Astra 1.8 16v nie odpala..

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1039
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

Astra 1.8 16v nie odpala..

#1

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

Hej

Mam problem dość spory, byłem trochę głupi bo wszystko chodziło dobrze do poki nie przegazowałem auta dość mocno a teraz auto wgl nie odpala za nic... próbowałem na kable nie da się kręci, ale wgl nie nie odpala pompa paliwa nowa mechnik obstawia silnik do remontu albo sterownik.. pytanie mam czy jak by padł czujnik włka rozrzadu albo ten drugi korbowodu to auto powinno odpalic czy nie musi ?co moge jeszcze wykluczyc ? auto było ciepłe nie na zimnym ale dość ostro przegazowałem

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#2

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Jeśli padł cz położenia wału to będzie kręcił, ale nie odpali. Pierwsza sprawa czy cyka przekaźnik od pompy paliwa, potem sprawdzasz iskre i czy pompa paliwo mimo wszystko podaje. Jeśli wszystko jest szukasz dalej, czyli sterownik silnika. Skoro w silniku nic nie walnęło to jaki kuźwa remont ? "Mechanikowi" w cymbał za takie teksty.

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1039
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

Pompa nowa paliwo podaje, iskre i kompresje jutro ma sprawdzić. Niepotrzebnie go tak gazowałem ....co do czujnika to auto kreci, ale zaskoczyc a rozrzad mogł też przestawic sie ?

EDIT:
czy powinien odpalic i tak ? cyka pompa

EDIT:
Błędów nie ma zadnych idzie jakoś te czujniki sprawdzic ?

EDIT:
co mogę jeszcze wykluczyć?

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#4

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Jeśli rozrząd przeskoczył to może nie odpalić. Jak lekko to zazwyczaj odpala tylko kuleje, ale jak mocno to raczej nie zagada.

Tak idzie je sprawdzić. Podmieniając :P . Możesz pomierzyć wartości czujnika, to już odsyłam do wujka google bo dokładnie nie pamiętam, a nie chce przekręcić.

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1039
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

ok. a co do silnika jak nie idzie odpalic to kompresje zbada ? jak bedzie kompresja to silnik sprawny czy nie koniecznie?

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

kompresje a raczej jej brak zbada bo nie pokaże nic albo bardzo mało na manometrze i jak nie ma kompresji na całym motorze to nie odpali. W ogóle jaki łomot czy coś było słychać po tym przegazowaniu,że od razu w silniku głęboko szukasz? Posprawdzaj wszystko po kolei jak ilek8822 już pisał wydaje mi się,że remont to ostateczność, chyba,że naprawdę rozrząd przeskoczył albo pasek strzelił, zawsze możesz zdjąć obudowę rozrządu i zobaczyć czy pasek cały jest.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2018, 7:46 przez marek87mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1039
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

Witam, auto zgasło samo. Co do paska rozrządu to patrzyłem i jest normalnie napięty.. a jak przeskoczy rozrzad to auto może nie odpalić wcale? gadałem też z elektromechanikiem co zajmuje się sterownikami i on twierdzi, żeby posprawdzać podstawę przed przyjazdem czyli iskę tak podnieś jakaś listwę wtrysków cyz paliwo podaje , rozrzad i kompresje bo mowi ze sterownik wątpi jak nie ma błedów żadnych

EDIT:
A mechanik powoli już kasę skubie wymienił pompę na nową a była dobra i dalej niechudzi.. czyli po prostu jak będzie kompresja na każdym cylindrze to silnik raczej sprawny ? Co posprawdzać jeszcze albo przekazać mechanikowi aby w pierwszej kolejności posprawdzał?

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

zacząłbym ogólnie od sprawdzenia błędów na komputerze, jak nic nie ma to sprawdziłbym jeszcze czujnik temperatury podający informacje do komputera, jak akurat coś mu się popierdzieliło jak przegazowałeś to może dawać złe odczyty-komputer dostaje wtedy świra i podaje za dużo albo za mało paliwa, a błąd na kompie jest dopiero w momencie przerwania obwodu czujnika. Może zapytaj na regionie małopolskim forum czy ktoś z op-comem mógłby podjechać i podpiąć się pod auto to najszybciej znajdzie przyczynę.
ilek8822 pisze:QR_BBPOST Jeśli rozrząd przeskoczył to może nie odpalić. Jak lekko to zazwyczaj odpala tylko kuleje, ale jak mocno to raczej nie zagada.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2018, 10:33 przez marek87mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Awatar użytkownika
Mateusz24krk

Astro-maniak
Posty: 1039
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:06
Imię: Mateusz
Auto: Astra h
Silnik: Z18xer
Rocznik: 2007
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 7 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: Mateusz24krk »

A czujnik temperatury mogę odpiać i powienien odpalić ? co do reszty czujników tego wału korborowego .. najbardziej martwi mnie, że to może być silnik tylko jak to zdiagnozować a nie szukać pierdół i wymieniać co się da.. Kompresja da odpowiedz? jak przeskoczył rozrzadł albo pogieło zawory to wtedy bedzie niska albo zerowa kompresja? bo dodam że auto kreci normalnie tylko nie chce zaskoczyc

EDIT:
A op-com co to ? coś podobnego do oscyloskopu?

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4826
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

A tak od podstaw : iskra jest ? paliwo na wtryskach jest ?

ODPOWIEDZ