Diesel w astrze F ??

mates

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 24 gru 2006, 18:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Diesel w astrze F ??

#1

Nieprzeczytany post autor: mates »

Znajomy pytał sie mnie jakie te astry mają przyśpieszenia, osiagi, niezawodnosc i przede wszystkiem jak ze spalaniem i awaryjnością diesli w astrach F. Wiec prosze kolegów jakbyscie mogli mi pomóc odpowiedziec na te pytania. Mam tez pytanie bo kiedys słyszałem że silniki diesla jezdzone na krótkich odcinkach(ok.3km) poprostu mozna je w ten sposob zarżnac, czy to prawda?
z góry dzieki mates

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

ja napiszę tyllko tyle że, 1.7 TD ( made by ISUZU ) , ma 82 KM,

Czelus

Astro-maniak
Posty: 1129
Rejestracja: 02 sty 2007, 19:09
Imię: Łukasz
Auto: chrysler 300M
Silnik: 2,7
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia-Cisowa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Czelus »

ja mam diselka 1,7 td isuzu moj ma 82 koniki :D nie jest to zawrotne przyspieszenie ale jak juz jedziesz na 3 to wtedy to ma przyspiezenie ozywiscie jak trzymasz predkosc na 3 jakies 60 km/h to ma kopa i to bdb moj opelek cisnie jeszcze na obwodowce ostanito lecialem az za duzo a spalanie jak mu sie depnie to tez jest wieksze moj spala przy spokojnej jezdzie w miescie 6 L na trasie 5.5L
a jak mu dam w p...e to spali nawet do 7,5 lub 8 L
Ten samochod jest jak dla mnie nei zawodny tylko akurat ja mam swoj troszeczke dobity musze sie wziasc powoli za naprawe ale to jak bedzie gotowka dla mnie tez autka są Super !!! juniora sie zapytaj co ja wyrabiam tym swoim opelkiem on wie :D pozdro Junior

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

powiem tak isuzu jest rewelacyjny ale strasznie drogie są do niego części w porównaniu z oplowskiem :/

np świece żarowe. 1 szt bosch do isuzu kosztuje 95zł a do oplowskiego za 70zł kupisz cały komplet 4 świec bosha :/

termostat do mojego silnika normalnie kosztuje 170zł w intercarsie - jak dla mnie 120 ale w porównaniu z oplowskim silnikiem to i tak dużo bo tam kosztuje 60zł :/
normalnie choć silnik jest wspaniały to teraz 2 raz bym się zastanowił przed zakupem astry z takim silnikiem bo chyba wolałbym mieć mniej mocy podobne spalanie ale przynajmniej nie załamywałbym się jakbym musiał coś wymienić bo zapłaciłbym średnio o połowę mniej :/

podsumowując isuzu genialne przyśpieszenie 13,5do setki w wersji HB, duża moc ale strasznie drogie części :/ jak miałbyś kupić isuzu w takim sobie stanie to ja bym sobie odpuścił bo mam ten silnik i wiem jakie są koszty jego napraw :/ w dodatku jeżeli to była by stara astra to prawdopodobieństwo że się coś zepsuje wzrasta :/


przyspieszenie podałem, spalanie mam takie jak koledzy piszą, na obwodnicy 3miasta jechałem 160 i wiem że mógłby spokojnie dociągnąć do 170 albo i więcej bo na obrotku jeszcze dużo brakowało do czerwonego ;)


może teraz niektórzy mnie zlinczują że tak pojechałem ten silniczek ale trzeba było napisac jego najpoważniejsze wady a nie tylko zachwalać ;) ten kto naprawiał usterki tego silniczka u kupował do niego części przyzna mi racje

Oberon

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 03 sty 2007, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Oberon »

Witam
Temat poruszony byl na AK i tam tez sie wypowiedziałem poniekąd na temat diesli

Ja do swojego jesli chodzi o dynamike jazdy w miescie nie mam zastrzezen... jedynie np. przy wyprzedzaniu w trasie np. Tira przydałoby sie pare kucy choc do diesla trzeba umieć jeździć po prostu tym silnikiem to i wyprzedzanie nie stanowi wiekszych problemów

A spalanie mego silniczka jest bardzo fajne 5.4 - 6.7(max) i nie zostaje wcale na swiatłach

Ps. szkoda ze nie dotarłem na Spota bo chetnie zmierzyl bym o ile odstaje moj DTL odjakiegos Isuzu :oops:

czolem
Oberon
Astra F 95r 1.7TD(X17DTL) >230 kkm hatchback
Astra H 06r 1.7CDTI(Z17DTH) >150kkm combi
[External Link Removed for Guests]

mates

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 24 gru 2006, 18:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: mates »

dzięki chłopaki za wypowiedzi. Rozjaśniło mi to troche. Przekaze koledze wasze opinie.

P.S Oberon bo to ja na AK prosilem rownież o opinie na temat tych silniczków

pozdrawiam mates

Oberon

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 03 sty 2007, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Oberon »

domysliłem sie :m
Astra F 95r 1.7TD(X17DTL) >230 kkm hatchback
Astra H 06r 1.7CDTI(Z17DTH) >150kkm combi
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
kilerek

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2008, 14:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: kilerek »

Posiadam asterk z ilnikiem 1,7 DTL (oplowski) 220 tyś i sprawuje sie bardzo dobrze. Na trasie srednio 100km/h czasami 120, 130 km/h (głosno) spalenie ok 6l.

miras20

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 28 paź 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Milicz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: miras20 »

Potwierdzam Kilerka słowa, taka samu u mnie sytuacja. Na 50 l baku w 80% trasa 20 % miasto robie 850 km, na 100% miasta 700km. Myślę że jak na kombiaka nie jest to zły wynik.

itkas

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 27 lis 2008, 21:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chodzież
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: itkas »

Sam jestem uzytkownikiem asterki 1,7 d (oplowski) wszystko pieknie ładnie tlyko nie lubi zimnej pogody ale to jest chyba problem cofajacego sie paliwa do baku bo tylko na rnao jest problem z odpaleniem pomijajac ten fakt, jesli nie potrzebujesz auta zbyt szybkiego i szybko rozpedzajacego sie to spokojnie mozesz ja brac bo mi np jesli jade do 100km/h spalanie spada do 4,5 litra na sto w miescie zima ciezko mi przekroczyc 6 litrow latem 5 do 5,5. Czyli spalanie zaj... zawieszenie tez dobre ładnie trzyma sie drogi no i mam wersje bez wspomagania spokojnie daje rade krecic ogolnie temu dieselkowi dał bym w skali od 1 do 10 jakies 8. Aha no iczesci jak juz pisano wyzej sa duzo tansze niz do isuzu np alternator kupilem za 50 zl a kumpel do isuzu nie dosc ze musial szukac bardzo dlugo to dał 180zl sam silnik mozna zalatwic za 500 700 zl a isuzu od 1500 sie ceny zaczynaja

ODPOWIEDZ