Problem z obrotami silnia

Awatar użytkownika
adsus

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2017, 20:22
Imię: Adam
Auto: Astra G
Silnik: X14XE
Województwo: kujawsko-pomorskie

Problem z obrotami silnia

#1

Nieprzeczytany post autor: adsus »

Witam.
Mam problem z silnikiem 1,4 16v.
kod silnika x14xe

Problem polega na tym,że przy zimnym silniku przy zmianie biegów podbija obroty,a przy wcisnięciu sprzęgła w celu np. zatrzymania astry obroty wskakują na 3000 i tak przez 1-2 sekundy, a pozniej jeszcze jedna rundka góra - dół.

Jestem właścicielem od miesiąca. Wymieniłem świece, pompe paliwa, rozrząd, olej. Auto posiada zaślepiony EGR.

Komputer nic nie wskazuje, poza zaślepionym EGR.

Czy macie jakąś wizję co to może być? bo już mnie to irytuje jak wyje przed każdymi pasami :)

Z góry dziękuję i pozadrawiam :)
Ostatnio zmieniony 16 sty 2017, 20:32 przez adsus, łącznie zmieniany 1 raz.

007grzesiek

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 16 lut 2017, 7:55
Imię: grzegorz
Auto: astra g 1.6
Województwo: opolskie

#2

Nieprzeczytany post autor: 007grzesiek »

moim zdaniem musisz wyczuć auto,miałem ten sam problem w 1,6 benzyna, jak kupilem to mi świrował ale się tym nie przejmowałem,bo niewiedziałem co zrobic,pare razy nalałem mu wysokooktanówke i wygnałem te pająki z tłumika,i powiem ci że przeszło, już nie robi mi tych numerów ,ale to jest tylko moje zdanie,zanim kupiłem to moje auto właścicielką była kobieta,więc musiałem te auto przedmuchać. :D

Awatar użytkownika
marcin1017

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2017, 20:42
Auto: Astra G
Silnik: X14XE
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: marcin1017 »

Hej,

Miałem ostatnio ten sam problem w mojej Astrze z tym samym silnikiem. Dokładnie tak samo, jak opisujesz - podbijanie obrotów przy wciśnięciu sprzęgła i jednorazowy skok na 3000-3500 na kilka sekund. Istotne było to, że działo się tak tylko przy największych mrozach, więc wytłumaczyłem to sobie tak, że silnik wariuje od temperatury i chce się uporczywie "dogrzać" :D
Fakt, na początku też strasznie mnie to zaniepokoiło, ale po ostatnich ociepleniach wszystko pracuje w normie. Daj znać, jak teraz wygląda sytuacja ;)

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#4

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

Macie nieszczelność w układzie dolotowym lub uszkodzony /zabrudzony silniczek krokowy
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektryka, mechanika, klimatyzacja, regeneracja - czyszczenie dpf, modernizacja oprogramowania, diagnostyka Tech 2-MDI
Norwida 4 T. 501807749

ODPOWIEDZ