Jakie lepsze felgi /alufelgi + opony ASTRA f 1.4 8v

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

Jakie lepsze felgi /alufelgi + opony ASTRA f 1.4 8v

#1

Nieprzeczytany post autor: masaman »

Witam, sprawa wygląda nastepująco. Potrzebuje porady. Posiadam Asie 1.4 8v 60 KM 98rok, aktualnie zawieszenie seryjne, chociaz w niedalekich planach zamierzam zglebić ją -40/-40. I tutaj nasuwa się pytanie. Alufelgi o jakiej specyfikacji najbardziej by pasowały do astry? Mowa tutaj jedynie o 15" ( nie chce mniejszych, a do 1.4 szkoda pchać 16"). Jakie powinienem opony założyć, aby zachować mniej więcej "seryjną" średnice koła? ( Prosiłbym o wypowiedź użytkownika Jay'a - zauwazylem ze jest specjalistą co do felg u nas na forum :)

Zastanawiałem się również, jakby wyglądały 13 lub 14" felgi o szerokości 8.5 - 9" na astrze.

Boguś

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 12 wrz 2012, 21:31
Imię: Damian
Auto: Astra F
Silnik: 1.4
Województwo: łódzkie

#2

Nieprzeczytany post autor: Boguś »

Jey pisze:Proponuję 2 rozmiary do wyboru:
1. 195/50/15
2. 185/55/15

Oba to zamienniki dla astry F (czyli średnica koła będzie taka sama bądź bardzo zbliżona do oryginalnego koła w astrze F). Natomiast zakładając że chcesz aby spalanie i parametry nie uległy znacznym zmianom, to proponuję bardziej rozmiar 185/55/15
Mam nadzieję, że Jay nie będzie miał za złe. :)

Tomo

Astro-maniak
Posty: 1643
Rejestracja: 02 kwie 2009, 20:29
Imię: Tomek
Auto: Astra F Astra G
Silnik: X16SZ Z20LET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Tomo »

masaman pisze: Zastanawiałem się również, jakby wyglądały 13 lub 14" felgi o szerokości 8.5 - 9" na astrze.
bardzo źle

Do eFki tylko 15-16
MOJA ASTRA [External Link Removed for Guests]

mateusz2920

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:15
Imię: Mateusz
Auto: Astra F 1.4 LPG
Silnik: C14NZ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Glinianka/Mińsk Maz.

#4

Nieprzeczytany post autor: mateusz2920 »

[External Link Removed for Guests] Tutaj możesz sobie dobierać felgi i widzisz od razu jak będzie wyglądało na samochodzie.
Car Audio montaż i fachowe doradztwo tel.694-073-811

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Jey

Astro-maniak
Posty: 290
Rejestracja: 14 maja 2009, 23:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Jey »

masaman pisze:Witam, sprawa wygląda nastepująco. Potrzebuje porady. Posiadam Asie 1.4 8v 60 KM 98rok, aktualnie zawieszenie seryjne, chociaz w niedalekich planach zamierzam zglebić ją -40/-40. I tutaj nasuwa się pytanie. Alufelgi o jakiej specyfikacji najbardziej by pasowały do astry? Mowa tutaj jedynie o 15" ( nie chce mniejszych, a do 1.4 szkoda pchać 16"). Jakie powinienem opony założyć, aby zachować mniej więcej "seryjną" średnice koła? ( Prosiłbym o wypowiedź użytkownika Jay'a - zauwazylem ze jest specjalistą co do felg u nas na forum :)

Zastanawiałem się również, jakby wyglądały 13 lub 14" felgi o szerokości 8.5 - 9" na astrze.
Z góry przepraszam za spóźnioną odpowiedź (spowodowaną chorobą) czując się wywołanym do odpowiedzi :D

W sumie koledzy wyżej już odpowiedzieli w większości na nurtujące Cię pytania, dodam tylko, że podane wyżej oba rozmiary pod koło 15" są jak najbardziej polecane jako zamienniki do astry F, a jak już tak boisz się bardzo zamulić niezbyt mocne auto, to myślę, że rozmiar 185/55/15 będzie w sam raz - taki aktualnie mam na zimówkach w swojej astrze (też 1,4 60KM) i jest ok.
Nie rozumiem dlaczego nie bierzesz pod uwagę 16", czasem taki komplet można też okazyjnie zakupić niewiele drożej od 15" a przy glebie jaką planujesz większe koło + mniejszy profil robiłby tzw. robotę ;) Nawet słabowite 1,4 poradzi sobie z takim kołem, oczywiście pod warunkiem odpowiedniego dobrania opony - tu mowa o rozmiarze 195/45/16 (taki setup mam na lato i spisuje się b. dobrze). No ale już wybór wielkości koła należy do właściciela auta :)
Na pewno nie warto pchać się w małe szerokie felgi w przypadku astry (no chyba że szeroka stal, ale to też co najmniej 15") bo to po założeniu na auto będzie komicznie wyglądało, natomiast co do wzoru, czy z rantem, czy bez itp. - to już kwestia gustu, jedno jest pewne nie każdy wzór będzie dobrze wyglądał na danym aucie, ale to akurat normalne.
Boguś pisze:Mam nadzieję, że Jay nie będzie miał za złe. :)
Spox ;)

PS.
Nigdy nie czułem się specjalistą w tym czy innym temacie, po prostu przez kilka lat doświadczeń przy doborze felg/kół do swoich i nie tylko aut coś tam się dowiedziałem i teraz mogę się tym podzielić, jak widzę, że mogę coś pomóc, i to tyle ;)
bordowy "bolid": [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;AstromaniaC

tymooooooo

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 17 wrz 2015, 12:09
Auto: Opel Astra F 1.4 8v
Silnik: C14NZ
Województwo: śląskie

#6

Nieprzeczytany post autor: tymooooooo »

Podbijam :)
A co myślicie o kole 185/70 r14 do Asi 1.4 8v?

Awatar użytkownika
rafalk8119

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 gru 2017, 20:37
Imię: Rafał
Auto: Astra F Astra J
Województwo: mazowieckie

#7

Nieprzeczytany post autor: rafalk8119 »

Dzisiaj założyłem alusy 15'. Opony 195/50 i wygląda to nieźle. Prowadzi się pewniej niż seryjne 13'. Trzeba było założyć nowe, dłuższe szpilki i pierścienie centrujące
Dla zainteresowanych podeślę fotkę

ODPOWIEDZ