Biegi 1 i 2 ciężko wchodzą - wybierak

Awatar użytkownika
PiotrekJ

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 24 wrz 2017, 13:04
Imię: Piotr
Auto: Astra f
Województwo: mazowieckie

Biegi 1 i 2 ciężko wchodzą - wybierak

#1

Nieprzeczytany post autor: PiotrekJ »

Witam serdecznie,
Mamy pytanie, może ktoś miał podobny problem i udało się rozwiązać. Opel astra classic f 1999 r 1.4 60 km. Sprawa jest następująca, ciężko wrzucić 1,2 bieg, wchodzi 3,4. Jak wrzucę na 5-ty, to po próbach udaje się zapiąć 1 i 2. Mechanik stwierdził, że to wybierak a dokładniej kostka (gumowa). Kostki nie da się wymienić, bo jest zwulkanizowana z jednym elementem. Pytanie czy da się to zastąpić przez zestaw naprawczy (w załączniku zdjęcia zestawu oraz wybieraka z mojego auta). Na stronie sklepu informacja, że elementy pasują do każdej 5cio biegowej skrzyni w astrze classic f w rocznikach 1999 - 2002. Możliwe, że jest to czego innego wina, ale element jest luźny jak stare gacie :?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

1 mechanika który twierdzi ze tam jest jakas gumowa kostka wyślij na kursy doksztalcajace . ta kostka jest z tworzywa i nie jest zawulkanizowana z zadnym elementem ,mało tego to jest również dostepna w innych zestawach naprawczych razem ze sworzniem .
2 na str sklepu pisza głupoty . to jest zestaw naprawczy od DEAWO.pasuje do astry lanosa kadeta i bodaj vectryA oraz corsy . zestaw jest niekompletny .brakuje jednego ciagielka z tworzywa .ponad to wymaga modyfikacji bo element z prawej str nie da się zamontować na walku idącym do drazka zmiany biegow .
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
adn 4 linka .!nie sugeruj się opinia ze oring wytrzyma krotko . popatrz na date zamieszczenia manuala .do września tego roku wytrzymal .został ponownie naprawiony za groszowe sprawy .
3.jestem w 100%pewny ze ten ostatni link był również zamieszczony na tym forum w dziale relacje z napraw i mod .niestety przy zmianie stylu forum wyparowal . aby było dowcipniej znalazłem go w moich postach na starym dysku
wiec był zamieszczony :lol:
Ostatnio zmieniony 08 paź 2017, 16:07 przez marian paszek, łącznie zmieniany 11 razy.
marpas 1954

mlodygd

Astro-maniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 kwie 2009, 23:16
Imię: Filip
Auto: Astra F
Silnik: C20NE
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mlodygd »

Może po prostu mechanik nie umiał wyciągnąć tego sworznia i powiedział, że jest zwulkanizowane :)
Ja bym zaczął od wymiany tego sworznia bo to groszowe sprawy, jak dalej tak będzie to regulacja biegów na wyjściu z grodzi, a jak dalej w co wątpię to wymiana mechanizmu wybieraka

ODPOWIEDZ