problem z tylną wycieraczką

Awatar użytkownika
endriu187

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2013, 6:27
Imię: andrzej
Auto: opel astra f
Silnik: 1.6i
Województwo: łódzkie

problem z tylną wycieraczką

#1

Nieprzeczytany post autor: endriu187 »

witam mam problem z tylną wycieraczką ,sprawa jest tego typu że po włączeniu zapłonu samoczynnie włącza się tylna wycieraczka i nie można jej wyłączyć , głównie pracuje w trybie przerywanym ale również zdarza się że pracuję w trybie ciągłym ,proszę o porady co zrobić jak to naprawić lub co wymienić.

Dayson

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 21 sie 2011, 1:40
Imię: Marek
Auto: Opel Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2012
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: FZG

#2

Nieprzeczytany post autor: Dayson »

Sprawdź manetkę wycieraczek. Odłącz ją i sprawdź czy wycieraczka dalej świruje. Jeśli nie... masz winowajce.

Pytanie

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 17 lis 2014, 19:14
Auto: astra f 94 r
Silnik: x16sz lpg 2gen
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: Pytanie »

Mam podobny problem z tylna wycieraczka. Manetka jest napewno w prawidlowej pozycji i wycieraczka jest wylaczona a mimo to caly czas slychac z tylu tykanie jakby byla wlaczona. Sama wycieraczka nie pracuje bo juz od dawna jest zepsuta z tym ze wlasnie przypadkowo ja wlaczylem no i zostal ten dzwiek tykania jakby chciala sie zalaczyc. Jak sie pozbyc tego problemu ? Zdemontowac calkowicie czy jest jakis inny sposob ? Po wyciagnieciu bezpiecznika nie dzialaja tez przednie wycieraczki wiec to odpada.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

wycieraczke tylna sprawdz po odlaczeniu od wiazki na krotko . jeżeli chodzi to problemem jej jest sterowanie . sterowanie idzie z manetki wiec odlacz przewod idący od manetki do tylnej wycieraczki . przod powinien chodzic - nie mam schem bo został w garażu i podal bym ci kolor kabla który musisz odlaczyc
marpas 1954

Pytanie

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 17 lis 2014, 19:14
Auto: astra f 94 r
Silnik: x16sz lpg 2gen
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: Pytanie »

A czy jesli odlacze akumulator to pozbede sie tego tykania ? Nie zalezy mi na naprawie wycieraczki tylko zebym nie slyszal tego ciaglego tykania z tylu.

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Mialem,ten sam problem z tykaniem,wystarczy wyjac przekaznik.Pozniej mialem troche wiecej czasu,rozebralem to wszystko ,ponownie zlozylem,i wycieraczka zaczela chodzic.

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Właśnie też o przekaźniku chciałem napisać. Tykanie pewnie jest dlatego, że przekaźnik nawalił. Cięcie kabli przy manetce to niezbyt dobry pomysł...

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Nie tnij kabli,przekaznik jes pod bepiecznikami,opsis z tylu klapki.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

nie pisałem nic o cieciu kabli .w mojej wersji tak jak przyszla z dojczlandu sa konektory .wtyczki jako takiej brak . być może było modzone ale ponieważ nie miałem z tym zadnych problemów to nigdy w to nie wnikałem . kabel jest profesjonalnie zarobiony tyle ze z niego wychodzą tylko przewody zakończone konektorami .kolory pokrywają się z oznakowaniem na włączniku
Ostatnio zmieniony 30 lis 2016, 21:24 przez marian paszek, łącznie zmieniany 1 raz.
marpas 1954

Pytanie

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 17 lis 2014, 19:14
Auto: astra f 94 r
Silnik: x16sz lpg 2gen
Województwo: mazowieckie

#10

Nieprzeczytany post autor: Pytanie »

Probowalem wyjac przekaznik ale nie chcial sie ruszyc. Malo tam miejsca ale bede probowal czyms podwadzic i moze wtedy wyjdzie.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2016, 21:48 przez Pytanie, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ