Poddaje się ciągle ten układ chłodzenia POMOCY!

erO_

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 25 sty 2007, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Poddaje się ciągle ten układ chłodzenia POMOCY!

#1

Nieprzeczytany post autor: erO_ »

Witam!

Jóź nie wiem jak walczyć z tym problemem, wymieniłem czujnik, żeby w aucie mi pokazywało ile jest stopni, czujnik załączania się wentylatora... Ubywa troszkę płynu chłodniczego ale mało, uszczelkę pod głowicą miałem robioną, jak mi nie spartolili, bo nadal na gazie kopci na biało, ale może do następnej wymiany oleju bo trochę mogło zostać syfu, jak stara przepuszczała płyn do leju.

Problem wygląda następująco jak jadę jest w miarę dobrze koło 98 stopni, czasem do tych 100 dochodzi, ale jakiś korek nawet mały albo na postoju jak sobie stoję idzie strasznie do góry... Jest ponad 100 stopni przed czerwonym polem troszkę, płyn chłodniczy w zbiorniczku się nie gotuje, natomiast wskaźnik pokazuje tak wysoką temperaturę, ale wentylator się nie załącza mus być mega gorąco już w początkach czerwonego żeby się załączył...

Ostatnio jechałem w trasę przed trasą był korek i strasznie mi się auto grzało, więc otworzyłem maskę i wyjąłem kable z czujnika do załączania wentylatora i podłączyłem sobie na kurtko połączyłem 2 styki z 3 które się tam znajdują, wentylator chodził cały czas, już autko się nie grzało tak mocno temperatura ciągle wynosiła 99 stopni w korku i na trasie tak samo, ja już nie wiem co jest zgrane...

Proszę POMOCY!
I LOVE MY CAR =)

berek00

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 10 kwie 2008, 23:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brać kase?
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: berek00 »

99st podczas jazdy to o wiele za dużo, albo czujnik albo termostat jest zły, najpierw spróbuj wymienić czujnik, bo były dwa rodzaje zegarów od temp i może ci sie ten czujnik nie zgrywać z twoim zegarem.
Nie ma jak Astra....It's My Life

erO_

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 25 sty 2007, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: erO_ »

Wątpię jest czujnik do mojego silnika...
I LOVE MY CAR =)

destylator

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 31 gru 2007, 7:36
Imię: Marcin Destylator
Auto: Astra H 1.9 cdti
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Żory/Ballymena
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: destylator »

ja bym zmienił termostat, bo jak mało ci puszacza ma duży obieg to stąd mogą być te temperatury. A co do tego że nie wymieniłeś oleju... no koments jak wiesz że masz w nim płyn to na co ty jeszcze czekasz
TTi 880 + SIRIO ML 145

erO_

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 25 sty 2007, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: erO_ »

LOL zawsze sie wymienia olej przy uszczelka pod głowicą, wymieniłem go, ale chodzi oto, że w silniku trochę tego płynu mogło zostać nie wytępisz wszystkiego od razu... Kurde mi się wydaje, że coś może być z czujnikiem załączania wentylatora... jak by sie dało jakoś sprawdzić temperaturę płynu chłodniczego jakimś termometrem sprawa była by wyjaśniona...
I LOVE MY CAR =)

rapir20

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 08 lip 2007, 15:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: rapir20 »

Jak po wymianie uszczelki nadal dymi na biało to nie chce Cie straszyć ale może być do robienia głowica. Chyba ze nie robi ci ciśnienia w zbiorniczku.
Co do wskażnika to może miałeś rozbierany albo coś cudowany i ktoś źle założył wskazówke.
No i w asi gra JVC KD-SH909R. Czekam na jakieś fajne głośniki :)

erO_

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 25 sty 2007, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: erO_ »

Na pewno nie był rozbierany całe życie w rodzinie, głowica sprawdzona, planowanie głowicy było robione wszystko jest OK, nie wiem czy on sie tak grzeje, czy wskazówka tak przekłamuje, powinien się gotować płyn chłodniczy w zbiorniczku jeżeli jest powyżej 100st?
I LOVE MY CAR =)

Usunięty użytkownik 3235

#8

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Po pierwsze. Ciśnienie w zbiorniczku zawsze będzie i być powinno. Oczywiście nie mówię tu o tak dużym ciśnieniu, że jak odkręcisz korek i dasz gazu żeby się nie gotowało w zbiorniczku i nie wyrzucało płynu poprzez wlew.

Po drugie. Sprawdź termostat(najlepiej wymień go). Tak jak pisali koledzy wyżej.

Po trzecie. Jeśli to nic nie da, zainteresował bym się chłodnicą. Może być już zakamieniona w środku i zasyfiona. Wtedy nie pozwala płynowi przedostać się poprzez system kanałów, stąd może być twój problem.

No i nie wspomnę tu już o dokładnym odpowietrzeniu układu

erO_

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 25 sty 2007, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: erO_ »

Chłodnice mam też nową wymienioną pół roku temu więc sądzę, że to nie jest jej wina... dziś sprubuję chociaż wyjąć termostat i zobaczymy co się będzie działo...
I LOVE MY CAR =)

berek00

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 10 kwie 2008, 23:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brać kase?
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: berek00 »

A weź sprawdź jaką będzie ci pokazywało temp jak ci sie chłodnica zrobi ciepła. Tzn przy ilu ci puszcza termostat obieg.
Nie ma jak Astra....It's My Life

ODPOWIEDZ