[U K Ł A D W Y D E C H O W Y ] Jak obliczyć nowy układ?

ja37

V.I.P.
Posty: 6031
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#11

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Znają, nie znaja, ja troche poczytałem, kilka wydechów przetestowałem, Dżunior też coś liznął, to coś razem wymyslimy :mrgreen:
Muszę poszukać tego, co czytałem o strumienicach, jak sobie przypominam, to lepiej takie cudo w dolocie założyć, niż w wydechu.
Oczywiście nie taką z wydechu :mrgreen:

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#12

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

A najlepiej zamiast strumienic łuskowej zastosuj zwężkę venturiego... są tańsze niż kiedyś... ja mam strumienice... ale dzisiaj gdybym robil, wstawił bym własnie zwężkę - prawdopodobnie powoduje myk taki, że przy odpuszczaniu gazem nie ma brzydkiego dźwięku schodzenia z obrotów.. tylko jest BRUUUUMM przy dodawaniu i cisza przy spuszczaniu z obrotów...

kumplowi PALADYN - na forum jest, powiedziałem żeby zastosowa i powiem szczerze, że dźwięk jest ladny :)

asterixs

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 mar 2008, 16:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Debe Wielkie
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: asterixs »

Już konkretniej wiadomo o co chodzi ktoś czyta post i wie o co i jak, nie robi głupot, nie wyrzuca kasy w błoto - tak jak ja kiedyś.. mianowicie mam już zakupioną nową strumienice i wydech tym razem z nierdzewki no i planuję coś na wiosnę z tym zrobić z tym moim wydechem :!: Jeszcze parę pytań i wszystko bedzie jasne.. jak mówią uczymy się na błędach już trochę kasy władowałem w auto jak nie końcówki to wydechy a nawet jazda na dwóch pękniętych tłumnikach seryjnych, ale nie o tym na forum :lol:
Półtora roku temu zakupiłem wydech(miał być z kwasówki) pordzewiał i musiałem go wywalic w tym roku na złom :x
Na konkretny wydech trzeba wydać sporo kasy a na to nie stać przeciętnego kowalskiego więc bardzo fajnie że mamy taki post..
następne pytania:
- czy mozna jezdzic na zuzytym kacie, moj jest juz glosny tzn ze byla z niego wykruszywana ceramika i ponownie zakładany na swoje miejsce, nie bedzie z nim pozniej klopotu :?: :!:
JunioR pisze:najlepiej zamiast strumienic łuskowej zastosuj zwężkę venturiego.
- jesli chodzi o ZWEZKE w ukladzie wydechowym to mysle ze to nie ma sensu!!!
np dajac zwezke na dolocie filtra powietrza silnik traci odpowiednia dawke powietrza dochodzi do tego ze moze sie troche dusic..kumpel w astrze zrobil zwezke na dolocie filtra powietrza, na instalacji LPG chodzi ok ale na U95 jest mulisty.. wiec damy zwezke na wydechu i spaliny beda sprezone i wychodzic pod cisnieniem z auta?? mozna zrobic sobie praktyke zwezyc lub przytkac na ostatnim wydechu srednice i dodawac gazu efekt bedzie widoczny :!:
-ma jakieś znaczenie(bo nie wiem) w którym miejscu umiescimy tzw strumienicę chodzi mi w miejsce srodkowego tlumnika tzn. czy ma znaczenie gdzie: w konkretne miejsce, czy parę centymetrów blizej silnika czy blizej tylu auta..
Różnie mówia, że to trzeba dobrze wyliczyć zanim wstawimy strumienicę itp.
Dobrze by było się trochę nad tym zastanowić -wydech ma swoje pewne granice i trzeba zrobic go z głowa a nie od lipy aby było :m
była Astra F jest Vectra B..
ale nadal mam sentyment do astry choc jezdze Vectra

ja37

V.I.P.
Posty: 6031
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#14

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Zaraz, zaraz, ja mam zwęzkę na wydechu.
Ale ja musze mieć, bo mam całkowity przelot.

Sprawę wydechu najlepiej według mnie obrazuje silnik dwusuwowy , ten stary.
Jak nie ma tłumienia na wydechu, to benzyna przelatuje do wydechu, jak jest zbyt duże tłumienie, to część spalin zostaje w cylindrze...

asterixs

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 mar 2008, 16:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Debe Wielkie
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: asterixs »

asterixs pisze:ma jakieś znaczenie(bo nie wiem) w którym miejscu umiescimy tzw strumienicę chodzi mi w miejsce srodkowego tlumnika tzn. czy ma znaczenie gdzie: w konkretne miejsce, czy parę centymetrów blizej silnika czy blizej tylu auta..
Różnie mówia, że to trzeba dobrze wyliczyć zanim wstawimy strumienicę itp.
Dobrze by było się trochę nad tym zastanowić -wydech ma swoje pewne granice i trzeba zrobic go z głowa a nie od lipy aby było :m
witam nikt mi nie udzielil konkretnej wypowiedzi.. skad ja biedny bede wiedzial gdzie co i jak??
była Astra F jest Vectra B..
ale nadal mam sentyment do astry choc jezdze Vectra

ja37

V.I.P.
Posty: 6031
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#16

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Ano widzisz, ja nie mogę znaleźć, gdzieś mi wcięło program, nawet nie pamietam, jak się nazywał.....
Tu musisz liczyć chyba na dobrego tłumikowca.
Ja robiłem u takiego z renomą w tuningowym swiatku Łodzi, wierzyłem opiniom, bo widziałem co chłopaki pokazywali na street legalu.
Nie żałuje decyzji.

asterixs

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 mar 2008, 16:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Debe Wielkie
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: asterixs »

ja37 pisze:Tu musisz liczyć chyba na dobrego tłumikowca.
No tak.. Jak znajdziesz program to PROSZĘ przeslij mi na pw lub na forum :!:
Nie chcę ryzykować u mnie w miescinie niema konkretnego cudotwórcy od wydechów ten co jest to nadaje sie tylko do montowania serii - ale i tak na niego narzekaja bo i z tym sobie nijako radzi.. A ja juz nie chce kasy w błoto dla tego koleżki wsadzić bo mi trochę szkoda :!:
Tak więc trzeba do stolicy jechać aby mi ktoś doradził i z głową zrobił cały wydech tzn. wiedział gdzie trzeba dać strumienice aby było dobrze :!: :!:
Dzięki i pozdro ps czekam na dalsze relacje i konkretne info na temt :idea:
była Astra F jest Vectra B..
ale nadal mam sentyment do astry choc jezdze Vectra

Wasyl

Astro-maniak
Posty: 959
Rejestracja: 15 cze 2008, 10:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Wasyl »

JunioR, ja37, pomóżcie! :)

Jako, że posiadam Kadzia GSi 8v z przeznaczeniem do kjs, chcę się zająć dolotem i wydechem.

Wydech jest zrobiony przez poprzedniego właściciela:
kolektor 4-2-1 (seryjny, z tego co słyszałem, niezbyt udany), ruuuuuuura i końcowy malutki przelot :)

A "dolot" to "seria", tyle, że inwencja poprzedniego właściciela była niezbyt trafna i w standardowej puszce filtra wyciął wielką dziurę, praktycznie uchlastał cały spód puszki.

Więc chcę zrobić porządny dolot ze stożkiem i odizolowaniem od ciepła, a także usprawnić układ wydechowy, coś w środku chyba by się przydało wstawić...

A pytania mam dwa:
1. Jak obliczyć dolot? Podany wcześniej w excelu nie działa :/
2. Skąd wziąć dane do obliczeń takie jak np. aw - kąt otwarcia zaworu wydechowego (°o.w.k.)?

Pozdrawiam! :)

A, jeszcze jedno, słyszałem, że dolotem i wydechem w c20ne można znacznie podnieść jego sprawność/moc, prawda to?
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..." - Colin Mcrae [*]

ja37

V.I.P.
Posty: 6031
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#19

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Mało ci pomogę, bo padł mi dysk i ze 150GB rzeczy samochodowych mi wcieło, może jeszcze odzyskam....
Zbyt wolny wydech nie jest dobrym rozwiazaniem, chyba, że masz turbo.
U mnie jest kolektor 4-2-1 rurowy, nastepnie środkowy przelotowy z golfa (oczywiście wszystko 2"), i końcowy przelotowy WM Sport.
Jako, że trzeba to ciut zdławić, mam zaraz za środkowym wspawaną zwężke.
Nawet na c20xe się sprawdza nieźle.
Kąty musisz szukać w dokumentacji wałka, bo może nie masz seryjnego.

Wasyl

Astro-maniak
Posty: 959
Rejestracja: 15 cze 2008, 10:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: Wasyl »

Ahh szkoda :/
Bo muszę koniecznie coś zrobić z dolotem, bo jak narazie mam serię z odciętą dolną częścią puszki, więc muszę to jak najszybciej zmienić, a, że już mam przelotowy wydech, to powstał pomysł doloty ze stożkiem. A ta zwężka ma być też w konkretnym miejscu? Ma to moze związek ze zjawiskami falowymi?
Dzięki za odzew, bo ten temat to moja jedyna skarbnica wiedzy i jestem zmuszony za Waszą pomocą to zrobić :)
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..." - Colin Mcrae [*]

ODPOWIEDZ