Po zmianie kół na zimowe zaczęło ściągać w prawo.

Torox1

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 28 lut 2016, 18:01
Imię: Rafał
Auto: Astra F Sedan
Silnik: C14NZ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Po zmianie kół na zimowe zaczęło ściągać w prawo.

#1

Nieprzeczytany post autor: Torox1 »

Witam. Jestem tu nowy więc z góry proszę o wyrozumiałość i przepraszam jeśli temat się powtarza.
Do rzeczy.. Jeżdżąc na kołach (zwykłe stalówki) z letnimi nowymi oponami z 2016 roku nic mi nie ściągało ani kompletnie nic się nie działo. Po zmianie na koła zimowe (całe koła a nie przekładka opon) zaczęło ściągać w prawo dość mocno, sprawdziłem ciśnienie i były straszne różnice między poszczególnymi kołami więc wszystko wyrównałem. Niestety ściąga dalej w prawo lecz słabiej. Koła letnie jak i zimowe są wyważone a po zmianie całych kół chyba nie trzeba ich wyważać ponownie jeżeli to było robione prawda? Geometrii nie sprawdzałem ale dodam że zimówki mam niby markowe (Pirelli) jednak są dość stare, bierznik w każdej wygląda niemal identycznie, żadnych uszkodzeń nie mają. Dodam że tylna belka zawieszenia jest uszkodzona ponieważ dostała kiedyś strzał od boku i tylna prawa piasta się lekko skrzywła, koło ma tak jak by minimalny pozytyw i delikatnie skręca w lewo jednak mimo tej wady na zimówkach nic się nie działo.
Oczywiście belkę zamierzam wymienić jakos po zimie.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2016, 13:30 przez Torox1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
scoTT

Astro-maniak
Posty: 403
Rejestracja: 01 mar 2011, 11:40
Imię: Tadzik
Auto: Astra F hb 3D, F kombi, GSI c20ne
Silnik: x16xel, x16szr+gaz
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok i 20 km akalic
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: scoTT »

Zamień koła stronami, powinno pomóc.
"Opinia jest jak dupa, Watson"-powiedział Holmes. "Każdy ma własną..."
+ dodatkowo mój drugi grat Jedencztery w trakcie rozbierania, szpachlowania, malowania, składania viewtopic.php?f=100&t=830608

Torox1

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 28 lut 2016, 18:01
Imię: Rafał
Auto: Astra F Sedan
Silnik: C14NZ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Torox1 »

To muszę zamienić przód z tyłem bo mam opony kierunkowe więc nie mogę zamienic lewej z prawą.

ODPOWIEDZ