Opony Astra f

Awatar użytkownika
Adii123448

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2014, 11:14
Auto: Astra F
Silnik: c14nz
Województwo: mazowieckie

Opony Astra f

#1

Nieprzeczytany post autor: Adii123448 »

Cześć . mam pytanie . Czy do Astry 1.4 hatchback 2/3 bez wspomagania można założyć 185 lub 195 i czy nie bedzie przeszkadzało w jeździe :),,

Awatar użytkownika
marchewant

Astro-maniak
Posty: 490
Rejestracja: 06 sty 2013, 14:59
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra F oraz Astra H COSMO
Silnik: X14NZ i Z17Cdti
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marchewant »

Jeżeli to nie będą w rozmiarze od 16" w góre to nie powinny :)
Asterka F 1.6 8V 82KM :) Srebrna strzała :-)

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

fartur

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 03 lut 2014, 9:57
Imię: Artur
Auto: Astra F
Silnik: c20ne
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: fartur »

ja mialem w poprzedniej asterce mialem silnik c18nz i alumki 15 z oponami 195/55 i nie bylo tak strasznie jesli chodzi o skrecanie a moc troszke spadnie
Project GSI 5d in progress...

Awatar użytkownika
venturek

Astro-maniak
Posty: 1011
Rejestracja: 12 lut 2011, 8:45
Imię: Marcel
Auto: Astra F Kombi
Silnik: x16sz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: venturek »

Zadaj sobie pytanie jakie masz opony teraz i jak Ci się parkuję bez wspomagania na szerszych będzie gorzej ale 195 to nie jest jakiś kosmos więc jeśli masz jakąś wprawę w jeżdżeniu dasz rade ale jeśli jesteś świeżym kierowcą to sobie odpuść bo +1 za wygląd a -100 za obciach jak będziesz parkował :lol:

Poza tym, nie szkoda tracić na kulanie nie ukrywajmy dość znikomej ilości koni? Ja przy 1.6 zrezygnowałem ze 195 (mam wspomaganie) nie dość, że spalanie wzrasta to jeszcze się mułowato robi, lepiej zainwestować w lepsze węższe + jakieś aluski z ET dopasowanym tak by koła nie były pochowane w nadkola.
[External Link Removed for Guests] <- FB FunPage ;)

Awatar użytkownika
Adii123448

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2014, 11:14
Auto: Astra F
Silnik: c14nz
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: Adii123448 »

Mam felgi 14" i tak się zastanawiam czy duża różnica będzie na 185 lub 195 niż na 175 :)

Awatar użytkownika
venturek

Astro-maniak
Posty: 1011
Rejestracja: 12 lut 2011, 8:45
Imię: Marcel
Auto: Astra F Kombi
Silnik: x16sz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: venturek »

Jak koniecznie chcesz szerzej to 185 jest chyba takie graniczne z rozsądnych, chyba, że nie liczysz przyspieszenia, spalania wtedy i możesz wsadzić sobie nawet 205.
[External Link Removed for Guests] <- FB FunPage ;)

grand1

#7

Nieprzeczytany post autor: grand1 »

jeśli auto jest bez wspomagania to odradzam szerokich kapci, chyba ze chcesz dopakować w aucie albo masz dużo pary w rekach bo manewrowanie na parkingu to będzie wyzwanie ;)

spider004

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 19 mar 2012, 21:15
Auto: Gruz
Województwo: Zagranica - Azja
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: spider004 »

Osobiście od siebie mogę dodać że przy oponce 205 tragedii nie ma a nawet mam wrażenie że lepiej się skręca niż jak na 185 a już tłumacze dlaczego. Kiedy kupiłem astre też 1.4 hatchback także bez wspomy, miała zamontowane koła stalowe 13' na oponkach zimowych 175/70 które natychmiast zmieniłem na 14' także stalówki 185/55 i tak śmigałem dość długo aż do momentu zakupu alufelg... szukałem wiele czasu aż znalazłem 16' 7,5j na oponce 205/45 pytałem na forum i znajomych jak to według nich będzie się jeździć i każdy mi odradzał że będzie deska albo nie ukręcę kierownicą itp. a że jestem troszkę uparty i lubię testować to zakupiłem i w cale nie żałuję kierownica kręci się normalnie podczas jazdy jak i przy parkowaniu, daję rade nawet jedną ręką :lol: nie wiem może jestem nie z tego świata czy coś ale mi osobiście lepiej się śmiga niż na oponie 185, zawieszenie nie mam wybite czy coś wyremontowane cały przód, spalanie LPG może nie rewelacyjne bo średnio 12l/100 w mieście i zakałą na drodze też nie jestem przyśpieszam dynamicznie a nawet 1 z pod świateł nie raz. Są to tylko moje odczucia i broń boże nie namawiam nikogo na taki zestaw. Pozdro
Mój gokard : [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
MaxXxi47

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 23 lis 2012, 17:09
Imię: Maciej
Auto: Astra F Caravan MT/E
Silnik: C16NZ
Województwo: kujawsko-pomorskie

#9

Nieprzeczytany post autor: MaxXxi47 »

spider004 - a może ty masz wspomę a o tym nie wiesz :D

Moje osobiste odczucia co do przesiadki ze 175/65 R14 na 195/50 R15 (ale Falkeny, które posiadam wychodzą szersze - coś koło 205) - jeśli chodzi o koleiny i niezbyt równe drogi to przyjemniej się jeździło na węższej wyższej oponie, było bardziej miękko i komfortowo. Ale jeżeli chodzi o zakręty to jest niebo a ziemia, znacznie więcej przyczepności, mniejsze bujanie auta. Ja byłem przygotowany psychicznie na to że przy niższym profilu a niedługo później niższym, twardszym zawiasie będzie mniej komfortowo - teraz nie zamieniłbym na dupowoza przez wzgląd na to jak dobrze jeździ mi się na chwilę obecną w zakrętach. Spalanie nie podskoczyło prawie wcale - jedynie w mieście. Odnośnie mocy to mam 75KM - nie zauważyłem spadku wcale, może dlatego że profil opony też poszedł w dół więc średnica koła została taka sama. Wspoma u mnie jest ale wg mojej opinii tylko osoba przyzwyczajona do wspomy po przesiadce na golasa będzie miała problem przy parkowaniu - wiadomo że nie kręci się w miejscu a lekko ruszając ;)

Awatar użytkownika
DarkMan31Krk

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 21 lip 2014, 21:32
Imię: Daniel
Auto: Astra F 3D HB 92r., Kangoo 1.4 75KM
Silnik: C14NZ ale 82KM
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#10

Nieprzeczytany post autor: DarkMan31Krk »

Witam !!!

Ja ostatni przeszedłem ze stalowych Yokohama 175/70 R13 na Yokohama 205/55 R16 na ALU16x6 i przyznam że świetnie się jeździ, w koleinach trzeba się trochę pilnować ale w zakrętach bajka, fakt że musiałem założyć na razie gumowe odboje pomiędzy sprężyny po jednym zwoju na sprężynę. Osobiście jestem zadowolony, spalanie nie skoczyło jakość specjalnie, jak na razie przetestowane na 2kkm, mocy też nie ubyło, zbiera się jak wcześniej.

Pozdrawiam :twisted:

ODPOWIEDZ