szarpie po mroźnej nocy

Awatar użytkownika
marcinber

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 03 mar 2018, 14:10
Imię: marcin
Auto: astra g
Silnik: Z 16 XE
Województwo: śląskie

szarpie po mroźnej nocy

#1

Nieprzeczytany post autor: marcinber »

Witam,
przeszukałem forum ale nie znalazłem mojego przypadku.
Mam Astrę 1.6 101 KM z automatyczną skrzynią biegów.
Problemy zaczęły się na jesieni. Otóż auto odpalone rano (po nocy stania) szarpie jak wyłączy się ssanie, słychać tak jakby jeden cylinder nie palił, dodaję gazu a silnik nie ma mocy i ciągle szarpie, mogę tak jechać 10 km i cały czas szarpie i nie ma mocy ( próbowałem, jechałem 50 - 60 km/h, auta nie dało się rozpędzić szybciej ).
I teraz ciekawostka - jak wyłączę silnik i od razu załączę to silnik działa poprawnie, nie ma szarpania. Szarpanie ustępuje nawet jak wyłączę i załączę silnik po kilku minutach od pierwszego porannego uruchomienia. Objawy takie zaczęły się jesienią. Wymieniłem wtedy świece i na 2 miesiące się uspokoiło, ale problem wrócił jak przyszły pierwsze mrozy. Wymieniłem cewkę ( listwa NGK ) i przez pierwszy dzień od wymiany cewki nie było poprawy ( pamiętam że były ujemne temperatury ), następnego dnia było już O.K. ( ale się ociepliło ). Od paru tygodni jak wróciły mrozy problem nie ustępuje. Auto było u mechanika, kompresja O.K. i reszta też, szukali dwa dni i nic nie znaleźli ( no chyba że mi kity wkręcali ).
Obecnie radzę sobie w ten sposób, że rano przed wyjazdem do pracy zapalam auto, chodzi sobie na biegu jałowym ( cały czas szarpie oczywiście ), po 5 minutach wyłączam silnik i od razu załączam z powrotem, i już jest O.K., mogę normalnie jechać do pracy. Po pracy jak jest mróz to to samo, 5 minut szarpania, wył/zał i jest O.K. Engine check świeci cały czas, błędy które sprawdziłem metodą na kluczyk to 0301.

z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

JEREMIASZ

Astro-maniak
Posty: 504
Rejestracja: 01 paź 2017, 10:09
Auto: astra g chevrolet epica
Silnik: z18xe x25d1
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 21 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: JEREMIASZ »

jak ja lubie te cyferki
co to jest 0301 ?
a ci mechanicy sprawdzili dobrze czy lewizny nie lapie ?
wlezli i sprawdzili kolektor od spodu od gory ?
podtlenek lpg jest ?

dowiedzialem sie w koncu co to jest to 0301
wypadanie zaplonu na 1 cylindrze
to jest ten od strony rozrzadu nieprawdaz ?
czesto w tamtym miejscu lubia sie sie rozszczelniac kolektory
bynajmniej ja duzo tego narobilem
Ostatnio zmieniony 03 mar 2018, 17:33 przez JEREMIASZ, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ