nie chce wchodzic na oroty

Gość

nie chce wchodzic na oroty

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam

mam problem, mianowicie moja astra nie chce wchodzic na obroty. zeby ruszyc musze dodac sporo gazu a i tak rusza jak by byla na hamulcu. po rozpedzeniu jakos leci ale tez wyczuwalne so delikatne szarpania. astra 1.4 16v rok 98 z gazem. prosze o pomoc

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5506
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Mógłbyś uzupełnić dane autka w profilu.

Opisz coś więcej, czy problemy są na gazie czy na benzynie, może na jednym i na drugim?

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

i na gazie i na pb, to zaczelo sie dzisaj

Oktawian

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 13 lis 2007, 21:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Oktawian »

Moze jakies filtry sie zapchały ?

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

slawekz, a może sprawdż hamulce ? Znam przypadek gdzie mundra osoba sobie jeździła i zdarla klocek do metalu !!!! Jechać sie nie dało, auto muliło sie.
[External Link Removed for Guests]

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

dzsiaj ja probowalem odpalic i ledwo lapie, jak zapali to obroty przez jakas minute moze 2 utrzymuja sie tak na 500 silnik ledwo zipie, ale po chwili lapie i jest prawie normalnie(tez taki przymulony). zamowilem dzisiaj przewody WN( bo troche jakby swiecily) swiece nowe. jak przelacze na gaz to odrazu pada

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

slawekz, A jak system zimnego rozruchu wygląda ? jest coś w rodzaju ssania ( pytam bo nie znana jest mi ta konstrukcja ). A moze mieszanka ??

Jest jeszcze dróga kwestia. Jak ze spalaniem ? czy przypadkiem nie przeskakuje w tryb serwisowy ( jeżeli ma taką możliwość )

P.S. może glupie niektóre pytania ale nie znam konstrukcji tego silnika.
[External Link Removed for Guests]

Gość

#8

Nieprzeczytany post autor: Gość »

chyba to nie jest problem ze ssaniem, bo wczoraj zrobilem ok 900 km(lublin-zakopane-lublin) i to sie zaczelo w drodze powrotnej. a w lubline to juz tragedia nie moglem ruszyc spod swiatel. dziwilo mnie tez ze musialem czesto przy wyprzedaniu wrzucac trojke. spalnaie na gazie ok. 8,2 nie oszczedajac.nie wiem coto moze byc. jakis czas temu wywolywalem kody uterek.

wyskoczylo mi min:

0443 Usterka zaworu przewietrzającego w układzie odpowietrzania zbiornika paliwa
0412 Zawór sterujący „A" w układzie doprowadzania powietrza dodatkowego
0200 Uszkodzenie w obwodzie wtryskiwacza
0230 Przekaźnik pompy paliwa
0340 Nieprawidłowy sygnał z czujnik wałka rozrządu
0170 Nieprawidłowy skład mieszanki - mieszanka za uboga lub za bogata
0505 Usterka w układzie regulacji obrotów biegu jałowego
0335 Nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotów wału korbowego „A"
0105 Nieprawidłowy sygnał z czujnika ciśnienia MAP
0120 Czujnik położenia przepustnicy
1502 Immobilizer - nieprawidłowa identyfikacja modułu immobilizera
1405 Uszkodzenie zaworu EGR
1410 Przekaźnik dmuchawy powietrza dodatkowego / przekaźnik klimatyzacji


troche duzo :/ , ale te bledy to bylo jakies tydzien moze dwa temu, a asterka jezdzila cacy az do wczoraj

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Zczytaleś kody a robiłeś coś w kierunku ich usunięcia ??

Mi to moze wyglądać na jakiś stan serwisowy ( czy jak on sie nazywa ) ale chyba check engine powinno się rzazyć w tedy.

Albo masz bląd na kompie, albo coś Ci pada. I tu tylko mozolne sprawdzanie kazdej cześci ( tak to dla mnike wygląda, ale lepiej jak doda coś od siebie ktoś kto ma ten silnik )
[External Link Removed for Guests]

Gość

#10

Nieprzeczytany post autor: Gość »

gadalem ze znajomym mechanikiem, mowi ze to najprawdopodobniej to czujnik polozenia walka rozrzadu. umowilem sie w poniedzaialek na komputer, moze cos wykaze

[ Dodano: 2008-03-02, 09:30 ]
dzisaj zauwazylem ze jak juz sie zagrzeje to chodzi w miare normalnie. jak jest zimny ale juz troche chodzi na pb i przelacze go na gaz to jak puszcze gaz to gasnie

[ Dodano: 2008-03-03, 17:19 ]
bylem dzisiaj na kompie. i nic nie wykazalo. meczanik powiedzaial ze to sa bledy chwilowe. po wykasowani bylo to samo. sprawdzili kompresje: 10,5;10,5;8,5;9,5 atm. czyli chyba ok.odkrecali wydech, filtr powietrza i nic. sprawdzali walki rozrzadu . spedzilem ta 8 godzin i wyjechalem takim samym samochodem jak wjechalem. bede sprawdzal dzisiaj jescze cewke ale juz normalnie mozna ...........

[ Dodano: 2008-03-07, 12:30 ]
znalazlem usterkę, okazalo sie ze poluzowal sie klin na wale korbowym i przestawil sie zaplon. po wymianie kola zebatego smiga jak dawniej

ODPOWIEDZ