Astra G lpg 1.4 ecotec ciężko odpala

Awatar użytkownika
knitru

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2015, 21:21
Imię: Adrian
Auto: Opel Astra G 2004 1.4 ecotec 90 KM
Silnik: X14XE
Województwo: kujawsko-pomorskie

Astra G lpg 1.4 ecotec ciężko odpala

#1

Nieprzeczytany post autor: knitru »

Mam taki problem . zakupiłem samochód w komisie, wstępne oględziny, odpalenie silnika, praca silnika i jazda nie dawały żadnych podejrzeń do niepokoju. Problem okazał sie jak wrocilem do domu i okolo po 30 min jechalem. Wsiadam i rozrusznik krecil krecil az w koncu odpalil. Od razu zaczalem szukac na forach odpowiedzi co sie dzieje. Doszukalem sie ze moze to byc membrana gazownika ze ulatnia sie gaz i najpierw musi przepalic pozostaly gaz i potem lyka paliwo i odpala. Mechanik za to powiedzial mi ze pompa paliwa moze byc przytarta. Dalej wyszukalem ze moze wezyk od pompy paliwa jest lekko przetarty i nie daje takiego cisnienia. Zauwazylem jeszcze ze przy kreceniu zeby odpalil jak juz zalapie to z rury wylatuje lekko ciemny dym, jakis syf. Hmmm moze mial ktos podobny problem i wie co to jest . nie chce latac od mechanika do mechanika albo do gazownika.

Golmist70

Astro-maniak
Posty: 593
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:54
Imię: Miłosz
Auto: Była Astra G ... Jest Astra J
Silnik: X18XE1...A16XER
Rocznik: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: G-D
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Golmist70 »

Napisz co to za instalacja LPG (której generacji). Przy założeniu, że silnik jest w dobrej kondycji i uruchamiasz auto na benzynie, ciemny dym po odpaleniu wskazywałby na zbyt dużą dawkę paliwa lub rozruch na obydwu paliwach. Kontrolka awarii nie zapala się ?

Awatar użytkownika
knitru

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2015, 21:21
Imię: Adrian
Auto: Opel Astra G 2004 1.4 ecotec 90 KM
Silnik: X14XE
Województwo: kujawsko-pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: knitru »

Gaz sekwencja firmy bigas . kontrolka sie nie swieci zadna, silnik jak juz odpali dziala super.
Kolega mial podobny problem i mowil ze moga to byc wtryski do ustawienia

Golmist70

Astro-maniak
Posty: 593
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:54
Imię: Miłosz
Auto: Była Astra G ... Jest Astra J
Silnik: X18XE1...A16XER
Rocznik: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: G-D
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Golmist70 »

Na początek zalecam wizytę u gazownika w celu regulacji dawki. Podczas jazdy nie występują jakieś niepokojące objawy typu: szarpanie, słaba moc ? A zużycie gazu jakie masz na 100 km ?

Awatar użytkownika
knitru

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2015, 21:21
Imię: Adrian
Auto: Opel Astra G 2004 1.4 ecotec 90 KM
Silnik: X14XE
Województwo: kujawsko-pomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: knitru »

Wlasnie w czasie jazdy jest wszystko okej. Nie faluje na obrotach, nie szaprie i moc tez okej . zuzycie okolo 8-9 l gazu takze w normie. Dodam ze jeszcze jak wylacze silnik i wlaczam go ponownie za 2 min naprzyklad to tak jakby chcial odpalic normalnie i prawie zalapie ale doslownie na moment i znow trzeba troche pokrecic rozrusznikiem i lapie.

Rayu85

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 09 kwie 2011, 16:40
Imię: Karol
Auto: Astra G Bertone
Silnik: X18XE1
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

#6

Nieprzeczytany post autor: Rayu85 »

Ja mam ten sam problem w silniku 1.8 X18XE1 na poczatku bylo tak jak u Ciebie teraz jak zaparkuje i zgaszę silnik to często nie mogę odpalić z 30min. (a niekiedy pali bez problmu) Zrobiłem nawet odłączenie pompy paliwa aby wypalić nadmiar mieszanki. Jakiś czas bardzo pomagali ale juz nie :/ a na będzynie jest u ciebie wszystko ok? Bo u mnie na benzynie jest troche lepiej ale tez nie dobrze.

Awatar użytkownika
knitru

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2015, 21:21
Imię: Adrian
Auto: Opel Astra G 2004 1.4 ecotec 90 KM
Silnik: X14XE
Województwo: kujawsko-pomorskie

#7

Nieprzeczytany post autor: knitru »

Bylem u gazownika w pierwszej kolejnosci . pierwszy gazownik cos tam posprawdzal i powiedzial ze z gazem wszystko okej i jechac do mechanika i niech sprawdzi uklad paliwa . pojechalem do drugiego gazownika i ten stwierdzil ze reduktor gazu do wymiany a sprawdzil to tak ze na dzialajacym silniku na gazie odczepil przewod przez ktory przeplywa gaz, prysnal czyms bialym w ten przewod i zatkal go palcem i silnik sie zadusil i zgasl i jak silnik zgasl puscil palec z przewodu i zaczelo wylatywac to biale cos co oznacza ze gaz przedostaje sie do wtryskow i tam zostaje. Dlatego tez musi sie pomeczyc przy odpaleniu z wypaleniem gazu i lyknieciem swiezego paliwa . wymiana reduktora 450 zl . wymieniam go dopiero w poniedzialek takze napisze co i jak :)

Rayu85

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 09 kwie 2011, 16:40
Imię: Karol
Auto: Astra G Bertone
Silnik: X18XE1
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

#8

Nieprzeczytany post autor: Rayu85 »

ok ja u siebie na 90% doszedłem co jest problemem a mianowicie Czujnik temperatury płynu chłodniczego. Czekam na nowy i dam znać czy temat rozwiązany ale najprawdopodobniej tak.

Awatar użytkownika
aneta1122

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2016, 2:53
Imię: Aneta
Auto: Astra G
Województwo: śląskie

#9

Nieprzeczytany post autor: aneta1122 »

Mam też problem z odpalaniem jak jeżdżę na gazie. Jak pochodzi trochę na benzynie to odpala od razu a tak to dopiero po jakimś czasie odpali, mechanik powiedział że może być pompa paliwa ale ze on by tego narazie nie robił... kolega zaś mówił że wtryski, udało się komuś z tym uporać?

Rayu85

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 09 kwie 2011, 16:40
Imię: Karol
Auto: Astra G Bertone
Silnik: X18XE1
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

#10

Nieprzeczytany post autor: Rayu85 »

Ale jaki dokładnie masz objaw?
Auto po zgaszeniu na gazie kręci ale nie odpala?
Dzieje się to po dłuższej jezdzie czy po krótkiej też?

ODPOWIEDZ