6 GT
Silnik: C16NZ
Województwo: lubelskie

#5

Nieprzeczytany post autor: bastek32 »

na szczęście wiem o tym :)

nikostratus

Astro-maniak
Posty: 168
Rejestracja: 29 wrz 2012, 22:13
Imię: Piotr
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 2.7biturbo
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#6

Nieprzeczytany post autor: nikostratus »

Wentylowane były też przecież na tarczy 236 wiec były łącznie 3 rodzaje tarcz. Te są 236x20 [External Link Removed for Guests] a tu masz 256x24 poznasz je po tym że masz od zewnątrz otwory wentylaczyjne tarczy [External Link Removed for Guests]

bastek32

Astro-maniak
Posty: 211
Rejestracja: 07 maja 2015, 0:07
Auto: Astra F 1.6 GT
Silnik: C16NZ
Województwo: lubelskie

#7

Nieprzeczytany post autor: bastek32 »

ale ja mam pełne tarcze, nie wentylowane :) wiec do moich tarcz był tylko jeden rodzaj klocków?

EDIT:
dobra spoko, klocuszki podmienione :) hamuje rewelacyjnie

Awatar użytkownika
walker0210

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 04 kwie 2017, 0:05
Imię: Rafał
Auto: Astra F
Województwo: małopolskie

#8

Nieprzeczytany post autor: walker0210 »

Witajcie. Piszę w tym temacie, aby nie zaśmiecać forum. Moi Drodzy, dzisiaj skonczyły mi się klocki hamulcowe z przodu. W poniedziałek zrzucę koła i sprawdzę sobie jaki rozmiar tarcz mam, ale tu pojawia się moje pytanie... Możecie polecić jakies klocki, które dobrze hamują i nie pylą za bardzo? W planach na przyszłość mam plan na białe felgi, a nie chciałbym codziennie czyścić kół. Szukałem porad na tym forum, lecz tematy raczej odnoszą się do rozmiaru tarcz i klocków ;)

marynarz41

Astro-maniak
Posty: 183
Rejestracja: 26 kwie 2013, 7:12
Imię: Wojtek
Auto: opel astra kombi
Silnik: 1.6 X16SZR
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Świecie

#9

Nieprzeczytany post autor: marynarz41 »

Witam, ja kupiłem z firmy Tomex niezbyt drogie a i produkt polski.Nie pyli za dużo ,sam mam jasne alu i nie mam za dużo do czyszczenia, polecam.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ucando

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:31
Auto: Astra H
Silnik: X20DTL
Województwo: mazowieckie

#10

Nieprzeczytany post autor: Ucando »

Słusznie, nad wyborem klocków warto pomyśleć bo te kiepskiej jakości mogą się niespodziewanie skończyć i oznacza to stratę pieniędzy i podwójną pracę przy wymianie. Polecam klocki firmy Zimmermann lub ATE, korzystna cena i bardzo wysoka skuteczność hamowania.

ODPOWIEDZ