ciężko wchodzą biegi przy zimnym silniku.

Awatar użytkownika
Franc

Astro-maniak
Posty: 125
Rejestracja: 16 sty 2009, 14:56
Imię: Seweryn
Auto: Astra G
Silnik: 1.6 8V Z16SE
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#21

Nieprzeczytany post autor: Franc »

Cześć

Mam wyciek oleju ze skrzyni biegów z prawej półosi napdowej. Nie wiem od kiedy jest ten wyciek i ile ubyło oleju w skrzyni. Mam więc pytanko.

Czy jak wymienie uszczelniacz w skrzyni biegów czy zalać ją świerzym olejem czy dolać jakiegoś???

Mam w domu olej Shel Spirax 80W-90.

[ Dodano: 2009-04-02, 19:23 ]
Dopiszę tylko że teraz biegi czy na zimnym czy na ciepłym silniku wchodzą jak marzenie.

Awatar użytkownika
Franc

Astro-maniak
Posty: 125
Rejestracja: 16 sty 2009, 14:56
Imię: Seweryn
Auto: Astra G
Silnik: 1.6 8V Z16SE
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#22

Nieprzeczytany post autor: Franc »

Uwaga uwaga!!!

W piątek 10.04.2009r o godzinie 8:00 oddałem autko do mechanika na wyciek oleju z prawej pół osi napędowej przy skrzyni biegów. Wraz z autkiem dałem mechanikowi 5L oleju Shell spirax 80W-90 i pojechałem komunikacją miejska do domu spać bo byłem po nocnej zmianie.

Godzina 9:00 dzwoni telefon na wyświetlaczy ukazuje sie numer mechanika. Odbieram i koles mówi:

Proszę pana po odkręceniu delka od skrzyni zleciało nie całe 0,5 L ojeju!!!
Ja w szoku :shock:
a dodam że biegi wchodziły jak marzenie leciutko płynnie bez żadnych zgrzytów.
i powiedział że ten olej shell co przywiozłem ze soba nie pasuje do tej skrzyni bo to niecałe 0,5 l co zleciało ze skrzyni to olej czerwony najprawdopodobniej dextron, ATF.

Poprosiłem żeby kupił mobila AtF II i zała skrzynie nowym olejem. Wszło 2 L

Koszt naprawy:
Uszczelniacz półosi przy skrzyni, robocizna, olej to 120 zł

Za olej Mobil ATF II nie płaciłem bo gości w rozliczeniu wzioł mojego shella 80W-90.

Rysiek24

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 13 lut 2017, 8:36
Auto: Peugeot 407 SW i Astra F
Silnik: 2.0 Hdi /1.7 Td
Województwo: zachodniopomorskie

#23

Nieprzeczytany post autor: Rysiek24 »

odświeżę kotleta

jak sprawdzic luzy na wybieraku biegow ? pacjent ma problemy ze wstecznym i 1 szczegolnie na zimno , ale ma tez ubytki oleju w skrzyni , kiedys byly problemy z 1 biegiem, to po dolewce oleju bylo juz ok ..no ale nie wykluczam ze wybierak moze byc zmeczony , a znajac mechanikow, wymienili by pol auta, za jedyne 9999 zl :)

jaki tam olej ma byc ? Tylko oryginalny GM, czy np dextron II ? po nagrzaniu sie silnika, jest lepiej z biegiem wstecznym i pierwszym , ale i tak nie zawsze wejdzie....

Astra F z 97 1.7 TD
Ostatnio zmieniony 16 lut 2017, 7:41 przez Rysiek24, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ