Olej w Astrze 2 G

Awatar użytkownika
siadou

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 28 cze 2014, 19:13
Imię: Kacper
Auto: Astra 2 G 2003
Silnik: Z18XE
Województwo: mazowieckie

Olej w Astrze 2 G

#1

Nieprzeczytany post autor: siadou »

Witam, mam dylemat kupiłem Astrę II G 2003 r. 1.8 16V (125 KM) po przejechaniu 6 000 km postanowiłem wymienić olej okazało się że był czarny i brudny, po wymianie przejechałem ok 400 km i znów był czarny, po kolejnych 400 km sprawdzam i wciąż to samo postanowiłem wymienić 1.5 l i jest wciąż to samo. Jest mi ktoś w stanie powiedzieć co może być tego przyczyną?

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Duża ilość syfu w silniku. Odkręć miskę olejową i zobacz co tam pływa. Tak samo zdejmij pokrywę górna i też obejrzyj czy niema tam nic naklejonego. Jakim olejem zalewasz? Generalnie to olej powinien być klarowny od wymiany do wymiany.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

Awatar użytkownika
siadou

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 28 cze 2014, 19:13
Imię: Kacper
Auto: Astra 2 G 2003
Silnik: Z18XE
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: siadou »

Zalałem Mobil Super 10W40 a porównując wyglądało to tak po ostatniej wymianie 1.5 l po przejechaniu około 400 km.
Obrazek
Może wlać jakiś inny olej zamiast tego Mobila.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2015, 15:06 przez siadou, łącznie zmieniany 1 raz.

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Jaki "super" ? W sensie, że ten?
[External Link Removed for Guests]#" onclick="window.open(this.href);return false;

Olej jak olej, w sumie to samo co Lotos semi.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2015, 14:45 przez Elektronit, łącznie zmieniany 1 raz.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

Awatar użytkownika
siadou

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 28 cze 2014, 19:13
Imię: Kacper
Auto: Astra 2 G 2003
Silnik: Z18XE
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: siadou »

A sorry :D Mobil Super 2000 10W40, jedna osoba już mi sugerowała że może są przedmuchy na pierścieniach cylindrów, nie wiem czy to możliwe i czy były by takie objawy że brudził by się olej.

bambula

Astro-maniak
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2012, 20:31
Imię: Włodek
Auto: astraG 17cdti ,1,6 8V
Silnik: Z17DTL,X16SZR
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 8 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: bambula »

Sama wymiana nie spowoduje jeszcze klarowności oleju.Trzeba zrobić płukanie silnika.To jednak generuje niepotrzebne koszty.Wystarczy zrobić prosty eksperyment.Po wymianie odpalić na kilka minut i sprawdzić klarowność.Jeżeli pociemniał to wniosek jest oczywisty,spłukał zanieczyszczenia.

Awatar użytkownika
siadou

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 28 cze 2014, 19:13
Imię: Kacper
Auto: Astra 2 G 2003
Silnik: Z18XE
Województwo: mazowieckie

#7

Nieprzeczytany post autor: siadou »

Przy pierwszym razie było własnie tak zalany nowy olej odpalony silnik do rozgrzania do 90 stopni i już nie miał ładnego koloru, natomiast za drogim razem było inaczej, jak odpaliłem go po zalaniu świeżym olejem nie zmienił barwy lecz po przejechaniu 400 km miał już taki kolor jak na zdjęciu dwa posty wyżej.

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

Moim zdaniem troche przesadzasz, to nie auto z taśmy produkcyjnej. Ma 12lat i napewno swoje przejechalo. To ze zlejesz ciemny olej to normalne. Wg mnie przynajmniej, w kazdym aucie tak mialem i w kazdym aucie w rodzinie tak jest. Mozna zastosowac jak wspomniano jakies plukanki i inne specyfiki ale rozne opinie tego slyszalem. Pilnuj zeby oleju nie zabraklo w silniku a kolorem sie nie przejmuj
kupie podłokietnik przód astra g

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#9

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Ja bym płukał silnik.

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Pooglądaj sobie filmiki o tej tematyce. Dużo tego jest. Jeżeli teraz silnik nie pali oleju ani nie kopci na niebiesko ani nie ma żadnych objawów niesprawności - to nie ma dość dużych przedmuchów na tłokach aby zanieczyścić olej sadzą na odcinku 400km. Czyli ten czarny bród to muszą być rozpuszczające się klajstry. Dla tego wracam do pierwszego zdania, płukać i jeszcze raz płukać. Najpierw bym zdjął pokrywę górną i porobił zdjęcia.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

Kelso_

Astro-maniak
Posty: 195
Rejestracja: 03 lis 2012, 11:44
Imię: Bill
Auto: Astra G 1.7 CDTI kombi
Silnik: Z17DTL
Województwo: podkarpackie

#10

Nieprzeczytany post autor: Kelso_ »

siadou - odnoszę wrażenie, że jest to Twoje pierwsze auto i niepotrzebnie sobie zawracasz głowę kolorem oleju. Auto swoje lata już ma. Przejechało pewnie sporo kilometrów i osadów/nagarów wewnątrz się nazbierało. Tak ma być. Szkoda bawić się w płukania i inne czary, które oprócz ubytków w kieszeni co najwyżej poprawią Twoje samopoczucie. Pilnować terminów zmiany oleju i cieszyć się jazdą.

ODPOWIEDZ