Brak mocy X16XEL Astra G

Awatar użytkownika
FiLiPeKkkkkk

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2018, 20:56
Imię: Filip
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: pomorskie

Brak mocy X16XEL Astra G

#1

Nieprzeczytany post autor: FiLiPeKkkkkk »

Dzień dobry.
Zwracam się do Was drodzy forumowicze z problemem.
Otóż moja Astra jedzie jak by chciała a nie mogła.
Brak mocy totalny, jak by ze 101 KM zostało 30... Do tego wydaje mi się, że spalanie jest sporo wyższe.
Jak już na dwójce i trójce rozbujam do 4000 obrotów to z predkoscią 90-100 można jechać jednostajnie, ale żeby wyprzedzić to dobrą kanapkę zdążyłbym zjeść.
Powiem co do tej pory zrobiłem.

Sprawdziłem filtr powietrza - okej.
Wymieniłem filtr paliwa.
Wyrzuciłem katalizator.
Wyczyściłem przepustnicę.
Dodam, że check się nie świeci i ani razu nie zaświecił. Po zapłonie gaśnie.
Dodam, że po odpięciu sondy auto zgasło, ale nie wiem czy to wystarczający argument, żeby stwierdzić, że to nie sonda.
Szarpania żadnego nie zauważyłem, silnik chodzi równo, pracuje na wszystkich cylindrach.

Zastanawiam się czy to może nie wina pompy paliwa...
W aucie jest uszkodzony pływak w baku, bo gdy pokazuje 1/4 to w rzeczywistości jest głęboka rezerwa. Ale nie mam pojęcia czy jedno z drugim jest związane.

Co robić? Czy skoro check się nie świeci to jest sens podłączać komputra?

Albert

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2017, 13:15
Auto: Astra G 99
Silnik: X18
Województwo: łódzkie

#2

Nieprzeczytany post autor: Albert »

W jakim stanie są świece?
Nie gubi zapłonu? Cewka okey? Przewody wn (o ile są) okey?
Przepływomierz okey?
Wydech nie jest zapchany?

Ciężko tak po omacku, to że nie świeci się EnginCheck to nie znaczy że wszystko jest okey.
Pompa i pływak to 2 osobne mechanizmy.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2018, 23:06 przez Albert, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kamilof11

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 28 mar 2013, 10:28
Imię: Kamil
Auto: Astra J
Silnik: 1.6 i 16V ECOTEC 115
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: kamilof11 »

FiLiPeKkkkkk pisze:QR_BBPOST Dzień dobry.
Zwracam się do Was drodzy forumowicze z problemem.
Otóż moja Astra jedzie jak by chciała a nie mogła.
Brak mocy totalny, jak by ze 101 KM zostało 30... Do tego wydaje mi się, że spalanie jest sporo wyższe.
Jak już na dwójce i trójce rozbujam do 4000 obrotów to z predkoscią 90-100 można jechać jednostajnie, ale żeby wyprzedzić to dobrą kanapkę zdążyłbym zjeść.
Powiem co do tej pory zrobiłem.

Sprawdziłem filtr powietrza - okej.
Wymieniłem filtr paliwa.
Wyrzuciłem katalizator.
Wyczyściłem przepustnicę.
Dodam, że check się nie świeci i ani razu nie zaświecił. Po zapłonie gaśnie.
Dodam, że po odpięciu sondy auto zgasło, ale nie wiem czy to wystarczający argument, żeby stwierdzić, że to nie sonda.
Szarpania żadnego nie zauważyłem, silnik chodzi równo, pracuje na wszystkich cylindrach.

Zastanawiam się czy to może nie wina pompy paliwa...
W aucie jest uszkodzony pływak w baku, bo gdy pokazuje 1/4 to w rzeczywistości jest głęboka rezerwa. Ale nie mam pojęcia czy jedno z drugim jest związane.

Co robić? Czy skoro check się nie świeci to jest sens podłączać komputra?

jaki masz przebieg? bo u mojej mamy w silniku 115km od samego początku brakuje mocy, 75 tys km przebiegu, a teraz dodatkowo ile wlejesz tyle spali benzyny i chce zmienić jej filtr paliwa, poza tym - gdzie zakupiłeś filtr do benzyny bo wszędzie gdzie patrze są tylko filtry paliwa do silników diesla? filtr tak samo jak w dieslu jest koło baku ?

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

Najlepiej podmień na chwilę cewkę (oczywiście po sprawdzeniu świec) miałem taki przypadek w astrze g z tym motorem,że check nie świecił auto czasem delikatnie szarpnęło ale mocy nie miało. Po wymianie cewki jak ręką odjął więc warto spróbować podmiany na inną.

EDIT:
kamilof11 pisze:QR_BBPOST
jaki masz przebieg? bo u mojej mamy w silniku 115km od samego początku brakuje mocy, 75 tys km przebiegu, a teraz dodatkowo ile wlejesz tyle spali benzyny i chce zmienić jej filtr paliwa, poza tym - gdzie zakupiłeś filtr do benzyny bo wszędzie gdzie patrze są tylko filtry paliwa do silników diesla? filtr tak samo jak w dieslu jest koło baku ?
Macie różne auta kolega wyżej ma Astrę G i tam normalnie jest filtr paliwa pod autem przy prawym tylnym kole jeśli dobrze pamiętam u Ciebie w Astrze J możliwe,że jest filtr zabudowany razem z pompą w baku, którego się nie wymienia wg producenta.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2018, 13:44 przez marek87mat, łącznie zmieniany 2 razy.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Golmist70

Astro-maniak
Posty: 593
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:54
Imię: Miłosz
Auto: Była Astra G ... Jest Astra J
Silnik: X18XE1...A16XER
Rocznik: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: G-D
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Golmist70 »

Kolego masz jeszcze w swoim silniku zawór EGR, mechaniczne uszkodzenie i niewielka nieszczelność nie spowoduje zaświecenia "checka" ,ale może wywoływać podobne objawy. Tak jak wyżej sugerują wymień świece zapłonowe na dedykowane do tego silnika, a następnie sprawdź ten zawór. Można go "zaślepić" czymś takim na próbę : [External Link Removed for Guests]

Animal

Astro-maniak
Posty: 124
Rejestracja: 28 cze 2021, 18:56
Auto: Opel Astra G 1.6 16V LPG
Rocznik: 2000
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: Animal »

Golmist70 pisze:
11 maja 2018, 20:27
Kolego masz jeszcze w swoim silniku zawór EGR, mechaniczne uszkodzenie i niewielka nieszczelność nie spowoduje zaświecenia "checka" ,ale może wywoływać podobne objawy. Tak jak wyżej sugerują wymień świece zapłonowe na dedykowane do tego silnika, a następnie sprawdź ten zawór. Można go "zaślepić" czymś takim na próbę : [External Link Removed for Guests]
Musi być też założona ta uszczelka co jest w komplecie czy wystarczy sama zaślepka?

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Kiedyś zaślepiali blaszką z puszki od piwa i działało.
Na silikon.

ODPOWIEDZ