Naciag linki

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

Naciag linki

#1

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Witam.Duzo czytalem,ale niech ktos wyjasni,bo wydaje mi sie ,albo rozumoje na odwrot.Przy ustawieniu standaedowym pedalu sprzegla ,czyli 1-2cm wyzej od pedalu hamulca wystepuje delikatny tzw.kangurek przy ruszaniu.Sprzeglo wowczas bierze powyzej polowy,bardziej denerwujacy jest skok odbioru mocy.Albo musze szyciej ruszyc,albo wolniej z kangurkiem.Dalem pedal nieco wyzej o ok.1 cm ,jest gorzej.Obnizylem ponizej pedalu hamulca o ok.1cm i jest dobrze.Nie ma szarpania,lepiej przyszpiesza,choc nie wiem czy naciagajac linke nie powinno byc odwrotnie.Nie odczuwalem wczesniej ,ani teraz zjawiska slizgania sprzegla ,choc podobno to moze byc nieodczuwalne.Teraz jest lepiej.Czy to normalne?

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

Ja u siebie mam dopiero co po odbiorze z wymiany sprzęgła i ustawili mi tak,że miałem sprzęgło dużo poniżej pedału hamulca... na początku było ok ale po 2 dniach biegi zaczęły ciężko wchodzić i lekko szarpać auto. Podkręciłem linkę i teraz pedał sprzęgła jest delikatnie niżej od pedału hamulca i chodzi wszystko idealnie, żadnych odgłosów dziwnych sprzęgła ani trudności z włączeniem biegu czy ruszaniem więc wg mnie jest ok ;) Chyba,że ktoś tutaj bardziej fachowo może nas obydwu oświecić bo mnie też to interesuje.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Usunięty użytkownik 861235

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

W Fkach trzeba przesmarować linkę, inaczej jest taki właśnie problem przeskoku linki przy wysprzęglaniu.
Linka w podróbce to fajans, przyciera się i tak chodzi dziwnie. Ja wymieniam linkę po roku, bo się poddaje i strasznie mnie to wkurza, gorzej jak poldku.
Wyciągasz linkę, strzykawkę 10ml z apteki albo nawet jakiś drucik do precyzyjnego zapodawania kropelek.
Olej najlepszy do automatu hipol dexron II , 14zł litr.
( Tak tak mam szajbe z tym olejem)
Jest super rzadki, silnikowy za gęsty.
Wpuszczany kropelek trochę z przodu i z tyłu linki, ma być po całej długości przesmarowana, można wkrętarką pokręcić. Nadmiar szmatką wycieramy i...

Nagle sprzęgło chodzi jak w nowej furze!!
Efekt i satysfakcja gwarantowana!

Ta linka ma mocne przełamanie przed skrzynią.

Naprawdę polecam, 4 astry F, w każdej działało elegancko, to jest 15min roboty.

Pedał musi być wyżej bo wsteczny zgrzyta, ale nie można zapominać że wsteczny nie jest zsynchronizowany i należy go wrzucać na postoju, bo inaczej zgrzyt...

Co wiedział powiedział


No i jeszcze sobie nie odmówi

Zalać do skrzyni tego hipola ATF, różnica jest zwłaszcza teraz w zimie.
Nie dalej jak miesiąc temu wymieniłem olej w jednej, biegi na zimnym się haczyły, tak było czuć jak synchronizatory trzymały, nie chciał łatwo wbijać biegów wyżej i niżej, jak się rozgrzał to było dobrze.
Ale pierwsze 10km to koszmar walki z lewarkiem.
Po wymianie na hipol dexron II, elegancko śmiga!
A był jakiś gęsty ten olej.
Jest korek do rewizji i do lania.
Klucz 13 płaskooczkowy, od góry najlepszy dostęp.
(1.4. 1.6 8V)
Często zasrany olejem z cieknącego wybieraka i piaskiem z drogi, już mi raz mechanik powiedział że korka nie ma... a jest...nad półosią od strony akumulatora, tak z tyłu.

No.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2017, 20:41 przez Usunięty użytkownik 861235, łącznie zmieniany 3 razy.

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Linka przesmarowana olejem.Natomiast ,nie wydaje mi sie by powodem lekkiego szarpania przy ruszaniu byl brak smaru.U mnie chodzi plynnie i lekko.Pytalem o ustawienie pedalu ,ktory teraz jest ponizej pedalu hamulca.

EDIT:
Linka przesmarowana olejem.Natomiast ,nie wydaje mi sie by powodem lekkiego szarpania przy ruszaniu byl brak smaru.U mnie chodzi plynnie i lekko.Pytalem o ustawienie pedalu ,ktory teraz jest ponizej pedalu hamulca.

Usunięty użytkownik 861235

#5

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

No to docisk jest taki grymaśny, taki ma charakter.
Może już jest zużyty.

Ustaw tak aby było Ci wygodnie, w FCE zmieniasz tylko długość wybrania linki, zasprzęglić zasprzęgli na 100% choćby pedał miał 3 cm skoku.
Pytanie czy dobrze wysprzęgli, to jest tym smaczkiem żeby pedał był wyżej od hamulca.

Mooooże jeszcze ośka na pedale się w jajko zrobiła albo sucho tam i to dopiero przy obciążeniu wychodzi.

Sprężyna na pedale naciąga tylko linkę aby łożysko wyciskowe dolegało do docisku. Czyli bez względu na wysokość pedału sprzęgła silnik jest zasprzęglony ze skrzynią.
Ostatnio zmieniony 21 lis 2017, 0:15 przez Usunięty użytkownik 861235, łącznie zmieniany 1 raz.

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Przejrze to raz jeszcze.Biegi zmienia dobrze,wsteczny nawet przestal sie odzywac .Dziwi mnie tylko ,ze po obnizeniu pedalu nie slizga sie sprzeglo,auto bardzo ladnie przyspiesza.

Usunięty użytkownik 861235

#7

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

malcin822 pisze:QR_BBPOST .Dziwi mnie tylko ,ze po obnizeniu pedalu nie slizga sie sprzeglo,auto bardzo ladnie przyspiesza.
No bo to taki układ jest, pedał sprzęgła nie jest oporem dla linki jak w starych gratach, no i wielu autach.
Jak zdejmiesz linkę całkowicie to sprężyna wciąga go do podłogi, w pozycji jakby był na maxa wciśnięty.
Założysz linkę to go podnosi i teraz od długości jaką ustawisz jest wyżej albo niżej.
Silnik jest zasprzęglony całkowicie po zerwaniu linki (łożysko tylko jest luźno) i w jakimkolwiek położeniu jest pedał.

mlodygd

Astro-maniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 kwie 2009, 23:16
Imię: Filip
Auto: Astra F
Silnik: C20NE
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: mlodygd »

malcin822 pisze:QR_BBPOST .Dziwi mnie tylko ,ze po obnizeniu pedalu nie slizga sie sprzeglo,auto bardzo ladnie przyspiesza.
Pozycja pedału nie ma nic wspólnego ze ślizganiem sprzęgła, jak masz dobrą tarczę i nie masz wycieku na nią to czy sobie ustawisz przy podłodze czy przy samej górze to ślizgać się nie będzie ;)
Ustaw sobie na wysokości pedała hamulca i będzie gitara :)

ODPOWIEDZ