Swap 1.6 na 1.4?

AndrewB

Astro-maniak
Posty: 159
Rejestracja: 05 sie 2008, 19:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: AndrewB »

niecek pisze:
analyzer64 pisze:Co prawda X16SZR nie grzeszy mocą itd ale tu jest spora różnica
ojj jest róznica miedzy 1.4 a 1.6 ja u siebie taki swapik zrobilem( z 1.4 na 1.6) i jestem zadowolony szalu nie ma ale czuc wiecej mocy (180km/h na lpg :mrgreen: )

a co do tego czy da sie wstawic zamiast 1.6 silnik o pojemnosci 1.4 to na pewno skoro w odwrotna strone mozna to i w tą też można. 8)
To że opcja jest to wiem tylko chcę wiedziec czy jest dużo robotyn z tym i co trzeba zrobic to najważniejsze żebym wieedział co jeszcze od gościa zabrac oprócz motoru:)

Stona071

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 06 lis 2008, 11:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Stona071 »

A ja mam pytanie takie:)

1.Zauważyłem,że znakomita większośc klubowiczy posiada astry niemieckie.Ja mam gliwickiego classica z silnikiem X14NZ i chcę przeszczepić mu C20NE.Teraz pytania:
-czy w przypadku X14NZ prodecura będzie identyczna jak przy C14NZ?
-wiem, że classic'i różnią się nieznacznie konstrukcyjnie od niemieckich asterek.Czy przy swapie robi to jakieś problemy?
-Podczas swapa trzeba wymienić również zawieszenie,hamulce i inne drobniejsze:czy będą pasować te z Vectry A 2.0,Calibry 2.0,lub Omegi A 2.0?(całe auto można kupić znacznie taniej niż astre gsi)
-nie mam ABS-u i klimy.Czy jak kupię auto na części z klimą i ABS-em to można to łatwo przeszczepić do mojej astry?Czy wiąże się to z dużymi kosztami?I czy wymaga fachowca?
-i na koniec:nie mam zamiaru się ścigać Astrą 2.0, swapa chcę zrobić dla zapasu mocy i komfortu psychicznego na trasie:) bo jak wiadomo X14NZ do demonów szybości nie należy:D.Do silnika 2.0 odpowiednie bedą opony 185\55\15?

Z góry dziękuję za odpowiedzi:)
Samochód to nie tylko maszyna.Samochód to przyjaciel, który w razie potrzeby odda za nas swoje życie.

Wasyl

Astro-maniak
Posty: 959
Rejestracja: 15 cze 2008, 10:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Wasyl »

Kryniu99, X16SZR ma 75 kucy, 8v
Stona071,
1. Myślę, że tak
2. Nie robi :) Ja nie słyszałem o "inności" konstrukcji
3. Jeżeli chodzi o zawias i heble, to heble na pewno, a zawias wiem, że od vectry ludzie zakładają, co z Omegą - nie wiem
4. Klima to droga sprawa, a abs nie tak bardzo, ja na przykład jestem przeciwnikiem abs-u, znaczy mam, ale sprzedałem bez samochodu (mam taki wbudowany - w nodze :) )
5. Oponki polecam 195/50/r15, sa popularne i chyba najtańsze w niecodziennym wymiarze
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..." - Colin Mcrae [*]

Kryniu99

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Iłowa kolo ZG
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Kryniu99 »

Wasyl, To jesli mam silnik 1.6 9v &%KM to ile bylo do niego oznaczen?? Bo ja juz sie pogubilem :roll:

[ Dodano: 2009-01-28, 21:26 ]
Miało być 75KM ale sie Shift gdzies wpierdzielil :D
Polityka - niekaralna forma kradzieży :D
[External Link Removed for Guests]
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ

Wasyl

Astro-maniak
Posty: 959
Rejestracja: 15 cze 2008, 10:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Wasyl »

75 kucy z 1.6 miały c16nz i x16szr, x16sz miał 71
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..." - Colin Mcrae [*]

Kryniu99

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Iłowa kolo ZG
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Kryniu99 »

Wasyl, Dzieki. A byly jakies roznice miedzy c16nz i x16szr
Polityka - niekaralna forma kradzieży :D
[External Link Removed for Guests]
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ

AndrewB

Astro-maniak
Posty: 159
Rejestracja: 05 sie 2008, 19:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: AndrewB »

Pewnie nz miały aparat zapłonowy :)

Wasyl

Astro-maniak
Posty: 959
Rejestracja: 15 cze 2008, 10:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Wasyl »

Kryniu99, Wiem, że x16sz to jest c16nz z jakims gownem obnizajacym poziom spalin, które obniża moc o 75 kucy, a x16szr to x16sz z podniesioną mocą do 75km :D
Czyli generalnie się niewiele różnią :)
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..." - Colin Mcrae [*]

Kryniu99

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Iłowa kolo ZG
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Kryniu99 »

A jest jakis inny sposob zeby odczytaj jaki mam silnik?? Szuaklem chyba z godzine i nie znalazlem. Nawet wydrukowalem sobie rysunki gdzie znajduja sie oznaczenia i nie znalalzem :D
Polityka - niekaralna forma kradzieży :D
[External Link Removed for Guests]
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ

Wasyl

Astro-maniak
Posty: 959
Rejestracja: 15 cze 2008, 10:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: Wasyl »

Najprościej będzie jak zrobisz fotkę i wrzucisz, możesz też go porównać z innymi zdjęciami jeżeli nie dysponujesz aparatem :)
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..." - Colin Mcrae [*]

ODPOWIEDZ