Nowe zawieszenie a felgi

Awatar użytkownika
GxEazy

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 28 lut 2016, 18:07
Imię: Szymon
Auto: Opel Astra F
Silnik: X16XEL
Województwo: małopolskie

Nowe zawieszenie a felgi

#1

Nieprzeczytany post autor: GxEazy »

Witam
Zastanawiam się nad kupnem tego zawieszenia [External Link Removed for Guests] ale mam dylemat ponieważ mam felgi oz racing 7,5 16 opona 205/40/16 jak myślicie będzie trzeć ?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
broneq

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 27 mar 2016, 15:44
Imię: Kamil
Auto: Astra F Classic 4D 1.4 8V
Silnik: C14NZ
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: broneq »

Przy ugięciu zawieszenia koła wchodzą w nadkola, więc jak założysz niższe sprężyny to koła się po prostu schowają. Ewentualny problem może pojawić się przy skręcaniu (nawracaniu), ale tylko taki, że jeżeli będziesz nawracał na nierównej powierzchni to może Ci koło dotknąć nadkola na jakiejś nierówności. Rozwiązaniem problemu jest bardzo spokojne i wolne nawracanie na nie równych drogach. Miałem podobny problem w Mercedesie W201 (190tka) (tyle, że ja miałem opony o za wysokim profilu) i nigdy nie uwadziłem nadkoli mając na uwadze, że przy dużym skręcie muszę poruszać się powoli :)

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Jakie ET felg? Bo to ma największe w tym momencie znaczenie.

Awatar użytkownika
GxEazy

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 28 lut 2016, 18:07
Imię: Szymon
Auto: Opel Astra F
Silnik: X16XEL
Województwo: małopolskie

#4

Nieprzeczytany post autor: GxEazy »

et 37 ;) 8-)

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

No to przy tej oponie bardzo prawdopodobnie że będzie trzeć. Zmień opony na węższe. Na 16 najlepsze są 195/45

Awatar użytkownika
GxEazy

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 28 lut 2016, 18:07
Imię: Szymon
Auto: Opel Astra F
Silnik: X16XEL
Województwo: małopolskie

#6

Nieprzeczytany post autor: GxEazy »

trzeć przy skręcaniu i na tyle przy obciążeniu ?

Ventura

ex-Staff
Posty: 1521
Rejestracja: 25 maja 2008, 13:55
Imię: Adrian
Auto: Astra GSi '94
Silnik: c20xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Ventura »

Ja Ci powiem tak. U siebie miałem kiedyś koła 16x7,5 ET 35 i opony 215/40. Nic nie tarło nawet full zapakowany, kiedys mialem komplet na pokładzie nawet i nie oparł się błotnik o opone z tyłu. Z przodu nie masz co się bać - wejdzie sporo.

Natomiast teraz z tyłu założyłem plastikowe nadkole ochronne i przy feldze 16x7 et 37 nie mogłem mieć za nisko i musiałem tyłek troche podnieść i usztywnić bo tarło o plastik. Gdyby go nie było nic by nie tarło i elegancko wchodzi.

U Ciebie jest z 1 cent szerzej, nie wiem czy masz już wstawiane reperaturki czy nie. To też może mieć bardzo duże znaczenie. Więc na forum nie pytaj się czy wejdzie czy nie bo jednemu wchodzi, drugiemu trze, a trzeci w ogóle nie postawi na ziemi auta z lewarka. Powinieneś zmieścić, ale nie ma gwarancji :)

Zresztą otwórz klape, niech 2 kumpli usiądzie w bagaju i troche tyłem poruszają zeby zobaczyc czy jak mocno siądzie czy nie dobije.
Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
[External Link Removed for Guests]
Obrazek

ODPOWIEDZ