Wskaznik temperatury !!!

Gość

Wskaznik temperatury !!!

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam
Sorki za zakładanie tematu, ale mam wielki problem
Kilka dni temu jechałem sobie do pracy i bylo wszystko ok, ale jak juz jechałem spowrotem, to zauwazylem, że nie wskazuje mi temperatury silnika... tylko poziom paliwa.. druga "wajha" jest na dole"....
zauwazylem także, że raz na pare dni wydobywa sie troche siwego dymu spod maski.. ale nigdy nie zdąże zobaczyc z czego bo jak otwieram maske to juz nic nie ma...

Poziom oleju jest dobry, płynu chłodniczego również...

Co powinienem zrobic ?? co to moze byc ??

Prosze o pomoc, bo ja od jutra znów cały tydzien w robocie siedze a chciałbym juz cos zaczac kombinowac...

Domin

Astro-maniak
Posty: 236
Rejestracja: 11 lip 2007, 12:15
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 CDTi 130KM/307Nm
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Domin »

sprawdz temrostat bo raczej to jest przyczyna twego problemu
Hu Hu Ha nie taka Astra Zla

emilkarys

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 20 wrz 2007, 12:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: emilkarys »

W mojej eFce ukruszył się kabelek który jest wpinany na czujnik temperatury. U mnie znajduje się (stojąc przed maską) ok 10cm od oudowy rozrządu od strony podszybia. Może terz ci się kabel ukruszył i robi jakieś zwarcie i stąd tem dym. może się instalacja topić.
jest
Obrazek
mały face lifting i będzie
Obrazek

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Termostat z czujnikiem temp nie ma nic wspolnego. Proponuje poszukac czujnika i sprawdzic przewod, byc moze jest gdzies uszkodzony.

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

emilkarys pisze:W mojej eFce ukruszył się kabelek który jest wpinany na czujnik temperatury. U mnie znajduje się (stojąc przed maską) ok 10cm od oudowy rozrządu od strony podszybia. Może terz ci się kabel ukruszył i robi jakieś zwarcie i stąd tem dym. może się instalacja topić.
Jedynie przerwa, padnięty czujnik, albo coś w zegarach wchodzi w rachubę. Ten kabelek nie może zrobić zwarcia. Przy zetknięciu z masą wskaźnik pokaże max. temperaturę.
[External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

czujnik pewnie padł albo kabelek się wyhaczył. też tak miałem bo jak autko odebrałem od mechanika to lipnie założył i się zsunęlo

Domin

Astro-maniak
Posty: 236
Rejestracja: 11 lip 2007, 12:15
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 CDTi 130KM/307Nm
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Domin »

deeper pisze:Termostat z czujnikiem temp nie ma nic wspolnego. Proponuje poszukac czujnika i sprawdzic przewod, byc moze jest gdzies uszkodzony.
jak masz uszkodzony termostat nie ruszy ci wskazowka temperatury , a przy uszkodzeniach czujnika temperatury jesli mowisz o tym w chlodnicy to on jest z reguly odpowiedzialny za wlaczanie wiatraka chlodnicy
Hu Hu Ha nie taka Astra Zla

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

czy ja wiem. Jak jest uszkodzony termostat to wskazówka ruszy ale będzie się unosić minimalnie ponad- chyba że w na postoju odpalisz silnik to wskazówka po czasie zacznie się podnosić i potrafi podejść nawet na 100stopni ;) wiem bo jeździłem w autku z wyjętym termostatem zupełnie ;)

Domin

Astro-maniak
Posty: 236
Rejestracja: 11 lip 2007, 12:15
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 CDTi 130KM/307Nm
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Domin »

JOszi pisze:czy ja wiem. Jak jest uszkodzony termostat to wskazówka ruszy ale będzie się unosić minimalnie ponad- chyba że w na postoju odpalisz silnik to wskazówka po czasie zacznie się podnosić i potrafi podejść nawet na 100stopni ;) wiem bo jeździłem w autku z wyjętym termostatem zupełnie ;)
to wszystko jest dziwne u mnie z uszkodzonym temrostatem nawet nie drgnela :| dopiero po wyianie termostatu wszystko jest jak nalezy ;)
Hu Hu Ha nie taka Astra Zla

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Domin pisze:to wszystko jest dziwne u mnie z uszkodzonym temrostatem nawet nie drgnela :| dopiero po wyianie termostatu wszystko jest jak nalezy ;)
Pewnie dlatego ze termostat zablokowal sie w pozycji otwartej i silnik niedogrzewalo bo byl caly czas duzy obieg otwarty

ODPOWIEDZ