Stuki po wymianie sprężyn tył.

Awatar użytkownika
pawel73

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 11 mar 2014, 22:34
Imię: Paweł
Auto: Astra f clasic 1.4 99r.
Województwo: lubelskie

Stuki po wymianie sprężyn tył.

#1

Nieprzeczytany post autor: pawel73 »

Ostatnio wymieniłem amorki przód i sprężyny tył (nie były złe, ale jedna pękła). Od tamtej pory odzywa się dziwne stukanie z tyłu pojazdu. Jest to pojedyncze głośne stuknięcie po najechaniu na dziurę lub poprzeczny uskok lub przy mocnym skręcie kół(nawet przy powolnej jeździe- np. ruszanie przy mocno skręconych kołach). Czasem przy jeździe na wstecznym pod górę. Mechanik, który robił mi to zawieszenie nie ma pojęcia skąd to się bierze, inny "fachowiec" też nie. Szarpaki nic nie pokazują.Może nowe sprężyna w starych kielichach się obraca, przestawia, czy coś...? Już głupi jestem. Astra Classic 1.4, 99 r. sedan.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2016, 1:09 przez pawel73, łącznie zmieniany 2 razy.

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Gumy amortyzatora przy kielichu wymienione czy dałeś stare? Słyszałem sytuację, że gumy były za niskie i amortyztora nie dało sie dobrze dokręcić i był luźny w kielichu, co powodowało pukanie.
Podnieś tył auta i pobujaj belką, może wyjdzie gdzie dokładnie stuka.

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

Tak jak wyżej pisze kolega, sprawdzić gumy pod sprężynami/wymienić na nowe miałem tak w astrze G u siostry, waliło strasznie z tyłu przy najechaniu na dziurę mechanik chciał sprężyny wymieniać, na szarpakach wszystko było ok, a stukanie niemiłosierne okazało się,że miała spękane stare gumy i wymiana samych gum załatwiła sprawę.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Awatar użytkownika
pawel73

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 11 mar 2014, 22:34
Imię: Paweł
Auto: Astra f clasic 1.4 99r.
Województwo: lubelskie

#4

Nieprzeczytany post autor: pawel73 »

Rzeczywiście gumy. Dziękuję, panowie!

ODPOWIEDZ