Wyciek płynu.

Awatar użytkownika
Cristiano1994

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 mar 2017, 15:37
Imię: Krystian
Auto: Astra G 1.6 16V
Województwo: śląskie

Wyciek płynu.

#1

Nieprzeczytany post autor: Cristiano1994 »

Witam panowie otóż cały czas ucieka mi płyn chłodniczy.Uszczelke pod głowicą mam zrobiona,chłodnice wymieniona na nową,nagrzewnica jest dobra , i jeszcze wymieniłem zaworek nagrzewnicy na nowy i płyn caly czas gdzies ucieka brakuje mi pomysłów co moze to być.Liczę na wasza pomoc z góry dzieki :).

Awatar użytkownika
ramhell

Astro-maniak
Posty: 177
Rejestracja: 09 paź 2011, 15:01
Imię: Rafał
Auto: Bertone
Silnik: ecotec
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Wdzięczny: 9 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ramhell »

Jak w silnik nie idzie to jakaś rura, nie zostawiasz plam? Sprawdz auto od dołu, czy nie jest gdzieś zapocone choć po tym jak piszesz to powinna być pierwsza rzecz którą powinieneś zrobić. Powiem ze swojego przykładu, płyn uciekał, silnik cały po remoncie, pod autem sucho, rury suche, co się okazało? Nie zauważyliśmy że główna rura wychodząca z bloku jest na tyle stara że uciekał przez nią płyn ale tylko przy wysokiej temperaturze pod ciśnieniem i tyle co uciekło to odrazu parowało, z tym że doszliśmy do tego dopiero to eksplozji tej rury i zarzyganiu wszystkiego płynem :)
Astra G Bertone

Awatar użytkownika
Cristiano1994

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 mar 2017, 15:37
Imię: Krystian
Auto: Astra G 1.6 16V
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Cristiano1994 »

Tylko ze sprawa jest tego typu ze mam mokra podłoge w aucie i jest to płyn. Myslałem ze jest to nagrzewnica ale po rozebraniu okazalo sie ze jest dobra wiec jedynym winowaja mogl być zawór nagrzewnicy dlatego tez został wymieniony. Ale po paru dniach widzę ze w zbiorniku znowu jest mniej płynu.

Awatar użytkownika
Dido

Moderator Forum
Posty: 2616
Rejestracja: 15 sty 2009, 21:45
Imię: Jarek
Auto: Opel Astra G
Silnik: Z16XE
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Pomocny: 8 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Dido »

Rozumiem że dalej masz mokrą podłogę ?
U mnie winne były oringi. Przy wymianie nagrzewnicy jeden z oringów (z mojej winy) źle się ułożył i ciekło, musiałem jeszcze raz wszystko rozebrać i wymienić uszkodzony.
Warto kupić zestaw naprawczy bo stare oringi na pewno będą twarde i nie dopasują się do nowego zaworu.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 mar 2017, 21:27 przez Dido, łącznie zmieniany 1 raz.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Cristiano1994

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 mar 2017, 15:37
Imię: Krystian
Auto: Astra G 1.6 16V
Województwo: śląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Cristiano1994 »

Tak podłoga dalej jest mokra, ale oringi również zostały wymienione na nowe razem z zaworem ;).

nowy1982

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 16 lut 2014, 21:10
Imię: marcin
Auto: astra f
Silnik: 1.4
Województwo: wielkopolskie

#6

Nieprzeczytany post autor: nowy1982 »

Jak rozwiązałeś problem wycieku?

ODPOWIEDZ