Układ wydechu do C18XE

Patryk20021998

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 09 lut 2015, 0:04
Imię: Patryk
Auto: Opel Astra F Caravan 1994 r.
Silnik: C18XE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Układ wydechu do C18XE

#1

Nieprzeczytany post autor: Patryk20021998 »

Witam szykuję się na wymianę tłumika końcowego w moim asterixie. I tu pojawia się pytanie czy warto pchać się w używane jakieś fajniejsze wydechy czy kupić dobrej jakości zamiennik zwykły ? Dodam że reszta wydechu jest w ok stanie i katalizator mam nie ruszany jeszcze :) Zależy mi żeby tanim kosztem z tego wydechu wyciągnąć pare kucyków więcej i żeby też fajnie brzmiał ale wiadomo w granicach rozsądku a nie że łeb urywa :P I teraz właśnie z tym pytaniem kieruję się do was co o tym sądzicie ? Widziałem za 110 zł używkę końcowego wydechu od GSi ale nwm czy warto oraz środkowy też po 70 czy tam 80 zł :)

Piszcie czekam na odpowiedzi :) Aha dodam że rozważam opcję wywalenia katalizatora tzn. zostawić puszkę ale pustą w środku. Wiem wiem zdania są podzielone tak jak na przykład z lekkim kołem zamachowym ale wypowiedzcie się jak to widzielibyście w swoim wozie na przykładzie mojej sytuacji :P Kolektor mam ten słynny 4-2-1 od C18XE czy tam C20XE już nie pamiętam w każdym razie ten szeroki na wszystkie kanały wydechowe "jedno rurowy" a nie ten z 4 rurami :P

Sorki jak już było wtedy prosiłbym o linka i zamknięcie tematu ale wolałbym żebyście się wypowiedzieli :) Sory za spam i słabą składnie wypowiedzi ale mam nadziej że jakoś ogarnięcie o co mi chodziło i pomożecie :)

Pozdrawiam i czekam na konkretne rady :) !!!

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: przemty »

Patryk20021998 pisze:QR_BBPOST Zależy mi żeby tanim kosztem z tego wydechu wyciągnąć pare kucyków więcej i żeby też fajnie brzmiał
A wierzysz w mikołaja?
Albo tanio i będzie jako tako
Albo drogo i będzie dobrze.

Stanów pośrednich nie ma... ;)
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Patryk20021998 pisze:QR_BBPOST Zależy mi żeby tanim kosztem z tego wydechu wyciągnąć pare kucyków więcej
Patryk20021998 pisze:QR_BBPOST Pozdrawiam i czekam na konkretne rady !!!
Można się dodatkowo odpychać jedną nogą jak na hulajnodze.Po dobrym obiedzie to masz do przodu jakieś pół kucyka :lol:

Patryk20021998

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 09 lut 2015, 0:04
Imię: Patryk
Auto: Opel Astra F Caravan 1994 r.
Silnik: C18XE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

#4

Nieprzeczytany post autor: Patryk20021998 »

przemty Jeśli możesz to rozwiń myślę co znaczy dla ciebie drogo bo dla jednego to 200 zł a dla drugiego dopiero 2000 zł. ;) Co do tego jak to ma być to jak najlepiej się da ale przy jak najmniejszym nakładzie finansowym nie musi być cudów po prostu chcę troszkę usprawnić fabryczkę w tym aucie i doznania akustyczne :) Automat Haha można i tak obiad solidny a że stopy mam duże to takie odpychanie może dać w miarę dużo :P

Pozdrawiam i czekam na pomysły :)
Ostatnio zmieniony 23 lis 2016, 21:29 przez Patryk20021998, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#5

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Jeżeli cokolwiek chcesz ugrać wydechem to do tych 110zł dopisać należy jeszcze jedno zero.

Nie masz pieniędzy, kup nowy seryjny jak masz kupić zużytą pierdziawke. Ładniej mruczące dwururki to 300-500zł.

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Wydechami z allegro mocy nie zwiększysz. Jeśli zrobisz to w zakładzie, który się tym zajmuje już tak, bo oni Ci odpowiednio wyliczą wydech pod Twój silnik.
Koszt takiego wydechu (mówię o kwasiaku) zaczyna się od 1500zł.

Patryk20021998

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 09 lut 2015, 0:04
Imię: Patryk
Auto: Opel Astra F Caravan 1994 r.
Silnik: C18XE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

#7

Nieprzeczytany post autor: Patryk20021998 »

Dobra w takim razie temat do zamknięcia poniosła mnie fantazja i muszę dać sobie póki co siana :) Dziękuje za rady panowie i pozdrawiam :)

rafixr

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:36
Imię: rafal
Auto: sig
Województwo: mazowieckie

#8

Nieprzeczytany post autor: rafixr »

mnie zainteresował ten kolektor słynny....
czy możesz jakieś foto podglądowe pokazać chociaż link do gugla?

ODPOWIEDZ