ogrzewanie postojowe hydronic

007grzesiek

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 16 lut 2017, 7:55
Imię: grzegorz
Auto: astra g 1.6
Województwo: opolskie

ogrzewanie postojowe hydronic

#1

Nieprzeczytany post autor: 007grzesiek »

mam pytanie ,czy ogrzewanie postojowe najpierw po uruchomieniu powinno nagrzewać w pierwszej kolejności silnik czy wn etrze kabiny samochodu.

Golmist70

Astro-maniak
Posty: 593
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:54
Imię: Miłosz
Auto: Była Astra G ... Jest Astra J
Silnik: X18XE1...A16XER
Rocznik: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: G-D
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Golmist70 »

Podaj model, typ ogrzewania postojowego i będzie wiadomo co piec podgrzewa. Większość pieców podgrzewa płyn chłodniczy, więc generalnie podgrzewają silnik i nagrzewnicę, ale są i takie, które podgrzewają powietrze.

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

"hydronic" w tytule tematu sugeruje ogrzewanie wodne.
Zależy od sterownika. Piec grzeje wodę w małym obiegu (silnik i nagrzewnica) do ok 70°C. To czy i kiedy będzie grzał wnętrze zależy kiedy uruchomi wentylator nawiewu i jak ten nawiew jest ustawiony (tu zależy czy jest manualna czy automatyczna klimatyzacja).

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

007grzesiek

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 16 lut 2017, 7:55
Imię: grzegorz
Auto: astra g 1.6
Województwo: opolskie

#4

Nieprzeczytany post autor: 007grzesiek »

jest to hydronic d4wsc, problem polega na tym że przykładowo po 30-stu minutach jak uruchomię to ogrzewanie to uklad chlodzenia silnika(przewody gumowe w którym jest płyn chłodzący) są gorące a we wnętrzu auta jest na tyle chłodno że przednia szyba nie jest całkiem odtajona, nie mówiąc o bocznych szybach,moim zdaniem powinno pierw nagrzewać kabine by odtajały szyby a nadmiar tego ciepła dopiero powinien iść na silnik.Wentylator włącza się automatycznie ,może jakaś przepustnica się nie otwiera w nagrzewnicy.

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Na klimatyzacji masz ustawioną temperaturę na max i nawiew na szybę?

Może pompka przy piecu nie domaga i nie ma siły pompować przez nagrzewnice.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

007grzesiek

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 16 lut 2017, 7:55
Imię: grzegorz
Auto: astra g 1.6
Województwo: opolskie

#6

Nieprzeczytany post autor: 007grzesiek »

nawiew na szybę sam się włącza,ale moim zdaniem za mało nawiewa do środka(tak jakby małe obroty nawiewu) ale tego nie moge zmienić bo to się dzieje automatycznie,pompka jest nowa sprowadzona z niemiec,piec też był sprawdzany i jest super,ale to mnie martwi że jest za zimno w kabinie przy pracy tego urządzenia,(pomagam sobie odmarżaczem do szyb)a przy takim urządzeniu powinienem zapomnieć o tych spryskiwaczach.

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

007grzesiek pisze:QR_BBPOST ale tego nie moge zmienić bo to się dzieje automatycznie
Nic się nie dzieje automatycznie, prędkość nawiewu do kabiny ustalasz sam, czy to ma być 2 czy 3 stopień, tak samo kierunki nawiewu. Kiedyś interesowałem się sam założeniem pieca i trochę temat przeryłem. Jest tego pełno na necie, trzeba przeczytać trochę stron i wszystko będziesz wiedział, jak zachowuje się piec i jakie ma mieć sterowanie przy manualnej regulacji, przy zwykłej klimie i przy klimatroniku.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2017, 18:30 przez dawid75, łącznie zmieniany 1 raz.
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

007grzesiek

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 16 lut 2017, 7:55
Imię: grzegorz
Auto: astra g 1.6
Województwo: opolskie

#8

Nieprzeczytany post autor: 007grzesiek »

jeśli prękość nawiewu do kabiny moge nastawić sam to jak bo nie wiem.manualnie nie ma nad tym kontroli,po wytworzeniu pewnej temperatury przez piec automatycznie włącza sie nadmuch i jest on stały,wiem to z praktycznego punktu widzenia,nad kierunkiem nawiewu mam kontrole(czy na szybe,albo dół,lub na wprost ) ale tylko tyle moge zrobić.

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Podsumowujac obsluga jest prosta i intuicyjna, po tym jak byly mrozy -27 to wiem ze webasto to wybawienie :) Co waze webasto dziala z takimi ustawieniami z jakimi bylo ustawione ogrzewanie lub klima ostatnim razem, czyli np. jedziesz i masz ustawiony temp. na 20 stopni, nawiew na szybe i nogi i dmuchawe na 2 stopniu to webasto wlaczy sie uzywajac tych ustawien.
A tu cały
[External Link Removed for Guests]
I jest wiele innych stron na ten temat, no ale to już zależy od Ciebie czy będziesz chciał je przeczytać czy czekać aż ktoś zdalnie rozwiąże twój problem.
Wiem, że jest rozwiązanie ale
dawid75 pisze:QR_BBPOST Kiedyś interesowałem się sam założeniem pieca i trochętemat przeryłem. Jest tego pełno na necie, trzeba przeczytać trochę stron i wszystko będziesz wiedział, jak zachowuje się piec i jakie ma mieć sterowanie przy manualnej regulacji, przy zwykłej klimie i przy klimatroniku.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2017, 20:42 przez dawid75, łącznie zmieniany 2 razy.
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

007grzesiek

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 16 lut 2017, 7:55
Imię: grzegorz
Auto: astra g 1.6
Województwo: opolskie

#10

Nieprzeczytany post autor: 007grzesiek »

ja jeszcze troche poczytam ale chce zaznaczyć że nie mam żadnej klimy w aucie,jest to prosta 1,6 bęzyna,ma zwykły mały wyświetlacz i nie ma regulacji temperatury oraz siły nadmuchu.EBERSPACHER HYDRONIC B4WSC ,na youtube.

ODPOWIEDZ