X16XEL nierówne obroty biegu jałowego

mofetechnology

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 19 lut 2017, 20:19
Imię: Rafał
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: kujawsko-pomorskie

X16XEL nierówne obroty biegu jałowego

#1

Nieprzeczytany post autor: mofetechnology »

Witajcie!

Posiadam astre G 1.6 16v X16XEL z podtlenkiem biedy LPG :D

Rok 2000
Autkiem jeździ się fajnie ale chcę coś zrobić z tymi obrotami :-) Jest nowy rozrząd i wszystkie filtry nowe :-) świece, silnik krowy nowe i zaslepiony EGR. Pomożecie rozwiązać problem? Co robić dalej? :-) co sprawdzić i jak? :-)

Poniżej krótki filmik z nierównej pracy :-)
Dodam że niema znaczenia czy zimny czy ciepły silnik :-) już na ssaniu falują ;-)

Dodam że dziś zapalił się check engine to sprawdzę błąd, bo może to mnie na prowadzi na usterkę :-)

Błędy jakie wyświetla to 0400 i 1405 :) Czy niesprawny zawór EGR może być przyczyną nierównych obrotów ? :)

[External Link Removed for Guests]

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 27 lut 2017, 15:49 przez mofetechnology, łącznie zmieniany 4 razy.

mofetechnology

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 19 lut 2017, 20:19
Imię: Rafał
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: kujawsko-pomorskie

#2

Nieprzeczytany post autor: mofetechnology »

Usunąłem EGR i wstawiłem emulator. Brak błędów a obroty ciągle falują. Falują na pb i lpg z tym że na lpg jak by mniej :-)

Jakieś porady co robić dalej?
Ostatnio zmieniony 05 mar 2017, 18:32 przez mofetechnology, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JEMI

Zbanowany
Posty: 709
Rejestracja: 20 sty 2012, 19:46
Imię: MARCIN
Auto: Gx2
Silnik: x18xe1 oraz z18xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: JEMI »

ty to nazywasz falowaniem obrotow ?
to jest 17 letnie auto nie oczekuj ze bedzie idealne bo takie nie bylo nawet jak wyjechalo z salonu
pozatym naprawa typu zaslepilem egr teraz wstawie emulator napewno nie pomaga
NIE PUSZCZONE BĄKI UNOSZĄ SIĘ DO MÓZGU
STĄD BIORĄ SIĘ POSRANE POMYSŁY

mofetechnology

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 19 lut 2017, 20:19
Imię: Rafał
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: kujawsko-pomorskie

#4

Nieprzeczytany post autor: mofetechnology »

A nie falują? Czasami latają między 500 a 1500 RPM i raczej to nie jest normalne... auto po ssaniu powinno się stabilizować na ok 700RPM i tyle. Miałem wcześniej omege B fl i tam po ssaniu obroty spadały idealnie i się trzymały wzorowo a kluska była z 2001 roku :-) Więc jakiś powód falowania obrotów w asterce musi być. Według mnie auto z salonu musi być idealne, mało tego... auto nawet z 1980 roku zadbane powinno też trzymać obroty :-) miałem corsę B z 1.2 8v C12NZ i tam się trzymały wzorowo obroty :-) Według mnie silnik powinien pracować jak w zegarku :-)

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

U mnie wszystko jest pięknie mimo przebiegu na poziomie 260 000km. Tylko jest jedna różnica. Jak u mnie padł EGR, to kupiłem nowy Pierburga, jak padła cewka, to kupiłem nową Delphi - i tak jest z każdą rzeczą. Tutaj według filmiku tragedii nie masz, ale przy takich naprawach jak wkładanie emulatora - wymagasz chyba zbyt wiele. Możesz posprawdzać instalację LPG, czy Ci gdzieś lewego powietrza nie łapie. Cokolwiek w zasadzie.
Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar użytkownika
damian321

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2017, 23:05
Imię: Damian
Auto: Astra g
Silnik: X16 xtl
Województwo: dolnośląskie

#6

Nieprzeczytany post autor: damian321 »

Witam u mnie problem wyglada troche inaczej. Mianowicie, na rozgrzanym silniku na biegu jalowym sa odczuwalne pojedyncze szarpniecia w nieregularnych odstepach czasu dodam ze obrotomierz jest podczas szarpan caly czas na normalnych obrotach (ok.700obr/min.)bez zadnych skokow czy falowania. Jak myslicie co jest przyczyna czy mial ktos moze juz taki przypadek w swojej Asi ?

mofetechnology

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 19 lut 2017, 20:19
Imię: Rafał
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: kujawsko-pomorskie

#7

Nieprzeczytany post autor: mofetechnology »

Napiszę tak. Miałem vectre B X18XE i Omege B FL Y22XE i w tych obu autach był zaślepiony EGR i na nic to nie wpłyneło... Serio na NIC jedynie chyba na plus że auto dostawało świeżę powietrze :) Więc myślę że zaślepiłem EGR raczej nie wpływa na pracę silnika tym bardziej że firmy tuningowe usuwają je całkowicie :) Miałem uszkodzony wężyk podciśnienia z kolektora do gruszki listwy wtryskowej ale wymieniłem na nowy i żadnych zmian :) Myślę że może czujnik temp na ECU chyba że coś innego :)
Myślę że najlepiej będzie jak kupię sobie opel scanera i posprawdzam jak zachowują się poszczególne czujniki :) Bo tak mogę wymieniać na chybił trafił. Albo oddam do jakoś specjalisty :D

Awatar użytkownika
JEMI

Zbanowany
Posty: 709
Rejestracja: 20 sty 2012, 19:46
Imię: MARCIN
Auto: Gx2
Silnik: x18xe1 oraz z18xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: JEMI »

damian321 pisze:QR_BBPOST ianowicie, na rozgrzanym silniku na biegu jalowym sa odczuwalne pojedyncze szarpniecia w nieregularnych odstepach czasu dodam ze obrotomierz jest podczas szarpan caly czas na normalnych obrotach (ok.700obr/min.)bez zadnych skokow czy falowania.
wypadanie zaplonu cewka wn ?
NIE PUSZCZONE BĄKI UNOSZĄ SIĘ DO MÓZGU
STĄD BIORĄ SIĘ POSRANE POMYSŁY

krzmac

Astro-maniak
Posty: 77
Rejestracja: 19 lis 2014, 0:30
Imię: Krzysiek
Auto: Astra J 1,4 140KM LPG
Silnik: B14NET
Rocznik: 2018
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: krzmac »

u mnie tak delikatnie falowało gdy łapał lewe powietrze (łapał na obejmie stalowej przy przepustnicy)

mofetechnology

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 19 lut 2017, 20:19
Imię: Rafał
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: kujawsko-pomorskie

#10

Nieprzeczytany post autor: mofetechnology »

Na obejmie jest idealnie skręcone :) Zamówiłem wczoraj opel scanera i prześledzę pracę silnika :) Jak dojdę do tego co jest przyczyną to na pewno dam znać ;-)

EDIT:
Nie ma błędów związanych z EGR ale pojawia się teraz jeden błąd P1231. Związany z przekaźnikiem pompy paliwa :) W baku mam ponad pół zbiornika paliwa, więc mam nadzieję że pompa paliwa nie siada :) Sprawdzę ten przekaźnik i go wymienię :)

ODPOWIEDZ