Silnik nie odpala, uszkodzony immobilizer

Awatar użytkownika
giegur

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2013, 9:01
Imię: Grzegorz
Auto: Opel astra 2G
Województwo: lubelskie

Silnik nie odpala, uszkodzony immobilizer

#1

Nieprzeczytany post autor: giegur »

Witam,
Mam pewien problem z Opel Astras 2 G , Astra G 1.6xel.
Problem polega na tym że auto nie odpala , przekręczam kluczyk i nic się nie dzieje . Czasem zaskoczy i pare dni chodzi bez problemu . w czym może być problem ?
jeśli to immobilizer , to jak moge to zdiagnozować ?

Golmist70

Astro-maniak
Posty: 593
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:54
Imię: Miłosz
Auto: Była Astra G ... Jest Astra J
Silnik: X18XE1...A16XER
Rocznik: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: G-D
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Golmist70 »

Nie jestem pewny na 100%, ale gdybyś miał problem z imo, to świeciłaby lub mrugała kontrolka z kluczykiem (żółta). Na obydwu kluczykach ten problem się pojawia ? Być może tylko kostka przy stacyjce niedomaga.

BananQQQ

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 01 sty 2013, 20:28
Imię: Mateusz
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.7td
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Trzebinia

#3

Nieprzeczytany post autor: BananQQQ »

Witam. Może kolego odepnij klemę na noc, później weź rozbierz kluczyk i wyciągnij pluskwę od immo. Weź włóż kluczyk bez immo, a pluskwę przyłóż do tej gumowej obudowy na około stacyjki i przekręć klucz. Miałem kiedyś bardzo podobny problem z Passatem i z kolegą doszliśmy do wniosku, że jest uszkodzona antena od immo. Zrobił mi to i śmigało. Może też być to podobno rozkodowana pluskwa. Ja się z tym nie spotkałem, ale ostatnio u mojego dziadka w Polówce coś takiego się właśnie zaczęło pojawiać. Po wymianie na zapasowy kluczyk problem z odpalaniem znikł. Myślę właśnie, że to pluskwa.
Moja Asia ;D [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ