Samoodkręcenie śrub?

papieju

Astro-maniak
Posty: 1547
Rejestracja: 21 lut 2011, 11:23
Ostrzeżenia: 1
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan, Nubira III kombi
Silnik: C16SE, T18SED
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowaa

Samoodkręcenie śrub?

#1

Nieprzeczytany post autor: papieju »

Panowie, śmigam na alu 14 Ronel z pierścieniami pod Astrę, śruby zostawiłem te co miałem w stali - wchodzą w piastę naprawdę głęboko. Coś mi stukało po wizycie u mechanika, ale jeździłem, jeździłem ale ostatecznie stwierdziłem że sprawdzę, może coś nie dokręcił albo zostawił i się tłucze. Podstawiam podnośnik, biorę klucz, zapieram się i mało nie lecę na glebę - śruba luźna. Sprawdzam - na wszystkich 4 kołach luźne, niektóre palcami idą i już nieco wyszły. No i teraz nie wiem - czy po prostu na podnośniku złapał ile się dało i nie dociągnął na ziemi, czy też śruby same się odkręcają. W sklepie pan twierdził że do alu powinny być zaokrąglone, do stali stożek (taki jaki mam). Co o tym sądzicie? Dokręcałem dziś, zrobię ze dwa kursy do roboty i sprawdzę, to wyjdzie jakieś 250km. Jak znowu będą luźne to zmienić na te okrągłe i nieco dłuższe, a jak nie będą urwać komuś nabiał? Oczywiście po dokręceniu za pomocą klucza i małej rurki którą wożę w bagażniku wszelkie stuki puki ustały
Ostatnio zmieniony 13 lip 2017, 15:03 przez papieju, łącznie zmieniany 1 raz.
Hybryda X16ZSR i C16SE inside

Awatar użytkownika
Ziela

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 08 kwie 2015, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z16XER
Rocznik: 2010
Województwo: łódzkie

#2

Nieprzeczytany post autor: Ziela »

U mnie na alu 14 mam śruby ze stali(stożek) i nic się nie luzuje ale przy wymianie/zdejmowaniu dokręca naprawdę dobrze. Pewnie mechanik nie dokręcił śrub jak należy i się poluzowały. Spotkałem się z sytuacją, że młody mechanik dokręcił śruby palcami bo stwierdził, że tak będzie dobrze i wypuścił auto na drogę... :evil: Co do samoodkręcania to teoretycznie mogą się poluzować jeśli dokręci za słabo, czasami wieszają kartki typu po przejechaniu około 100 km sprawdzić czy śruby się nie poluzowały
Redukcja, dwa biegi i nie ma kolegi ;)

papieju

Astro-maniak
Posty: 1547
Rejestracja: 21 lut 2011, 11:23
Ostrzeżenia: 1
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan, Nubira III kombi
Silnik: C16SE, T18SED
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowaa

#3

Nieprzeczytany post autor: papieju »

Się wyjaśniło tyle że felgi nie są Opla i mają gniazda na kule, które już nabyłem. W międzyczasie jeżdżę na takich jakie mam i będę obserwował
Hybryda X16ZSR i C16SE inside

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

U mnie tez nic sie nie odkreca.Bez znaczenia czy stalowe ,aluminiowe,14,13,15cali.

ODPOWIEDZ