Po wymianie termostatu astra gubi temperaturę

Awatar użytkownika
Grucha320

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 paź 2017, 9:55
Imię: Kamil
Auto: Astra f
Silnik: 1,8 115 km
Województwo: mazowieckie

Po wymianie termostatu astra gubi temperaturę

#1

Nieprzeczytany post autor: Grucha320 »

Witam moja astra f oo wymianę termostatu gubi temperaturę jadąc po mieście jest w miarę dobrze leć jak wyjadę na trasę wskazówka temperatury spada na niebieskie pole, a z nadmuchu w trasie nie leci ciepłe powietrze

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Masz pewność że termostat sprawny? Ja kiedyś w vectrze wymieniałem, to dopiero 3 ze sklepu był dobry i to jeszcze firmowe kupowałem. Teraz zanim założe nowy termostat do gotuje go w garku i sprawdzam temp otwarcia
Ostatnio zmieniony 02 paź 2017, 10:37 przez JOszi, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Grucha320

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 paź 2017, 9:55
Imię: Kamil
Auto: Astra f
Silnik: 1,8 115 km
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: Grucha320 »

Nie sprawdzałem go przed zalozeniem. Jeszcze pytanie kiedy powinien być powrót płynu do zbiorniczka ? Możliwe że mam zapchany was od chłodnicy do zbiorniczka ale czy to by była tego wina

Usunięty użytkownik 861235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Odpowietrzył się dobrze? Masz LPG?
Ja po otwarciu układu zalewam zbiornik aż po gwint, korka nie zakręcam, odpalam, wentylator na 0, grzanie na max ( chociaż tu klapki sterują a nie jak w niektórych zawory na płynie) Popyrkoli tak z 5 min, wciągnie płyn, lekko przegazować, zakręcić. Potem albo się przejechać albo go grzać na postoju aż wentylator się włączy.
Dolać do stanu i gotowe tylko uwaga na paluchy przy odkręcaniu na ciepłym, można odczekać żeby trochę ostygł.
Jakoś tak, coś tak.

Przy zalewaniu płynu można trochę pomacać węże od chłodnicy, ja zawsze macam 8-)

Awatar użytkownika
Grucha320

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 paź 2017, 9:55
Imię: Kamil
Auto: Astra f
Silnik: 1,8 115 km
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: Grucha320 »

Sprawa rozwiązana wina była po stronie termostatu nowy lecz czasy czas był otwarty założony drugi odpowietrzone i wszystko dobrze ale nadal mnie zastanawia czy płyn powinien cały czas krążyć po przedpłacie chłodnice do zbiorniczka ? U znajomego w astrze g krąży u mnie w ogóle nie wraca

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

jak sama nazwa wskazuje jest to zbiorniczek wyrównawczy . inaczej mowiac magazyn do uzupełnienia plynu w razie ubytku oraz w przypadku wzrostu ciśnienia w układzie . w korku zbiorniczka sa zaworki sluzace do 1 utrzymania cisnienia w normie a 2 do upustu nadmiernego ciśnienia .przy prawidłowym ciśnieniu w układzie przepływ plynu przez zbiorniczek niczemu nie sluzy . w moim przypadku plyn nie krazy przez zbiorniczek .jest on caly czas zimny nie ty 1 szy trafiles nowy niesprawny termostat . nalezalo sprawdzić jego działanie w garze z wrzątkiem aby ustalić temp początku jego otwarcia . nowy nie oznacza tech sprawny . !!!!
Ostatnio zmieniony 03 paź 2017, 6:12 przez marian paszek, łącznie zmieniany 1 raz.
marpas 1954

ODPOWIEDZ