Zawieszenie sportowe . Gwint

Awatar użytkownika
kacpi6666

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 15 lip 2017, 22:06
Imię: Kacper
Auto: Opel Astra F Kombi
Silnik: c18nz
Województwo: podkarpackie

Zawieszenie sportowe . Gwint

#1

Nieprzeczytany post autor: kacpi6666 »

Siemanko wszystkim jestem nowy u was na grupie i mam pytanko mam astere f kombi 1.8 :D na feldze 16 przód 7.5j 205/45 tył 9J et 30 215/40 i mam dylemat jaki zawias zalozyc i czy wogole ma ktos z was do sprzedania cos takiego albo sztywne albo gwint potrzebuje jesli sztywne to co polecacie ? :D 8-)

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

na tych parametrach kol i opon musi byc bardzo nisko i twardo...
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
kacpi6666

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 15 lip 2017, 22:06
Imię: Kacper
Auto: Opel Astra F Kombi
Silnik: c18nz
Województwo: podkarpackie

#3

Nieprzeczytany post autor: kacpi6666 »

No okey wiem ze twardo tylko ze niewiem jaki zawias wybrac zeby mi nie taarło z tyłu na gumie bo mam naciąg dosc spory i nwm czy 60/40 by było git czy za dużo bo nie jestem w stanie okreslic jakby to wyglądalo po zalozeniu tego bo narazie mam seryjne zawieszenie ale nie trze tylko dopiero wtedy jak jade w 4 osoby bo miekkie i tragedia :D

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

O ile tyl masz naciagniety spoko, tak jak lubie to przod tak bez szalu. Ja na 7j16'' mialem 165/40 gume.

na 7.5j 205/45 jest tak ''normalnie'', co to za felgi? 60/40 pewnie optymalnie by bylo. Zawsze mozesz ranty pozaginac w blotnikach.

uwazaj jak jezdzisz w kpl osob i dobija, kiedys mialem VB kombi na 9j18 i 235/40 na tyle tak mi dobilo na dziurze,ze mi zagielo blotnik z tylu :(
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

kacpi6666 pisze:QR_BBPOST bo mam naciąg dosc spory
215 na 9 calach to spory naciąg? A ja myślałem, że 195 na 9 calach to już dużo...

Gwint do AF to ciężki temat. Ta Technix dostępny na allegro to szajs, bo w zestawie są tylko skrócone amory i sprężyny z coiloverami. Żeby gwintem dało się efektywnie pokręcić, to musisz mieć skrócone kolumny. Na najtańszych gratach (mam tu na myśli głównie ta technix) w 1200 powinieneś się zamknąć za gwint na przód. Dedykowany gwint, który na prawdę jest gwintem kosztuje tyle co 3 F'ki w średnim stanie. Jest to gwint firmy H&R i w jego skład wchodzą amortyzatory przód tył, spręzyny tył z tulejami gwintowanymi i przednie kolumny gwintowane.

Jeśli ma być w miarę nisko i bardzo twardo to polecam amortyzatory Ta Technix + sprężyny od Kadetta 80/60 też Ta technixa i odboje. Wtedy będzie jako tako nisko i twardo jak sam skur**syn. Spasów tym raczej na pewno nie zrobisz, ale powinno to wyglądać dobrze.

Awatar użytkownika
kacpi6666

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 15 lip 2017, 22:06
Imię: Kacper
Auto: Opel Astra F Kombi
Silnik: c18nz
Województwo: podkarpackie

#6

Nieprzeczytany post autor: kacpi6666 »

No tylko wiesz budzet mam tako jako ograniczony i niechce tez wywalic niewiadomo ile kasy w zawias chodzi mi wyłącznie o to zeby bylo dosc tanio nie musi byc nowy zeby tylko mi spasowało na te felgi i opony co mam zalozoe dlatego nwm które wybrac bo jak zaloze ta technix i dołożee rozpórki to bedzie twardy bo ziomek mój ma ale nie moge na jego popatrzec bo ma inne koła i w tym mam problem które wybrac. ? czy 60/40 bedzie okey ? czy bede tarł przodem. a chce tak zeby nie trzec za kazdym razem tylko zeby bylo dosc nisko a nie przesadzic :) sorki z góry bo jestem troche skomplikowany XDD :D bo dopiero zaczynam zabawe z efką XD

EDIT:
Odpowiedz do Dickies felgi mam Brock i mam 7.5 cala na przodzie bez naciągu z gumą 205/45 i jest okey no wlasnie z tym zawieszeniem mam problem no bo nwm jakie wybrac :) :/

EDIT:
Tu jest link do tego zawieszenia czy ono mi spasuje czy nie ?

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

TA Tesco nie pracuje...

[External Link Removed for Guests]


Na ta chwile KW variant pierwszy kosztuje 920 funtow, sprezyny H&R 124 funty.

Tzn, zaloz jak lubisz beton zawias... duzo osob jezdzi, do wozenia sie nisko wokol trzepaka, ok, do sportu to sie nie nadaje.
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
kacpi6666

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 15 lip 2017, 22:06
Imię: Kacper
Auto: Opel Astra F Kombi
Silnik: c18nz
Województwo: podkarpackie

#8

Nieprzeczytany post autor: kacpi6666 »

Mi to nie przeszkadza ze bedzie beton moze byc twardy tylko chodzi mi o to co pisalem wyżej. Jak mozesz to odnies sie do tego co pytalem :)

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

szczerze nie mam pojecia jak Twoje kola maja sie wzgledem ET do serii, ale mysle,ze powinno byc ok przy obnizeniu jakie planujesz. Spasow i stensow robil nie bedziesz, bedzie nisko, twardo - ok.

Brock B1 pewnie jak 7.5 i 9j ?
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
kacpi6666

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 15 lip 2017, 22:06
Imię: Kacper
Auto: Opel Astra F Kombi
Silnik: c18nz
Województwo: podkarpackie

#10

Nieprzeczytany post autor: kacpi6666 »

Nie tego robil nie bede a felgi to Brock B2 tylko tam pisalem o takim zawieszeniu myslisz ze 60/40 bedzie ok ? czy za duzo ? moze 40/40 ?

ODPOWIEDZ