zła praca silniki pomoc pilna

Awatar użytkownika
pkoziel12

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2014, 22:32
Imię: Piotr
Auto: Opel Astra II
Województwo: opolskie

zła praca silniki pomoc pilna

#1

Nieprzeczytany post autor: pkoziel12 »

witam. Mam Opla Astra G z silnikiem 1,616v w gazie. Od pewnego czasu mam problem z pracą silnika. Po odpaleniu obroty spadają poniżej 1 tys a po dodaniu gazu silnik reaguje po paru sekundach. dzieje się tak zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku. nie raz po dojeżdżaniu do skrzyżowania podczas podróży i próbie włączenia się do ruchu samochód dostaje zadyszki co stwarza niebezpieczeństwo. wymieniłem już świece kable wyczyściLem egr przepustnice oraz sprawdziłem cewki. nic nie pomaga. proszę o pomoc bo już nie mam pomysłu.

zubik

Astro-maniak
Posty: 91
Rejestracja: 26 lut 2016, 17:41
Imię: Wojciech
Auto: Astra G
Silnik: X14XE
Województwo: lubelskie

#2

Nieprzeczytany post autor: zubik »

Czujnik położenia wału sprawdź

hak64

Astro-maniak
Posty: 775
Rejestracja: 19 gru 2015, 15:39
Imię: Henryk
Auto: inny
Silnik: 3,0
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 32 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: hak64 »

pkoziel12 pisze:QR_BBPOST po dodaniu gazu silnik reaguje po paru sekundach.
Masz ewidentnie problem z dawkowaniem paliwa. Odczytaj błędy, bo powodów może być kilka -usterki czujników (temperatury, sondy lambda, przepływomierza, lub położenia przepustnicy), bądź samego modułu sterującego (map sensor).
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ceranix3

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 12 gru 2008, 14:54
Imię: Maciej
Auto: Astra G 1,8 16V 1999r
Silnik: x18xe1
Rocznik: 1999
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: ceranix3 »

Jezeli jestes pewny ze masz szczelny uklad dostarczania powietrza,to masz problem z egr lub lambda.U mnie bylo jesdno i drugie tylko ze zapalala sie kontrolka cheka P0130(czasami).Po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu gasla-kontrolka- a po jakims czasie po zatrzymaniu auta znow sie zapalala.Objawami u mnie bylo mulowatosc podczas ruszania,nierowna praca silnika na jalowym jakby niepalil na jeden gar,szarpania po odpuszczeniu gazu w czasie jazdy, po wcisnieciu sprzegla podczas hamowania obroty spadaly nawet do 500 i bujaly z gory na dol.Kontrolka zapalala mi sie na poczatku tylko na gazie ,od niedawna juz nawet na benie.Po podpieciu do kompa max co spadala z 5 do 4,6V.(lambda)a powinna isc nizej.Tylko ze ja mialem wogole kumulacje bo do tego wszystkiego zrypalo sie sprzeglo wiec troche kasy wyrzucilem w tamtym tygodniu prawie rownowartosc ktora za nia dalem rok temu.Wysprzeglik w miom autku jest drozszszy od sprzegla masakra.Tak czy siak aska teraz odzyla,tfu tfu tfu zeby niezapeszyc.

Awatar użytkownika
pkoziel12

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2014, 22:32
Imię: Piotr
Auto: Opel Astra II
Województwo: opolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: pkoziel12 »

wymieniłem czujnik polozenia wału i poprawy nie ma tylko czasem znika check. Patrzyłem na sondę ale kupić nową to 180 zł a pewności zero czy to to. jakie są objawy przeskoczenią paska rozrządu?

Awatar użytkownika
JEMI

Zbanowany
Posty: 709
Rejestracja: 20 sty 2012, 19:46
Imię: MARCIN
Auto: Gx2
Silnik: x18xe1 oraz z18xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: JEMI »

wymieniasz graty zamiast zczytac bledy
nieczaje tego
po to jest ten system ze zglaszaniem bledow zeby je odczytac
i miec jakis trop ktorego moznaby sie uczepic
a nie zmieniac czesci na czuja w nadziei ze sie trafi
gdzie tu sens i logika ?
NIE PUSZCZONE BĄKI UNOSZĄ SIĘ DO MÓZGU
STĄD BIORĄ SIĘ POSRANE POMYSŁY

Awatar użytkownika
pkoziel12

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2014, 22:32
Imię: Piotr
Auto: Opel Astra II
Województwo: opolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: pkoziel12 »

elektryk zczytal błędy i stwierdził że może być parę rzeczy. głównie to chodzi o błąd zapłonu więc teraz pytanie co to bo po wymianie czujnika wału jednak check zgasł ale silnik dalej na zimnym silniku źle pracuje i dusi go na niskich obrotach więc nie wiem

Awatar użytkownika
JEMI

Zbanowany
Posty: 709
Rejestracja: 20 sty 2012, 19:46
Imię: MARCIN
Auto: Gx2
Silnik: x18xe1 oraz z18xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: JEMI »

pkoziel12 pisze:QR_BBPOST elektryk zczytal błędy i stwierdził że może być parę rzeczy. głównie to chodzi o błąd zapłonu
a co konkretnie zczytal?
jak mamy zinterpretowac bledy jak nie chcesz nam powiedziec co bylo ?
ja nie potrafie czytac z fusow
NIE PUSZCZONE BĄKI UNOSZĄ SIĘ DO MÓZGU
STĄD BIORĄ SIĘ POSRANE POMYSŁY

ODPOWIEDZ