Problem z Automatyczna skrzynią

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

Problem z Automatyczna skrzynią

#21

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Dzięki za info.Nie znam tego oleju,ale spróbuję go zestawić z innymi....za chwilkę.

Typical Inspection Data: AQ3
Density @ 20⁰C - 0.853 g/cm3
Viscosity @ 100⁰C - 7.0 cSt
Viscosity @ 40⁰C - 34 cSt
Phosphorus - 0.01%
Colour - Red
Pour Point; -45⁰C
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kamil306

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 05 lip 2017, 15:58
Auto: Astra G
Silnik: Z16XE
Województwo: Zagranica - UE

#22

Nieprzeczytany post autor: kamil306 »

nie bardzo się znam na olejach ale widzę ze znacząco nie odbiega od innych, czy skrzynia posiada jakiś czujnik oleju i może czujnik temperatury? może to nawaliło? nie bardzo chce od razu oddawać samochód do warsztatu bo może mechanik stwierdzić że trzeba cała skrzynie wymieniać, tym bardziej jeżeli zmieniam ręcznie biegi to nie żadnych szarpnięć ani zgrzytów, tak samo jak skrzynia się rozgrzeje to pracuje znakomicie

Awatar użytkownika
JEMI

Zbanowany
Posty: 709
Rejestracja: 20 sty 2012, 19:46
Imię: MARCIN
Auto: Gx2
Silnik: x18xe1 oraz z18xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz

#23

Nieprzeczytany post autor: JEMI »

co do oleju to jest jeden juz przetestowany
Automat, ma go w swojej skrzyni ja lalem go juz do 2 i wszystko jest dobrze
ravenol t4
a co do ciebie trzeba sie wpiac do skrzyni i zczytac bledy ze skrzyni
a nie bledy komunikacji
Ostatnio zmieniony 09 lip 2017, 10:37 przez JEMI, łącznie zmieniany 1 raz.
NIE PUSZCZONE BĄKI UNOSZĄ SIĘ DO MÓZGU
STĄD BIORĄ SIĘ POSRANE POMYSŁY

kamil306

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 05 lip 2017, 15:58
Auto: Astra G
Silnik: Z16XE
Województwo: Zagranica - UE

#24

Nieprzeczytany post autor: kamil306 »

ten olej? [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#25

Nieprzeczytany post autor: Automat »

kamil306 pisze:QR_BBPOST jakiś czujnik oleju i może czujnik temperatury?
Nie znam konstrukcji Twojej skrzyni,ale w mojej nie ma czujnika poziomu oleju,ale jest czujnik temperatury.Jak moja skrzynia zaczęła świrować(brak wstecznego,uślizgi,zapalania kontrolki ESP) to uparłem się mimo rad Jemiego, aby dokładnie zdiagnozować co jest powodem świrowania asb i trwało to sporo czasu wliczając w to etap ratowania skrzyni.
Na bazie tych doświadczeń : najpierw zdiagnozuj usterki płynące od samej skrzyni.U mnie wszystkie czujniki było ok.
(prędkości wejściowej i wyjściowej oraz temperatury).Jak nie masz pewności co do jakości oleju,to go zmień.Ja miałem problem,bo trudno było wybrać olej,który by najlepiej pasował.Jest jak napisał Jemi. Mój warsztat,jak i warsztat kol. Jacka wlali ten sam olej (Ravenol ATF-T IV).Ten olej zalał również JEMI. Nasze skrzynie przejechały łącznie ponad 25 tys km i jest dobrze.Lepszych wskazań nie znajdziesz.Tutaj,odnośnie oleju mamy już doświadczenie skumulowane.
Od siebie dodam - podglądam Ruskich - oni też leją ten sam olej.
U mnie demontaż skrzyni(+ew. montaż innej) kosztował 750 zł a sprawdzenie jej stanu węwnątrz(po demontażu nie była składana w całość,odebrałem luźne podzespoły) kosztowała 150 zł.Problemy z asb,te poważniejsze,generują poważne koszty, więc po diagnozie pozostanie dylemat: naprawiam czy wymieniam asb na używaną.U mnie decyzja była prosta, bo odkryłem przyczynę problemów mojej asb,a była to nieszczelna chłodnica,która dodatkowo obsługiwała trakt olejowy asb.Po wymianie chłodnicy wymieniłem asb na używkę i w końcu auto jeździ jak trzeba.Przestrzegam innych użytkowników doradzając,aby w autach powyżej 10-ciu lat profilaktycznie zmieniali chłodnicę(o ile jest wspólna z asb) na nową.W ten sposób zwiększa się gwarancję,że asb nie ulegnie zniszczeniu z powodu chłodnicy.
Wskazałeś właściwy olej - to ten.
Ostatnio zmieniony 09 lip 2017, 11:37 przez Automat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
andrzej m

Klubowicz AKP
Posty: 808
Rejestracja: 31 maja 2008, 18:47
Imię: Dziadzia Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: andrzej m »

Automat daj fotkę jak masz umieszczoną osobną chłodniczkę oleju.
Dziadzia Andrzej mówi. Jestem jaki jestem.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#27

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Moje auto nie ma osobnej chłodniczki oleju.Jest ona zespolona-wkomponowana w główną typową chłodnicę.Polega to na tym,że w konstrukcji chłodnicy jest pionowa rurka na krótszym boku chłodnicy z oddzielnym wlotem i wylotem dla oleju asb.Dlatego jeśli pojawi się nieszczelność pomiędzy jedną i drugą chłodnicą(szczególnie istotne dla chłodnic powyżej 10 lat),do skrzyni asb przenika płyn chłodniczy, a zawarty w niej glikol dokonuje dzieła zniszczenia automatycznej skrzyni. Osobiście taki przypadek przerabiałem :( .
Ostatnio zmieniony 06 sie 2017, 17:37 przez Automat, łącznie zmieniany 2 razy.

kamil306

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 05 lip 2017, 15:58
Auto: Astra G
Silnik: Z16XE
Województwo: Zagranica - UE

#28

Nieprzeczytany post autor: kamil306 »

Witajcie ponownie, problem ze skrzynią nadal ten sam, po rozgrzaniu w mieście skrzynia działa, jak tylko wyjadę i się olej schłodzi to przestaje działać, po rozmowie z mechanikiem powiedział ze olej jest za gesty i trzeba wlać syntetyczny, to dobry pomysł? powiem tak jeszcze że jak temperatura na zewnątrz jest około 30stopni to nawet na autostradzie pięknie chodzi, jednak w Anglii takie temperatury są rzadkie dlatego przy mniejszej temperaturze tak jakby olej był za gesty...

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#29

Nieprzeczytany post autor: Automat »

kamil306 pisze:QR_BBPOST jednak w Anglii takie temperatury są rzadkie dlatego przy mniejszej temperaturze tak jakby olej był za gesty...
Do tej pory chyba nie podałeś przebiegu swojej skrzyni.Co to znaczy,że olej jest za gęsty ? Wcześniej podałem Ci różne nazwy olejów stosowanych w asb.Niemal wszystkie mają rozrzut swoich gęstości poniżej +/- 1 %. Z tych wymienionych najrzadszy jest Ravenol ATF T-IV - odbiega od średniej gęstości wymienionych olejów o -1,1 %,a najgęstszy jest Gulf ATX III H (+0,89 %).Twierdzisz,że olej za gęsty,to zmierz jego gęstość...nic prostszego.Nabierasz z asb do strzykawki 10 ml oleju i ważysz go.Dzielisz wynik wagi przez 10 i masz gęstość oleju i porównujesz go do średniej wymienionych olejów(0.8564 g/ml).Nie chcesz się "bawić" to zmień olej w skrzyni na taki,jaki Ci wskazywaliśmy.Dopóty tego nie zrobisz nie baw się w żadne "regulacje" gęstości oleju.Ja na "zabawę" i podglądanie straciłem ponad pół roku i ostatecznie i tak wymieniłem skrzynię.Mam nadzieję,że będziesz miał więcej szczęścia.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2017, 18:05 przez Automat, łącznie zmieniany 1 raz.

kamil306

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 05 lip 2017, 15:58
Auto: Astra G
Silnik: Z16XE
Województwo: Zagranica - UE

#30

Nieprzeczytany post autor: kamil306 »

nie do końca chyba mnie zrozumiałeś, chodziło mi o to że jak olej ma 10stopni a jak jest rozgrzany do 80-90stopni to będzie miał inną gęstość, tak mi jeden mechanik gadał, niestety nie mam w okolicy nikogo kto by się znał na automatach ale to już nie ważne, wymieniłem przed chwilą olej na pełny syntetyk, ze skrzyni wyleciało mi 5litrów, i tyle wlałem nowego, biegi wchodzą jakby dużo lżej, jednak nadal występuje ten sam problem, za tydzień przyjedzie do mnie mobilny mechanik z kompem i zobaczę co tam skrzynia mówi

ODPOWIEDZ