Spryskiwacze

Awatar użytkownika
Raba

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 sty 2009, 9:54
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: się biorą dzieci ?
Kontakt:

Spryskiwacze

#1

Nieprzeczytany post autor: Raba »

Witam, od niedawna jestem posiadaczem Astry F Kombi z silnikiem Isuzu'97. Mam problemik ze sprskiwaczami szyb a mianowicie obojetnie czy uruchamiam przedni czy tylny zawsze pryskają wszystkie. Co jest nie tak ? wiem ze nie jest to wina przełącznika gdyż zmianiałem go i nic się nie zmieniło. Wycieraczki pracują prawidłowo.

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Raba, sprawdź Wężyki, czy przypadkiem przy pompie nie jest połączony tył, z przodem. A moze masz pompkę od sedana jakoś przekombinowane ??

Poprawnie pompka powinna mieć dwa wyjścia i te Wężyki nie mają prawa sie łączyć.
[External Link Removed for Guests]

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

A czy ktoś wie jak zrobić żeby spryskiwacze psikały wyzej bo ten od kierowcy za nisko psika. Próbowałem igłą ale nie da rady tego ustawić. Czy można kupić do astry F spryskiwacze takie żeby tworzyły chmurę czyli bardziej rozpylały płyn zamiast jednego strumienia. Kumpel ma tak w nowej Polówce.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

KrzychuDTL

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 03 gru 2008, 1:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rychnowo
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: KrzychuDTL »

mayday411, na Allegro jest tego dużo pod nazwą "spryskiwacze mgłowe"

Kryniu99

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Iłowa kolo ZG
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Kryniu99 »

To są spryskiwacze mgłowe. I własnie sam sie zastanawiam czy można by zamontować coś takiego do mojej asterki. Może ktoś wie czy pasuja od jakiegos innego auta?? Bo do hondy pasuja od cytryny np:D
Polityka - niekaralna forma kradzieży :D
[External Link Removed for Guests]
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ

Awatar użytkownika
Raba

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 sty 2009, 9:54
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: się biorą dzieci ?
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Raba »

Pompka niby ma dwa wyjscia - a czy nie jest kombinowana lub od innego modelu to nie jestem pewien - czy mógłby ktoś wstawić fotke.

Kryniu99

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Iłowa kolo ZG
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Kryniu99 »

Ja mialem pompke z dwoma wyjsciami. Niestety sie spalila i narazie mam tylko z jednym i mam podlaczone na przednia szybe. Jak tylny spryskiwacz dzialal to uruchamialo go sie osobno "popychajac" dzwignie od wycieraczek od siebie. Musisz sprawdzic rurki wychodzace z pompki. Najprawdopodobniej ten do tylnej szyby jest niebieski.

[ Dodano: 2009-01-25, 22:52 ]
A wracajac do spryskiwaczy mglowych. Szukałem, szukałem.... i nie znalazlem nic co by moglo pasowac do mojej asterki. Znalazlem na allegro takie spryskiwacze cos kolo 13zl sztuka. Są tam podane wymiary. Musze niedlugo zobaczyc jakich wymiarow sa te standardowe. Wyciagnac je i zmierzyc otwor w masce bo on jest najwazniejszy. Takie spryskiwacze mgłowe to fajny bajer :D
Polityka - niekaralna forma kradzieży :D
[External Link Removed for Guests]
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

A wracając do spryskiwaczy mglowych.
z tego co widzę nie jest to dobra opcja. i to co na allegro sprzedają jest to jakaś "przeróbka" z VW. obejrzyj sobie spryski od sharana, myślę ze można by je zaadoptować do astry. ale to zabawa, jak zwykle.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Raba

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 sty 2009, 9:54
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: się biorą dzieci ?
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Raba »

Kryniu99 pisze:Jak tylny spryskiwacz dzialal to uruchamialo go sie osobno "popychajac" dzwignie od wycieraczek od siebie.
U mnie działają zawsze trzy (dwa) czyli przód i tył i nie jest ważne czy ciągne za dźwignie czy ją popycham - więc rurki są ok - najwyraźniej mam pompke od sedana , ale własciwie nie wiem jak wyglądają pompki w poszczególnych modelach.

Usunięty użytkownik 5195

#10

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

Raba pisze:zy mógłby ktoś wstawić fotke.
Mówisz i masz:
Moja pompka - nadwozie kombi, tak więc wyjście na przód i na tył:
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ