Zalewa się?

Awatar użytkownika
endrjucaman

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 04 paź 2015, 22:54
Imię: Maciej
Auto: Astra G 1.6i 16V
Silnik: X16XEL
Województwo: kujawsko-pomorskie

Zalewa się?

#1

Nieprzeczytany post autor: endrjucaman »

Astra G X16XEL, lpg STAG GoFast...

Wczoraj zdarzyła mi się taka sytuacja:
-przekręciłem kluczyk w stacyjce, rozrusznik zaczął kręcić ale zrobiłem to ułamek sekundy za krótko i nie odpalił... po czym przy kolejnych próbach odpalenia nie udało się to, rozrusznik kręcił, auto nie odpalało.... wiem, że zalałem świece, ale po odczekaniu prawie godziny - dalej to samo... Poszedłem do domu, dobrze że stało się to niedaleko, wróciłem po 2h z ojcem żeby zaholować auto do mechanika, a tu niespodzianka - zapalił od strzała.

Cały dzień wszystko grało, dziś wszystko grało, a po pracy ta sama sytuacja. Tyle, że po 2h dalej nie chciała odpalić, w końcu wk****y wziąłem ją z kolegami na pych... Teraz znowu wszystko ok, ale już mam moment zastanowienia przed każdym kolejnym zapaleniem auta: czy robię coś nie tak(prawo jazdy od 1999 roku, kilkanaście aut miałem i co - nagle przestałem umieć odpalać samochód?) czy to taki dziwny zbieg okoliczności... Czy się coś jednak sypie? To normalne, że tak zalewa i przez taki czas nie chce zapalić?

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4826
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Sprobuj jezdzic ostatnie 2 km na benzynie. Mozliwe ze reduktor cos przepuszcza i probuje odpalic na gazie i benzynie.

Awatar użytkownika
endrjucaman

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 04 paź 2015, 22:54
Imię: Maciej
Auto: Astra G 1.6i 16V
Silnik: X16XEL
Województwo: kujawsko-pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: endrjucaman »

Gaz mam 2 m-ce, przełącznik jest automatyczny, zasilanie dostaje dopiero po odpaleniu auta na benzynie i po chwili przełącza na lpg.

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

Jak czasem za szybko puszcze kluczyk i nie zdazy odpalic to zeruje kluczyk do tylu, 2-3sekundu przerwy i odpalam od nowa, jak nie zeruje tylko dociskam ostatni etap to tez potrafi dlugo krecic.

Wysłane z mojego Archos 52 Platinum przy użyciu Tapatalka
kupie podłokietnik przód astra g

ODPOWIEDZ